Je oblečení z polyesteru příjemné?

Od: Datum: 18.08.15 17:16 odpovědí: 10 změna: 19.08.15 15:47

Narazil jsem v Zaře na tuto pěknou "džínsovou" bundu http://www.zara.com/cz/en/man…m-jacket-c758501p2774067.html

Chtěl jsem si jí koupit, padne mi, jenže když jsem si přečetl štítek, je na něm napsáno 75 % polyester a 35 % bavlna.

Takže i když je na bundě napsáno "DENIM", tak asi o džínovinu nejde?

Obávám se, že se v tom polyesteru bude člověk potit a nebude to příjemné na nošení? Taky se mi nechce dávat 2000,- Kč za kus plastu... Kdyby to byla opravdová džínsovina aspoň.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.15 17:19

kdyby to bylo opačně -75% bavlny a zbytek polyester bylo by to rozhodně příjemnější

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.15 17:21

Přiznám se, že složení látek mi nic moc neříká, ale jen tak pro zamyšlení: Softshell je také jenom polyester a je to momentálně nejvíce prodávaný outdoorový materiál. Mona

Ohodnoceno: 1x

Od: kl*
Datum: 18.08.15 19:09

Myslím, že něco jiného je outdoorové oblečení, kde umělá vláknina je právě funkční složkou.

Ale pro běžné nošení bych řekl, že syntetické látky budou škodlivé. Jsou neprodyšné, nesají pot a kůže poté nemůže dýchat. Vlhkost tedy zůstává mezi tělem a látkou, což způsobuje nadměrné pocení a přehřátí těla. Jde hlavně o polyester, viskózu, polypropylen a polyuretan.

Datum: 18.08.15 17:30

Je pravda,že složeni by bylo ideální,kdyby bylo opačně,ale záleží na člověku,mi třeba nevadí "uměliny"potím se ve všem stejně.Více než oblečení sleduju kosmetiku,protože po některých sprcháčích se potím a smrdím jako ******,zatím co kvalitním mýdle je to o.k.Moira a jiné moderní materiály jsou taky"umělé"a nosí se dobře.Takže já bych se toho nebála.Spíš bych měla strach,že když tam bude více bavlny,tak se bude více mačkat,může být těžší a dlouho bude schnout...

Datum: 18.08.15 18:33

Polyester s bavlnou je dávno vyzkoušená a dobrá směs, která má dobré vlastnosti bavlny jako je příjemný omak a navíc je odlehčená a rychleji schne. Není čeho se bát, ale samozřejmě záleží, jak se v tom oblečení cítíte Vy, jaký styl vyznáváte a pro jaký účel to oblečení chcete (spíše na diskotéku, nebo jako tramp do lesa . Jestli se necítíte, klidně si vyberte jiné.

Datum: 18.08.15 18:35

Dobrý den. Tak jsem tu bundu omrkla. No z polyesteru jsou jen rukávy a kapuce. Zbytek je bavlna stoprocentní, tedy ta džínovina vypadá na tu 100% bavlnu. Jestli se v ní budete potit? Těžko posoudit. Spíš asi ano. A zdá se mi to dost předražené na to, že je výrobek částečně z polyesteru, tedy umělého vlákna, kterého je možno vyrobit nekonečnou délku...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.08.15 21:33

Eulalie, máte zasloužený bod ;), zřejmě nejde o směs, ale především o kombinaci materiálů, kterou třeba já sama nemám ráda, protože obvykle přináší komplikace, hlavně pokud jde o údržbu. Tady bych se bála hlavně různé odolnosti vůči oděru, polyesterové rukávy budou náchylnější a to by se určitě projevilo na kratší životnosti bundy. Takže na jednu sezónu, déle asi ne, což je zbytečně drahá "legrace".

Od: kl*
Datum: 18.08.15 21:59

Vidím, že se vyznáte. Nevíte, jaká značka produkuje podobné bundy z kvalitnějších materiálů ovšem, v tom polyesteru se člověk musí potit, i když jde jenom o rukávy... Mám to o to komplikovanější, že jsem velikost XS až S, řada značek pro pány bohužel šije až od velikosti M.

Datum: 19.08.15 12:22

Tak s velikostmi to není úplně jednoduché, větší i menší šijí většinou jen ty nejlepší firmy (např. Lewi´s), právě podle velikostního sortimentu se mj. pozná dobrá firma. Ty, které produkují zboží "na jedno použití" obyčejně šijí jen velikosti průměrné, které se prostě rychle prodají. Takže sedout k PC a hledat, hledat, hledat, určitě najdete to svoje a klidně zajet třeba do Německa. Džínová bunda Vás může provázet roky, takže určitě stojí za to si dobře vybrat, přeji úspěch .

Datum: 19.08.15 15:47

Vlastnosti PES látek jsou vynikající, nemačkavost, jsou pěkný celý den, a i když se náhodou probudíte ráno pod stolem tak jste pořád in, pouze že vás uvaří ve vlastní šťávě, možná ještě, neprat nad ur. teplotu, nežehlit, nedávat do čistírny prostě super

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.