Co si mám obléct na pracovní pohovor?

Od: Datum: 19.06.15 09:23 odpovědí: 14 změna: 20.06.15 06:47

Poraďte prosím ! Jdu na pracovní pohovor, stojím před šatníkem, nápady nula. Přemýšlím zda-li se obléct konzervativně nebo zvolit volnější outfit. Jdu na pohovor na místo v kanceláři. Rozeberte mě!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.06.15 09:27

Dobrý den, tam vlevo vidím hezký kostýmek, tak ho použijte. Ne, ten vedle. Zdravím!

doplněno 19.06.15 17:52:

Já si myslím, že tato problematika má u nás ještě rezervu. Chtělo by to vymyslet nějakou jednotnou uniformu určenou pouze pro ten pracovní pohovor, aby byla co nejvíce potlačena individualita toho jedince, nevybočoval z řady a personalista se mohl soustředit na jiné věci, než je oblečení uchazeče o práci a ta přetvářka by byla dokonalejší. Jo, šaty "dělaj" člověka - ostatní není už tak důležité .

Ohodnoceno: 1x

Od: wamp®
Datum: 19.06.15 10:10

Dobrý den.K pohovoru se oblečte především čistě a tak nějak volněji...Nemusíte mít kostýmek,ale sukně by neškodila.K ní si můžete vzít hezké volnější tričko nebo topík.Na ně,pokud bude chladněji vezměte lehkou vestičku,klidně i džísku.Prosím Vás,hlavně ne,mini sukni a už vůbec ne hluboký výstřih *stop*

doplněno 19.06.15 10:27:

Pokud jste muž,tak jednobarevné plátěné kalhoty a košili.Prosím Vás,pouze v ležérních barvách.Boty - ne kecky *stop*

doplněno 19.06.15 20:46: Ještě dodám...Neznamená,že když se člověk zajímá o pozici zedníka či kopáče,že by měl přijít v montérkách a vaťáku.
Šaty přece dělaj člověka,to je prava odvěká
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.06.15 10:11

Kolega se stal téměř firemní legendou, když šokoval ředitele tím, jak přišel na pohovor v šortkách a sandálech naboso.
(Místo v IT oddělení dostal, ale šéf si kvůli tomu z něho utahuje i po roce :) )

Datum: 19.06.15 11:07

Podle přezdívky tipuji, že jste chlap, takže vám nebudu doporučovat sukni jako tady Wamp, a to ani v případě, že je třeba rád nosíte :-D Na pohovor si určitě vezměte plátěné kalhoty a nějakou hezkou jednobarevnou košili. Držím palce, ať vám to místo dopadne!

Od: wamp®
Datum: 19.06.15 11:26

Mike007,jistě umíte číst...Zvolila jsem obě varianty pohlaví.A opisovat nemusíte,je to průhledné...

Datum: 19.06.15 16:17

nějaký hezký kostýmek ... ;)

Datum: 19.06.15 17:21

Na pracovní pohovor jedině ve slušném oblečení. Je jasné že na řidiče hovnocucu nepůjdete v saku, ale na této konkrétní pozici si to vyloženě žádá. Dokonce někde byl článek a v TV i video rozhovor s nějakým personalistou, který řekl, že právě oblečení u pohovoru dělá dost velký dojem. Takže určitě ne kraťasy a tričko, ale něco kancelářského kalhoty nebo sukni a košili, popř. sáčko.

doplněno 19.06.15 17:22:

Jinak stačilo zadat na googlu "jak se obléct na pohovor" a vyjelo spousta rad a i konkrétních fotek s oblečením ...

např.

http://www.jobs.cz/poradna/ja…ct-na-prvni-pracovni-pohovor/

http://finance.idnes.cz/sedm-…?c=A110809_1631858_viteze_sov

Datum: 19.06.15 17:33

Jen choďte všichni na pohovor v džínách a tričku, aspoň zbyde práce pro nás, co si umíme uvázat kravatu...

Nabíral jsem na hodně dobrá místa a džíny beru stejně, jako když přijdete v zašitých, vypraných a vyžehlených montérkách s logem bývalého zaměstnavatele. Pokud nejste barvoslepý génius, vaše CV letí do koše.

Od: vklus
Datum: 19.06.15 17:41

Tak ono asi taky bude záležet na jakou pracovní pozici se člověk hlásí že. Do kanclu pochopím kravatu, oblek a podobné, ale na obyčejná dělnická místa, skladnická, prodavače a prostě podobné je to podle mě blbost tam jde o jiné věci. Naopak si vybavuju pohovor kde nás čekalo víc (ano jednalo se o ty nižší pozice) a bylo tam pár lidí v obleku. Ani jednoho nevzali a to brali víc lidí.

Datum: 19.06.15 17:52

Ono jde taky o to, co v tom obleku je. Jen kniha nedělá oba a pokud někdo nemá vzdělání, vychování a další vlastnosti potřebné pro pracovní pozici, tak může dojet klidně v limuzíně a saku za milion a stejně pozici nedostane.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.06.15 18:27

Repkin, po pravdě, už mě tady nějakou chvíli svrbí prsty, když čtu o tom, že na pohovoru výrazně působí oblečení. Já měla štěstí na dobré personalisty, které zajímal víc můj životopis a hlavně pracovní zkušenost (jako lektorku si mě x-krát zkoušeli, dělala jsem modelové hodiny, vyplňovala dotazníky o používaných metodách, rozebírala mnou vedené kurzy apod.).

Jasně, že když přijdu v hodně nevhodném oblečení, tak je to problém, ale menší prohřešky nesmí rozhodovat. Jsou pozice, které zvládne právě jen ten, kdo si nešpiní hlavu tím, co má dneska na sobě. A jinak se všechno ohledně oblečení dá dohodnout.

Od: kalandra
Datum: 19.06.15 22:26

Kdysi jsem to taky řešila. Ze všech těch rad, co jsem kde vyčetla mi zůstalo v hlavě, že hlavně ne červenou (halenku, košili,...). Prý působí agresivně. Oblékla jsem do myších barev - světle šedý kostým a bílá halenka...v té společnosti pracuji dodnes, ale teď už na lepší pozici

Datum: 19.06.15 23:32

Hezký den. Moc děkuji za všechny odpovědi. Jste na mě moc hodní! Jsem tu jak v království žen!

Datum: 20.06.15 06:47

Nejlépe pracovní montérky ať vidí,že máte chuť a jste připraven "vzít za práci".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.