Zkušenosti s City Bankou, 2000 za kartu

Od: Datum: 08.07.15 14:49 odpovědí: 11 změna: 14.07.15 11:00
avatar

Zdravím, včera mi volal někdo z této banky s tím, že jsem byla "náhodně vybrána" k tomu, abych využila jejich úžasné nabídky, stát se jejich klientem, že tím získám - a teď to nevím přesně - asi 2 tisíce Kč. A pak jsem byla zahrnuta dalšími vymoženostmi, které mi oni, jako jejich klientovi, umožní. Něco jako dvě procenta vrácení z každého nákupu, když budu používat jejich platební kartu. Byl to prostě příval informací, kterým jsem rozuměla jako koza petrželi. A tak se ptám Vás, jestli někdo tuto kartu používáte, mimo své normální platební karty a jestli to není jenom další otravná manipulace na interbankovnictví. Jestli to skutečně stojí za tu námahu. Nějaké obří nákupy nepodnikám. děkuji předem za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.15 15:01
avatar

Zdravím ,

asi se bude jednat o https://www.citibank.com/czec…?icid=LINK-LIFE-CCHP-LEFTMENU , pokud netočíte přes kartu hodně peněz tak se Vám moc neoplatí. Abyste dostala těch 1000 měsíčně tak byste musela protočit přes kartu 50 000 ,-

doplněno 08.07.15 15:03:

V podstatě maj asi zase nějakou akci , takže pokud na to máte čas a chuť tak je možný jim to odkejvat vyinkasovat nějakej ten bonus a pak kartu zrušit. Ale je nutný číst všecky podmínky a za tu námahu to asi nestojí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.07.15 15:04

Takovéch "šťastlivců už bylo určitě vybráno hodně.

Co já vím, tak je to kreditní karta, takže vlastně nakupuješ za půjčené peníze a pak tu utracenou částku musíš do určitého data splatit. Pokud to nestihneš, začnou naskakovat vysoké úroky a pokuty.

Někdo kdo se vyzná ve finančních operacích a dokáže si vypočítat a hlídat bezúročné období, tak ji třeba využije. Problém nastává až se něco zadrhne a ty nemáš zrovna peníze na účtu na splacení půjčených peněz.

Pokud to pletu, tak mne někdo opravte.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.07.15 15:09
avatar

na tom je to většinou založené, že např 50% zákazníků nevrátí bance včas půjčené peníze na kartu (do měsíce) a pak naskakují dost brutal úroky, hádám tak 25% p.a., ale bude to určitě uvedeno v úrocích za měsíc, aby to tak blbě nevypadalo :-D Tuhle akci jsem zahléhnul na mall.cz, ale nechtělo se mi studovat moře písemností a hledat v čem je zádrhel.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.07.15 16:43
avatar

Ano, určitě to bude tohle, protože mi také říkala, že si aktuálně něco mohu s nějakou velkou slevou koupit právě v mall.cz. Myslím, že to byl nějaký tablet, nebo něco podobného. Já se jí totiž po výčtů všech těch výhod pro mne, zeptala, jaké jsou tedy jejich výhody a proč tak usilují neznámému člověku dělat dobro. Na to mi odpověděla, že jejich výhody jsou v tom, že po celé republice mají pouze tři pobočky a tudíž ušetří na zaměstnancích a nájmech a proto se tedy rozhodli, že budou konat dobro i jiným lidem...*smich*

doplněno 08.07.15 17:18:

Tak jsem se podívala na ty jejich stránky a jestli nejsem úplně blbá -což není zcela vyloučeno-, tak oni to berou jako půjčku. Prostě i když jim normálně splácíte měsíčně to, co jste utratili, limit je 37.800Kč tak vám na konci roku stejně naúčtují poplatek za "půjčku". Úroková sazba je 23.99% za rok jim tedy zaplatíte 43.488Kč za to, že jste čerpali během roku z těch 37.800 tisíc a užívali jejich kartu. To bych musela být úplný blbec, abych přistoupila na takovou nabídku, když mám normálně peníze na svém účtu a mám svou platební kartu. A to jenom proto, že by mi vrátili z každého nákupu v Penny marketu, nebo v Tesku 2%.

