Zdravá strava a nadýmání

Od: Datum: 18.06.15 20:11 odpovědí: 17 změna: 22.06.15 10:19

Zdravím,

nedávno jsem začala jíst zdravě - ovesná kaše, spousta syrové zeleniny, žitný chléb a k tomu nějaká zdravá pomazánka apod. Začala mě ale zlobit plynatost. Nikdy jsem na to netrpěla. Může to být tou syrovou zeleninou? Zvykne si na ni tělo a časem to přejde nebo ne? Pitný režim dodržuju dost. Jsou na to nějaké doplňky, např. čaje nebo tak něco?

Předem děkuji za odpovědi, Barbucha.

doplněno 19.06.15 21:11:

Děkuji všem za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.06.15 20:51

Dobrý den, tak, ovesné vločky hodně zasytí a potom je pocit spíše plnosti. Někde jsem četl, že syrová zelenina dává hodně zabrat slinivce břišní, která musí vynaložit více úsilí (a látek) k jejímu rozkladu, než u zeleniny vařené. Myslím, že to trávení syrové zeleniny je komplikovanější a může to způsobovat plynatost. Prdíky mohou obtěžovat, ale jsou zdravé. Jak se jich zbavit, nevím - nechal bych je volně odcházet (ve vhodné chvíli). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.06.15 20:57
Plynatosti dosť napomáha aj nahltanie vzduchu s potravou.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.15 21:10

Zkuste mátový čaj.

Datum: 18.06.15 21:51

Zezacatku jsem mel to same , asi po tydnu najednou bylo vse OK , ani nwm jakto

Datum: 18.06.15 22:00

Prý si člověk zvykne...moje střeva si zvykly,ale sušené švestky nebo čerstvé hrušky nezvládáPřítel si nezvykl na více věcí,takže pomáhá pravidelný pohyb,kdy se střeva prohýbou nebo pravidelně kefír,acidofilko... a jak je nejhůř tak fenyklový čaj,ale raději máme caj z kminu,ten je vždy po ruce.Na fenyklu nám vadí specifická vůně.

Datum: 19.06.15 08:31

Když změnu tak pomalu, každé tělo reaguje jinak. Je zelenina a zelenina rychlo a vyhnaná prášky tělo se bouří

Datum: 19.06.15 11:55

Taky zdravím,mě pomáhá espumisan.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.06.15 12:10

Lepší, než syrová zelenina, je tepelně zpracovaná. Ideální je stav, kdy vnitřek je ještě křupavý a vršek lehce osmahlý. To by pak měly problémy s plynatostí zmizet. Mona

Datum: 19.06.15 16:09

Čas od času se mi to také stává, bez ohledu na to, co a kolik jsem jedla. Zkoušela jsem kyšku, jogurt nebo něco podobného. Někdy to pomohlo, někdy ne. Nakonec jsem si koupila Espumisan a většinou pomůže jednorázově 2 tablety (kuličky) a je klid. A nevadí ani vařená, ani nevařená zelenina.

doplněno 20.06.15 07:38:

Eulalie, nevím co dělá Espumisan, ale že by potlačoval plynatost? Jak?

doplněno 20.06.15 10:55:

Jojo, to všecko vím, ale je s podivem, že tyhle nepříjemnosti příjdou občas a bez zjevné příčiny. Někdy po krupici a někdy nevadí vyloženě obtížně stravitelné a plynatost vyvolávající strava. Kdyby to bylo tak pořád a tak vůbec, bylo by to jednodužší. Ale "někdy"? Nemám to slovo ráda.

Datum: 20.06.15 09:05

Eliminuje prdy to je vše...

Od: hnj
Datum: 19.06.15 16:12

Takhle zdravá strava nevypadá. Vždyť nejíte žádné maso...

Datum: 19.06.15 20:59

Dobrý den, mě by jen zajímalo, co je na vaší stravě extra zdravého? Že jíte hodně syrové zeleniny? A kde jste ji vypěstovala? Doma? Nebo koupila někde v supermarketu? Jestli je to ta ze supermarketu, tak se nedivte té plynatosti. A Espumisan taky není všelék. Jen potlačuje plynatost, ale neřeší příčinu. Pokud vám plynatost nepřestane, tak změňte způsob stravování. Pro každého syrová zelenina není vhodná.

doplněno 20.06.15 08:03:

Babko, prectete si příbalových leták k espumisanu... Léčí příznaky plynatosti, nikoliv jeji příčinu.

Datum: 20.06.15 09:06

Také to dělá špatná funkce slinivky a žlučníku..

Od: uska®
Datum: 20.06.15 09:36

I mé tělo nezpracuje syrovou zeleninu ( a jiné). Po mnoha pokusech o nápravu mi pomohl Pangrol 20 000, dvě tablety před jídlem, pak baštím cokoliv. Dá se koupit volně, vyzkoušejte. Mně jej dnes již píše lékař a to až jsem protestovala, že buď jsem zdravá a Pangrol nepotřebuji a nebo jsem nemocná, tak ať to hradí pojišťovna. Na Pangrol na předpis není žádný doplatek. Pangrol má minimálně v sobě chemie, je to enzym, který slinivka nedokáže vyrábět v dostatečném množství, proto se musí tělu dodávat v tabletách.

Datum: 20.06.15 11:04

Moje babička dávala do okurkového salátu vždy kmín, a tvrdila, že to je proti nadýmání...

Nevím, zda se tedy podle ní řídím, nicméně mletý kmín dávám do všeho. A problémy nemám

Datum: 22.06.15 10:13
Problém je v zanesenych střevech. Jakmile člověk začne konzumovat ovoce a zeleninu, kvasí zbytky ve střevech. Takže buďto udělat očistu střev nebo vydržet a střeva se vyčistí samy. Problém je ale vaše "zdravá strava ", chleba s pomazankou zdravý vůbec není.

Datum: 22.06.15 10:19

stireček,,,,souhlasím-

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.