Nemoc dítěte

Od: Datum: 15.07.15 10:13 odpovědí: 8 změna: 15.07.15 20:11

Náš malý 2 a půl roční Jiříček je nemocný, má teplotu 38 dostal antobiotika, na mandlích má čepy. Vůbec nepapá ani kašičku . V pondělí byl u p. doktorky, ale ještě se mu to nezlepšilo jazyk má celý rudý. Radila jsem šalvějový čaj, prosila bych zdejší maminky, které mají zkušenosti o nějaké babské rady, co by mohlo pomoct, máme velké starosti. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.07.15 10:26
avatar

Dobrý den, zkuste raději zavolat (telefonem) tu paní doktorku, která už dítě viděla.

Třeba doporučí nějaký zábal či podobně. Takto je to loterie radit, když to dítě neznáme, resp. ta paní doktorka ho vyšetřovala. Zdravím!

doplněno 15.07.15 14:36:

Ale, Jiříček už přeci antibiotika užívá - tak, zřejmě penicilin.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.15 10:29
avatar

Nejsem lékař, ale z vlastní zkušenosti vím, že na podobné problémy u mne antibiotika zabrala až po cca 7 dnech..

Váš prcek byl u lékaře v pondělí...teď je teprve středa dopoledne...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vklus
Datum: 15.07.15 10:47

Ještě že máme to zdravotnictví a bezplatnou péči a jediné co by to tuhle matku stálo by bylo pár korun za telefon aby se zeptala lékařky když neví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dako®
Datum: 15.07.15 10:49
avatar

My jsme dávali dětem, když je bolelo v krku Priesstnizový obklad - kapesník namočit do studené vody, vyždímat , přiložit na krk, přes to igelitový pytlík a převázat suchým šátkem. Nechat asi 2 hodinky. Nebo tvarohový obklad - na suchou čistou bavlněnou látku, rozetřít tvaroh a přiložit na bolavý krk. Převázat šátkem. Přeju, aby se Jiříček brzy uzdravil

Ohodnoceno: 4x
 
Od: dfef
Datum: 15.07.15 14:31

Jestli má čepy, tak je to s nejvyšší pravděpodobností angína a je nutné nasadit penicilin! A to rychle. Bez bez ani neuvažujte o možnosti léčby bez atb, pokud se jedná o angínu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 14:36

dfef Matka píše, že malej má antibiotika od pondělka. A jak píše "martin" ty nezaberou prvních pár dní. Většinou od toho třetího dne (někdy i déle)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 18:55
avatar

Jazyk rudý jako maliny? Spálová angína a je to pěkné svinstvo. Znovu k lékařce, moč bych vzala rovnou sebou, ona udělá stěry a podle výsledků nasadí přesnější antibiotika. Před koncem školního roku roku s tím ležela 14 dní pětiletá vnučka, jedla minimálně, stěry se braly 3x a pro jistotu i její roční sestře, naštěstí to nedostala. Lékařka po nemoci doporučila aby už nešla do MŠ i když do prázdnin byly ještě 2 týdny.

Ale nejsem lékař, je to jen tip a nedávná zkušenost!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pb®
Datum: 15.07.15 20:11

Dejte mu analgetika. Sníží se mu teplota a nebude ho tolik bolet v krku. Angínu jsem měla nedávno, antibiotika zabraly až 4.den, kdy začaly mizet bílé povlaky v krku a zmenšila se bolest. Do té doby jsem byla na analgetikách, bolest se bez nich nedala vydržet a i tak se dala jíst jen kašovitá strava a zmrzlina. Zkuste rozmixovat jahody z cukrem a dát do mrazáku, udělat z toho zmrzlinu. Nebo přesnídávku ve skleničce. Studené pomáhá, jinak se ani nedivím, že nehce jíst, spíš se divím, že je vůbec ochotný polykat. já polykala cokoliv včetně slin s velkým sebezapřením.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.