Jak nasadit jehlu do šicího stroje

Od: Datum: 04.07.15 20:20 odpovědí: 7 změna: 04.07.15 23:00

Mám starý zděděný šicí stroj a nevím,jak nasadit jehlu.Minule jsem si musela volat opraváře,ten mi donesl i jehly,vhodné do tohoto starouše.

Nyní zkouším,ale není to ono,jestli dlouhou rýhu dopředu nebo dozadu.Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 04.07.15 20:24

Nevím jaký typ starouše máte, ale do mé Veritasky jde jehla ploškou dozadu a oko jehly je otevřeno zepředu dozadu, nit se provléká taky zepředu dozadu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.07.15 20:46

Jestli je to ještě starý šlapací šicí stroj, na litinovém podstatvci, nějaká stará Singrovka, Pragovka apod. Tak do ní patří jehla s ploškou, a ta ploška je do strany, směrem k tomu šroubku, kterým se to utahuje. Při pohledu zepředu je ta ploška jehly na pravé straně jehly.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.07.15 21:02
Keďže nevieme o aký stroj sa jedná,čo tak skúsiť pokus a omyl? Dotiahnite skrutku jemne kde sa dáva ihla,povoľte trochu tu skrutku a skúste vkladať tú ihlu a zároveň ju otáčajte dookola.Ak nevôjde,tak zase trochu povoľte skrutku a postup opakujte.Ono až tá medzera bude správne otvorená a ihla pootočená,tak to tam vôjde a dotiahnete ihlu po nasunutí.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.07.15 21:34

Jehla se snad do každého dává tak aby ouškou do kterého se navléká nit bylo ke švadlence,aby se nemuselo při navlékání nové či po přetržení vstávat od straje a jít z druhé strany navlékat!

Ohodnoceno: 1x

Od: vaccha
Datum: 04.07.15 22:27

No vidím,kolik je různých typů nasazení a jehel.

Můj německý nebo rakouský starouš má jehly kulaté bez plošky.Ze strany dírky jehly je dlouhá rýha a

pokračuje nahoru na protější je kratší rýžka.

Zkouším to několik měsíců a vždy to vzdám.Pokud si zavolám opraváře přijede se mi vysmát a to za 200 kč.

Datum: 04.07.15 22:47

Omyl. Staré šicí stroje se navlékaly ze strany. A asi ne všechny, jak tu čtu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.07.15 23:00

Dobrý večer,je jedno jestli máte starý nebo nový stroj,jehla -každá má jak píšete má dlouhou rýhu a v zadní části malé vybrání do kterého zachází ,,chapač,,.Důležité je hlavně,jestli je člunek spodní nitě uložen ze předu a nebo ze strany-dle toho se dává také jehla do stroje,ale vždy je to malé vybrání nad dírkou pro niť vždy vzadu-tzn.,,dlouhá rýha ,,ve směru navlékání niťe.

Ohodnoceno: 6x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.