Nehty na nohou

Od: Datum: 17.07.15 07:40 odpovědí: 6 změna: 18.07.15 13:16

Poradí si s tím pedikérka ...nehty na nohou ztluštělé z venku vypouklé a zespodu se rohovati.A to ona ten nehet zbrousí i z vrchní strany aby byl rovný a nebyl vypoukly,nebo jak bude postupovat,nevite někdo?.díky moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 17.07.15 08:14
avatar
Nebojte se,ona si poradí.
Má to v popisu práce ;)
doplněno 17.07.15 08:15: http://www.projobs.cz/napln-prace-manikerkapedikerka-541
doplněno 17.07.15 14:10:

A kupte si v lékárně toto : http://www.lekarna.cz/canespo…-na-nehty-ugc-10gm-sada-mast/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.15 08:18
avatar

Dobrý den. A když vám rohovatí nehty na nohou a jsou ztluštělé, nemáte na nich plíseň? Možná by to chtělo přeléčit a pak teprve jít k pedikérce. Akorát že léčba plísně na nehtech je jako běh na dlouhou trať. Trvá to dost dlouho.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.15 09:02
avatar

Podle popisu by mohlo jít o plísňové onemocnění onychomykoza. Je to nakažlivé onemocnění a opravdu jej musíte léčit u kožního lékaře.

Žádná pedikérka by Vás neměla s tímto ošetřit, protože je možnost, při nedostatečné desinfekci, nakažení dalších pacientů a posléze i konec podnikání.

Hodně pedikérek to má i v podmínkách.

Též ani Vy nesmíte tuto nemoc šířit. Je to bezohledné vůči ostatním. Nechodit do bazénů, koupališť apod. Nemají to i ostatní členové rodiny?

Vaše první cesta nechť je na polikliniku a podobná zařízení, nic jiného nezbývá. Zachovávejte úzkostlivou čistotu, každý svoje ručníky, vše vyvařovat a žehlit. Ponožky též. Nechodit doma naboso. Dlouho se to léčí, neotálejte.

I zde na poradně je o tomto diskuze, na netu též plno.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.15 09:56

chce to léčit- nejlépe zajít na kožní ... je to nehtová plíseň - lidé tomu nevěří ,ale je to tak...jen péče pedikérky to nespraví

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mija*
Datum: 17.07.15 14:11

Díky moc všem rádcům za rady.Ohodnotila bych všechny ale můžu jen 3 rady.Nehtová plísen,to se mi nezdá,mezi prsty je kůže v absolutním pořádku.Ale misto k pedikérce radějí vyrazím za odborníkem...pro jistotu.

Od: pb®
Datum: 18.07.15 13:16

No nemyslete si. Taky mám kůži mezi nehty OK a lup ho, na jednom nehtu plíseň. Asi tomu neudělalo dobře velmi časté bruslení, kdy jsem trávila několikrát do týdne přes hodinu v propocených bruslích (to se člověk spotí vždy, když jede tak, aby tělo něco dělalo). Po pár měsících takové aktivity koukám a jeden nehet takový divný, trochu do žluta a silnější. Koukne mi na to partner a říká to máš plíseň, to jsem měl taky. Já ji nikdy neměla, tak jsem to neznala. Na kožním doktorka říkala, že to je hned. Takže kapu Exoderil, stříkám do bot ( i na nohy) Demykan a pomalu to odrůstá. Ale je to na několik měsíců, než celý nehet odroste. A když tak koukám v létě lidem na hnusné nohy, plíseň na nehtu má asi kde kdo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.