Chci najit kamaradku maminku

Od: Datum: 26.07.15 07:39 odpovědí: 3 změna: 26.07.15 08:12

Bydlim, ve meste kde prakticky ziju cely zivot a ty kamaradky, ktere sem mela se odstehovali pryc a ty co deti nemaji moc casu s oditelou matkou travit nechteji. Nejsem odvazna nejakou maminku jen tak oslovit na ulici, kluby maminek tu nemame a na seznamce sem zatim nebyla uspesna. Mam 5 mesicniho drobka a partnera pres tyden pryc. Rada bych cas travila i s nejakou maminkou co je se svim drobeckem rada, ale taky si rada poklabosi i s dospelou zenskou.

Na nekterych mama forech jsou uzivatelky z mista kde ziju, ale oslovit je zda nehledaji nejakou kamaradku "znamou" na pokec a tak. Me pripada zas zoufale a nechci vypadat jak "divna zenska".

Tak nevim. Docela odst me to trapi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.15 07:46
avatar

Stydět se nemusíte, vždyť popovídat si potřebují většinou všechny maminky malých dětí.

Zkuste někoho oslovit na pískovišti. Máte sice ještě hodně malé dítě, ale sednout si na nějaké hřiště přece můžete. A pak můžete klidně navázat hovor např. "Vy máte hezkou holčičku, jak je stará"... atd.

A diskuzní fóra na netu jsou právě od toho, aby si maminky mohly popovídat.

Můžete se také pustit do řeči v nějakém dětském obchodě nebo cukrárně. Když se budete procházet s kočárkem, určitě najdete místo, kde se maminky shromažďují... Všechny totiž potřebují kontakt s lidmi...

A pokud nemáte v městě dětské centrum - co takhle ho založit?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.15 08:05
avatar

Nemáte u Vás dětské hřiště. Hodně obcí postavilo nová, moderní hřiště, pískoviště. Tam bych viděla největší prostor k navázání kontaktu. Možná, až se malý začne batolit, tak se seznámíte ani nebudete vědět jak. Vzpomeňte si, kdo známý od vidění chodil na předporodní poradnu, třeba jste měla už tam navázat nějaký kontakt, ale není nic ztraceno, můžete paní potkávat, jenom si to nespojíte.

Nebo v obchodě, u dětského lékaře.

Další možnost by byla vylepit letáčky, kde nabídnete přátelství, výpomoc s dětmi, trávení volného času s uvedením křestního jména a telefonu, věku děcka. A čekat, jestli se někdo ozve. Všechny děti ve vesnici jsou budoucí spolužáci ve školce, škole a když se budou již znát, tak to budou mít o hodně lehčí.

Někdy člověk naváže přátelství snadno, někdy je to těžší. Ale musíte si padnout do oka, musíte mít něco splečného, o čem si povídat. To by mohly být právě ty děti, vaření.

Obce pořádají i akce na den dětí, akce o bezpečnosti. Když v městečku bydlíte odjakživa, tak si uvědomte, že hodně lidí znáte od vidění, tedy nejsou úplně cizí. Stačí je jenom první pozdravit a prohodit řeč.

A též promluvte s manželem. Jistě má nějaké přátele, zkuste je poznat, uspořádejte odpolední svačinu, oslavu narozenin, svátků a pozvěte nějaké kamarády i s přítelkyněmi, manželkami.

Nebo dejte letáčky na společnou hodinovou vyjíždku s kočárky. K ničemu to nezavazuje a oťukáte se, jestli byste si rozuměli. Co když je plno maminek, které také touží s někým kamarádit, ale bojí se oslovit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.15 08:12
avatar

Nevím, jak je to u vás, ale v mém městě je mnoho herniček. Klubíčka, Sluníčka, Hernička. Poohlédněte se po nich. Schází se tam maminky se svými dětmi. Některé dny jsou miminka, některíé dny mladší nebo starší batolata. Místnost je na děti vabavená a personál má připravený program. Cvičení dětí s maminkami, zpívání, hry s pohybem, volné hry, výtvarné činnosti. Také bývají velice často přednášky odborníků, kdy maminky poslouchají a v druhé části místnosti teta hlídá hrající si děti. Kávovar, nádobí, mikrovlnka, kuchyňský kout, záchůdky. ;) Do takových herniček jsem chodila i já s vnoučky a v jiném městě do nich chodí i má vnučka se svým chlapečkem. Děti si osvojí mnoho nového, zvykají si na kolektiv, maminky si popovídají, vymění zkušenosti, nejsou izolované. A to všechno v odborném prostředí, s odborným vedením. *houpy*Hodně štěstí a zdraví vám i vašemu děťátku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.