Kosmetika v těhotenství

Od: Datum: 13.07.15 09:08 odpovědí: 13 změna: 14.07.15 09:25

Dobrý den,

jsem čerstvě těhotná a tak si pomalu zjišťuji, co vše to vlastně obnáší Hledala jsem info, co se nemá či vyloženě nesmí, člověk sice obecně ví, ale narazila jsem i na nové věci, např. že se v těhotenství nesmí barvit hlava. To mi ani tak divné nepřijde, ale na jedněch stránkách byloi i napsáno, aby si žena zkontrolovala svoji kosmetiku kvůli případné toxicitě. Proboha to někdo dělá? Používám kosmetiku běžných značek z běžných drogerií a ani nic přehnaného, leda tak gel, šampon, balsám na vlasy, pleťovou vodu, odličovací mléko a stíny s řasenkou. A deodorant a voňavku. Co bych vlastně měla kontrolovat? Ani jsem o tom neslyšela, že by to někdo dělal...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.15 09:18
Myslim si ze pokud nebudete na sebe patlat zachodove kačenky a olizovat víčka mycich prostredku neublíží děťátku nic konkretniho.Ve vzduchu je toho víc co dite ohrožuje a dychat musime.Pokud jste mlada a silná takove veci bych dala stranou.Pokud Vas ohrozuje zaměstnání tam to je jina.Chovejte se jako tehotna.Nebudte dlouho v kurackym prostredi.Moc se neopalujte,nekurte a nepijte alkohol.Jedna sklenice vina nebo pivo taky neskodi.Nesmi se to prehanet kvuli vyvoji mozku plodu.Jezte zdrave a berte vitaminy pro těhotné.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.07.15 09:30

Jo, na netu je tolik hysterek až oči přechází! Těhotenství není nemoc, ale přirozený proces, takže jezte co jste zvyklá, používejte kosmetiku co jste zvyklá, pracujte choďte na procházky a nečtěte internetové diskuze plné děsivých věcí co všechno nesmíte (játrová paštika, hermelín*ee*), nebo co naopak musíte. Řidte se radami gynekologa a selským rozumem (to děláte jak koukám z vašeho dotazu). Užijte si těhotensví!

Ohodnoceno: 3x

Od: rita®
Datum: 13.07.15 12:33

Jéje, to jsou zbytečné starosti! myslím, že to nebude tak horké. miminku neublíží sprcháč ani šampon, to by v něm muselo být kdoví co :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.07.15 16:02

Mám už za sebou 29.týdnů těhotenství a od svého gynekologa jsem se dostala až ke krajskému do fakultky.Takže jsme měla tu čest s plno doktory a sestrami a vyhovuje mi jejich přístup.Doktor říká"Nečtěte internet a neposlouchejte kamarádky!"Rodina i kamarádky mě krmily kecama co vše budu muset,co né,co mi budou vše kontrolovat...a ono to zas není tak strašné,vlastně se nic nevyplnilo a hlavně já poslouchám především doktora!Nejhorší jsou takové ty sebestředné ženy co si hladí břicha už v 6.týdnu a dělají ze sebe pupek světa.Brát vážně by se to mělo tak od 15.týdne a od 24.týdne už miminku nehrozí kromě porodu vesměs nic.

Barvím si vlasy normálně,v těhotenství hrozí spíš to,že barva špatně chytne ,kvůli hormonům.Dnes jsou barvy šetrné a jemnější než ty chemické pokusy co se děaly kdysi.Takže strach nemějte z ničeho a antiperspirant jsem začala používat právě až v těhotenství,protože jsem se začla potit a smrdět(to ty hormonyvšak počkejte)Nechtěla jsem užívat ani žádné léky,ale pálí mě tak šíleně žáha,že mám pro nejvyšší nouzi předepsaný sirup(mallox)Babské rady nepomáhaly a je to tak zlé,že ani nespím,nejím,takže někdy sáhnu po sirupu i když jsem chtěla prožít těhotenství bez léků.

Jediné co dělám-vyhýbám se záření-mikrovlnce,to je potvora a vyhýbám se kofeinu ať je v čemkoliv.