Datum: 08.07.15 16:31
avatar

Ano, tohle se mi vybavilo. To přesně mi říkala, že budu platit z jejich peněz a jednou za měsíc, že jim tu částku zase převedu na jejich účet. O nějaké pokutě za zpoždění samozřejmě nepadlo ani půl slovíčka, to si nechala pro sebe. Tak v tom to vězí! Oni počítají s tím, že na to člověk buďto zapomene, nebo holt zrovna nebude mít potřebnou hotovost k dispozici. Zrovna já bych se jim ale nevyplatila, protože si své výdaje sakra hlídám, ale těch pár šprdliků, vzhledem k mým běžným nákupům, mi nestojí za tu námahu. Ale škoda, že s tím nepřišli před měsícem, to jsem kupovala nové velké spotřebiče. Tak tu děvenku zklamu, protože si mne zapsala do notýsku a bude volat příští týden. Ale to si neodpustím a na ty sankce se jí optám. Ale to jí už asi přestane bavit.

Datum: 09.07.15 08:33
avatar

typicky utratíte např 5.000 z karty a banka vám předepíše splátky např 500/měsíčně. Pokud z vlastní iniciativy nezaplatíte celou částku do 30 dnů, pak budete platit ze zbytku vysoké úroky.

Je v jejich zájmu, abyste splácela jen 500/měsíčně a další měsíc utratila dalších 5.000 a pak už platila úroky např z 10.000 atd atd... takže ty úroky postupně naskakují a vy splácíte např 2tis/měsíčně a máte napůjčováno 20tis ani si nevšimnete (protože koukáte jen na splátky, že to tak hrozné není)) a to už jsou pěkné úroky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.15 13:09
avatar

To jsou ale vykukové. Pak se divíme, jak je to možné, že se lidé zadluží a nedokážou se z toho vybabrat.

Datum: 08.07.15 15:24
avatar

Díky za odpovědi. Já to tušila, a proto jsem jí řekla, že se o tom napřed poradím a pak se vyjádřím. Radost velkou neměla, a přesvědčovala mne, ale já neustoupila.

Od: mirulnm
Datum: 13.07.15 07:35

kartu citi bank vlastnim uz tri roky.je to kreditni karta ne debetni.z kazdeho nakupu dostanu 2procenta jednou za tri mesice si to vyberu takze ve vysledku novy mobil ktery jsem si kupoval stal 4000 mel jsem na karte 2000 korun ktere me vratili za nakupy takze mobil za 2000kc.a tech 2000 korun mohu splacet bez urocne treba dva roky.pokud mate platebni disciplinu tak si ji urcite poridte.plno slev divadla atd je pri platbe citi kartou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 13.07.15 09:34

Pokud zaplatíte kartou 33000 měsíčně, gratuluju k ušetřeným 2000 za čtvrtletí. Já bohužel mohu utratit jen cca polovinu platu, druhá padne na inkasa. Tedy za předpokladu utracených 10000, což je přehnaná částka u celkové platby kartou měsíčně, je bonus 200 korun a z něj strhnou od druhého roku 50 Kč poplatek. Celkový výnos je tedy150 měsíčně. Platba 2500 měsíčně a méně už tedy prodělává. Otázka tedy zní, kolik jsem ochoten měsíčně platit a co tím získám, případně, jestli nebudu platit úrok, který bonus vymaže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.15 11:00
avatar

Tak děkuji za doplnění. Já určitě nejsem z těch, co by měsíčně utratili víc jak deset tisíc za nákupy. Jsem sama, nedělám velké nákupy potravin a jiné věci běžně nekupuji. Každý měsíc přece nekupuji ledničku, sekačku, televizi, počítač, nebo sušičku a tyto spotřebiče, jsem si už bohužel koupila před měsícem. Takže mne další velké nákupy v nejbližší době nečekají. Ale i kdyby mi zavolali před měsícem, stejně bych to neudělala, protože pak bych se zase dostala k mému běžnému utrácení a to je měsíčně kolem šesti tisíc. Oděvy a obuv už dávno nekupuji, jsem přezásobená. Kdyby mi bylo třicet let a měla rodinu, tak by se to snad vyplatilo, ale v mém případě to nemá smysl. Tak Vám všem velice děkuji za Vaše odpovědi a objasnění této situace. Pomohlo mi to v rozhodování. S.

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.