Jak probíhá první vyšetření v těhotenství?

Od: Datum: 04.07.15 09:25 odpovědí: 11 změna: 04.07.15 18:57

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak probíhá první vyšetření u gynekologa v době těhotenství? Celkem se toho bojí, proto se ptám.

Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.15 09:34
avatar

To se mi ani věřit nechce, že se bojíte. Opravdu? ;) Není se třeba bát. Vyšetření je jako běžná gyn.prohlídka + ultrazvuk + odběr krve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tehule
Datum: 04.07.15 09:39

No nevěděla jsem, jak to probíhá. Jestli třeba nedělá ještě něco navíc nebo tak... Tak snad nemám důvod se bát :D Díky :)

Od: wamp®
Datum: 04.07.15 09:37
avatar
Čeho se bojíte?
Bolesti?
Žádná není,jak říká "babička."
Ještě dostanete těhotenskou kartičku a milý úsměv od pana doktora
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tehule
Datum: 04.07.15 09:42

Bojím se spíš toho jestli nebude právě dělat něco jiného než obvykle,... ale jinak díky :)

Od: ben®
Datum: 04.07.15 09:38
avatar

Dobrý den, nechci Vám přidávat, ale těhotenství většinou končí porodem - toho se nebojíte?

To já bych se bál (ale, přírodou mně není dáno, resp. dokonce je odepřeno). Zdravím!

P.S. Asi Vás gynekolog začne oslovovat maminko.

doplněno 04.07.15 09:46:

Těhotenství je jistě nezvyk - také i proto se říká "jiný stav". No, máte spoustu času si vše nastudovat, vyhledat si informace, konzultovat a raději se těšit, než se obávat. S bolestí při porodu Vám neporadím. Jak jsem psal, tak nemám možnost si to vyzkoušet. Ale, není mně to líto, resp. ženám to nezávidím.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tehule
Datum: 04.07.15 09:41

Tak porodu se bojí ne jedna maminka. Ale první těhotenství je přeci jen nezvyk, takže se z toho spíš snažím vzpamatovat... A co se týká porodu :D ... Asi to bude bolet, ale za tu bolest to stojí... Tím nechci říct, že bych se porodu nebála :D

Datum: 04.07.15 09:56
avatar

Těhulko, gratuluji vám.:) Všechno si dobře pamatujte a těhotenství si užijte. V životě zažijete mnoho hezkého, méně hezkého, ale těhotenství, porod, miminko, to asi tak 2x v životě. Je to nesdělitelné a každá z nás si každý moment pamatujeme až do smrti. Buďte na sebe opatrná, ikdyž těhotenství není nemoc, ale nic nepřehánějte. Ani péči, ani námahu. A necpěte se, jakože jíte za dva. Není to pravda. Miminko je velké jako hrášek a žena jí jako rota dřevorubců. Není to nutné, špatně se pak kila navíc shazují. *houpy* Přeji vám i miminku krásný a zdravý život *slunce*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tehule
Datum: 04.07.15 10:05

děkuju moc :) ... už teď mi to přijde krásné a to jsem teprve na začátku :D

Datum: 04.07.15 17:56
avatar

První vyšetření u gynekologa je potom co si doma uděláte test nebo menzes se zpozdí cca o deset dní.Dřív i doktor by toho moc neviděl.Řeknete mu své podezření na těhotenství a on se podívá vnitřním ultrazvukem.Uvidí jen malý flíček a objedná si Vás cca za 2týdny(tak aby těhotenství bylo cca v 8 tydnu)to pozná podle kalendáře,protože se Vás zeptá na začátek poslední menstruace a s toho vypočítá v kterém týdnu jste a určí termín porodu.To je na poprvé vše.

V 8týdnu uvidí "fazolku" a její srdeční ozvy a taky bude jisté kolik kusůdětí čekáte.Zase se dívá jen vniřním UZ a pohmatem zkontroluje čípek a to bude dělat cca do 16tydne.Průkazku Vám vystaví cca ve 12týdnu a potom Vám sestra bude zapisovat váhu,tlak,moč a poprvé Vám odeberou krev,kde zjistí Vaší skupinu a protilátky.

Potom(po 16.t.) už bude používat "venkovní"UZ přes břicho a zase kolem 20tydne kontrolovat čípek- toť vše.Takhle to je pokud nekrvácíte,nemáte křeče atd,atd a vše probíhá bez problémů...ale třeba lehké krvácení po styku je celkem normální,protože v začátcích jsou sliznice překrvené.Kdyby jste čekala více dětí nebo bylo podezření na genetickou vadu,nebo jste sama chtěla pro jistotu,tak si ve 12t.zajdete na "genetiku"podrobný UZ na specializovaném pracovišti(ten se platí)jinak na něj půjdete až mezi 18-20t.(ten se neplatí)

doplněno 04.07.15 18:04:

Jediné co Vám nepovím je jak často budete k doktorovi chodit(do poradny)čekám momentálně dvojčata mono-bi a ty kontrolují co 14dní.Takže jak často je běžná kontrola jednoho dítěte netuším.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.07.15 18:50
avatar

Lucie, blahopřeji To je úžasné. Přeji hodně zdraví vám všem. *srdce* *houpy*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 18:57
avatar

Díky moc,jste hodná.Vše bylo plánované,ale sami netušíme jak jsme přišli k tak "vzácným"dvojčatům.Proto se ve mě ještě víc utvrdilo,že je to dar a člověk si nemůže dítě plánovat jako školu,práci...prostě přírodě poroučet neumíme.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.