Jak se zachovat ve složité situaci

Od: Datum: 29.07.15 08:14 odpovědí: 11 změna: 29.07.15 09:48

Ahoj,

mám 4 roky přítele, se kterým máme také společnou domácnost. Těsně před ním jsem se rozešla s bývalým přítelem. Před nedávnem jsme se opět zkontaktovali a řekli si spoustu věcí a i to že si vzájemně chybíme. Chtěli bychom to zkusit znovu, ale není ten pocit ,,blaha,, jen proto, že jsem ho tolik milovala a nyní se po čase setkali? Nevím, jak se v takové situaci zachovat jak to říct přítelovi? Nechci mu ublížit ani si neumím představit jak by jsme řešili domácnost- společný majetek, auto... Poslední dobou mi přijde, že jsme jen dobří kamarádi a ne dva lidi žijící ve vztahu. Nic netuší, nevím jak tuto situaci řešit...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 29.07.15 08:18
avatar

Je to zvláštní, ale tento problém vyřešíte jen spolu - tj. ne na poradně. Sednete si k sobě /naproti sobě, bez alkoholu a zcela vážně proberete aktuální stav. Třeba právě aktuální přítel také touží po změně a už ho nudíte...

Třeba ale chce postoupit dál, touží po trvalém vztahu-svatbě... což vy odmítáte a jeho to trápí... Třeba po pár pokusech ukončené komunikace čeká na vaše vyjádření. Ví jen on a vy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.07.15 08:34
avatar

Víte jak lidé dlouho chybují? Tak dlouho, dokud se nepoučí. ;) U vás nastoupilo něco, čemu se říká "vzpomínkový optimizmus". Zafungovala chemie a vy jste zapomněla všechno špatné, všechno proč jste se rozešli. Nic v současnosti nehraje roli, budoucnost se jeví zářivou. Ale nemusí tomu být tak. Může a nejspíše se i vrátí všechno, na čem váš vztah zkrachoval. Zavzpomínejte a poučte se!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vklus
Datum: 29.07.15 08:35

A v čem je to složité?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 08:38
avatar
Po 4rech letech? No nevim teda. Lepene vztahy , nejsou nikdy jako ty nove. Budete mit obavy jak to dopadne , at se nespalite a neznicite nynejsi vztah. Pokud ale citite ,ze jste jen jako kamaradi tak asi tento vztah taktez nema smysl. Mela by jste popremyslet co vubec chcete a zadne rychle rozhodovani.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 08:43
avatar

Těžká rada. Podobně obnovené vztahy už nikdy nejsou "jako dřív" a končí z 90 % špatně, do pár měsíců opět skončí. Když se kvůli tomu rozejdete s novým přítelem, nejenže mu velmi ublížíte, ale s velkou pravděpodobností zůstanete sama. Takže móóóc dobře rozmyslet, použít chaldný rozum a nepodléhat bezhlavě okamžitým citům.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: matina91
Datum: 29.07.15 09:17

Děkuji za odpovědi...Já mám strach z toho, abych neudělala chybu, přeci jen druhá šance by se měla dát?.. Měla jsem na mysli, že se už známe, víme co jeden od druhého čekat, přeci jen se známe dlouho a poučili jsme se z chyb minulosti, ano máte pravdu je potřeba to řešit s chladnou hlavou.. Někde u vnitř mě je pocit, abych se nerozešla s novým přítelem a vztah s bývalým nezkrachoval... Cítím se provinile za tuto situaci.

Děkuji.

Datum: 29.07.15 09:39
avatar

Píšete o druhé šanci. Vy jste se rozešli zčista jasna? To určitě ne! Dávali jste, jeden druhému, šancí několik. *hej*Musíte si uvědomit, proč jste se rozešli. Nelhat si. Protože základní vlastnosti člověka se nemění. Mění se jen projevy. Po čase se zase vrátí ke své podstatě, přestane hrát divadlo. Proto je důležité uvědomit si, proč to tenkrát špatně dopadlo. Co jste tenkrát nemohla rozdýchat. Když se to vrátí, budete schopná akceptovat to? Upřímně! *hej* Samozřejmě to platí i z druhé strany, tedy o vás.

doplněno 29.07.15 14:22:

Nevím kolik máte roků, o tom se nezmiňujete. Jestli už jste velká holka, do svých plánů a přání musíte zahrnout i děti. A tam se naskýtá otázka: Dovedete si minulého přítele představit v roli otce? Hlavy rodiny?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 09:36
avatar
Ja to shrnu mate přítele s nim byt ,auto, nakej další majetek přítel je v klidu nebije vas,nehadá se s váma v podstatě pohoda a vy chcete odejít
ale jo udělejto to rad si zde za par měsicu počtu jak ste hloupá a nevyšlo vám to
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 09:46
avatar

no nepíšete, proč jste se s bývalím přítelem rozešli. To víte jen vy a bylo by dobré, kdy byste právě tohle měla vyřešené a pak to půjde samo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 09:46

Přestaňte blbnout. Je zcela normální, že počáteční zamilovanost odezní a vztah se po pár letech posune do jiné roviny, začnete řešit starosti a radosti všedního života a může nastat i situace, kterou vy vnímáte jako dobré kamarádství. Pochopitelně - pokud v současném vztahu něco skřípe, bylo by vhodné v této věci něco podniknout, v krajním případě jej třeba i ukončit. Nicméně je potřeba to řešit mozkem a ne emocemi, které se objevily po setkání s bývalým přítelem. Zkuste si pro začátek rozpomenout, proč jste se vlastně rozešli.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.07.15 09:48

Co chcete poradit, když nikdo z nás nezná dané okolnosti ani to, koho doopravdy milujete atd...?!

To snad musíte vědět vy s kým chcete být a jaké jsou šance na úspěch! Nebo jste tak hloupá?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.