Od: ver®
Datum: 13.07.15 16:24
Diky za reakci. Jen se zeptam, jak to myslite s tou mikrovlnkou? :)
doplněno 13.07.15 16:28: Jen jeste poznamka, pupek si sice nehladim, ale tehotenstvi jiz od zacatku hodlam brat vazne - zaprve bych rada tehotna zustala a zadruhe bych mela rada zdrave miminko (jelikoz jsou prvni tri mesice pro vyvoj nejdulezitejsi, melo by se brat vazne a to mam od doktora, ne z internetu ani od kamaradky:)
Datum: 13.07.15 18:41

No vidíte,na bylinky jsem zapomněla.Miluju bylinkové čaje a ty jsem vynechala.Taky jsme vynechali(už před početím) sojové maso,sojů ,protože ta ovliňuje plodnost atd.Zelený a černý taky kvůli kofeinu.Mikrovlnka vyzařuje zářeni a neměla by být ani ve výšce pohlavních orgánů a v těhotenství nebýt u ní.Už léta to dodržuju,někde jsem to tenkrát četla(nebyl to netale nějaké seriozní čtení) a teď jsem se dívala na net a je tam plno odkazů a teorii,které to i vyvrací.Nicméně vyhýbám se jí a je to na vás.

První tři měsíce jsem samozřejmě brala vážně,ale uznávám pohyb(většina se právě přestane hýbat) a v tom jsem se neomezovala,spíš naopak.Rychlá chůze do kopce,denně i dvě takové procházky,ať posílím srdce a oběh,zeleninové džusíky ve velkém,opalování na slunci pro pohodu a optimismus(břicho zakryté)Taky jsem obden byla plavat,i když jsem poslouchala kecy o infekci,ale pokud jste trpěla na záněty doteď tak teď taky nic nehrozí.I do horké páry a vířivky jsem zašla.Určitě jsem tam neseděla do padnutí,ale jen tak na chvilku pro radost.Dneska už se to nezakazuje dokonce ani termály.

doplněno 13.07.15 18:50:

...oprava: netrpěla na záněty.Opravdu toho pohybu si užívejte,protože matka v kondici je výhoda nejen že posiluje plíce,srdce,oběh a tudíž má dítě dost všeho pro vývoj,ale i u porodu a tak na konci 3.měs.už se budete zadýchávat,potom začnete při chůzi pnutí břicha a píchání,tlak tak ve 4.měs.se už začínají odkrvovat končetiny a člověk pak chodí pomaleji...a už to nebude tak příjemné se hýbat a bude jen hůř

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.07.15 16:18

Omlouvám se, že odpovídám, ačkoliv jsem nikdy těhotná nebyla. Jen si pamatuji, jak mě překvapilo, že se v těhotenství nesmí mnohé bylinky - např. šalvěj. Bylinky plno lidí považuje za neškodné (i já dříve), ale nemusí tomu tak být. Na to bych si dala trochu pozor. Ale jinak souhlasím s ostatními rádci a přeju zdravé mimi

Datum: 13.07.15 16:25
Dekuji :) O bylinkach jsem take slysela, ja ale moc obecne bylinky nemusim, takze tohle ani tak neresim:)
Datum: 13.07.15 17:10

Já si myslím, že nejdůležitější ze všeho je pohoda. Hodně spát, smát se, být spokojená. Jíst hodně zeleniny a ovoce, trošku cvičit, chodit na procházky a nic zbytečně neřešit. Podle toho bude miminko vypadat. Bude to spokojené, spinkací, papací a kakací miminko. :-D Buďte velký kamarád se zubařem! Je to důležité! Nekoupejte se, jen sprchujte. Ve sprše si jemně masírujte žínkou nebo houbou bříško, prsa, stehna a zadeček, aby se vám neudělaly prasklinky. Nezapomeňte se namazat lehkým gelem po sprchování. Nepřejídejte se! Rozhodně nejíte za dva, jak se kdysi říkávalo. *srdce* Mějte se vy i miminko moc dobře. *houpy*

doplněno 14.07.15 06:59:

Krásný život vám oběma a vlastně celé rodině. Napište, až se malé narodí. ;)

O totéž chci poprosit Lucii, až malí budou na světě a ona v tom fofru, který bude následovat, najde chviličku Napište!

Datum: 13.07.15 17:27
Dekuji moc za prispevek :) A s tim zubarem jste to odhadla presne - muj zubar je muj kamarad, je to pritel me sestry :) Jen pro zajimavost, proc ne to koupani a jen sprchovani? Ja se tedy nekoupu tak jako tak, ale zajima me duvod...dekuji
Datum: 13.07.15 17:34

Horká voda může vyvolat potrat...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.07.15 17:37
Aha, dekuji
Datum: 14.07.15 09:25

*jasne*jasně babkazov,jak bude chvilka i když si to zatím doma neumíme představit co bude.I když máme od 8.týdne v dokumentaci"vysoce rizikové těhotenství" tak opravdu,tím pohodovým přístupem v NJ a hlavně v OV Porubě,tak to prožívám jako by se nic nedělo.Beru to,že je to dar od přírody a tak jak dala,může i vzít.Takže hlavně se zbytečně nebát,nepřemýšlet a pečovat o sebe.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.