Pracovní úřad

Od: Datum: 18.06.15 09:44 odpovědí: 17 změna: 21.06.15 06:26

Dobrý den. Jsem už rok na pracaku. Teď mě poslali na školení motivační plán. To jest že budu volat na různá pracoviště nebo jak psát životopis. Jenže jsem v začarovanem kruhu. Mam 2 děti jedno jde v září do 3 třídy a mladší jde do 1třídy.Družinu pro prvňaka nedostanou nemám práci. Pro třetaka taky ne protože musí nabrat ty mladší nestačí kapacita.Jak mužů hledat práci když děti budou končit o půl 12. Takže s manželem to střídat nejde. Otázka je když nepujdu na školení tak mě vyloučí z praváku. Když tam půjdu tak nebudu plnit motivační plán. Takže na vyloučení zas. Takže co vyloučení bude znamenat? Budu muset platit sociální? Nebo co? Já to vidím tak že jak budu moct děti nechat samotné tak utikam do práce. Ale co do ty doby? Nemáte někdo z pracakem zkušenost po vyřazení a bez práce?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.15 10:06

s pracákem zkušenosti nemám, ale tak obecně - rozmyslete si, jestli o práci stojíte nebo ne. pokud ne, neregistrovala bych se na pracáku. pokud ano, nechala bych si sestavit motivační plán, ALE rozhodně bych do plánu zahrnula, že pečuji o děti a tudíž potřebuji práci na zkrácený úvazek nebo s možností práce z domova či jinými individuálními úpravy. nedělám si iluze, že je lehké takovou práci sehnat, ale zase je zbytečné shánět práci na plný úvazek když vím, že bych ji stejně nemohla vykonávat *nevi*

jinak pokud nebudete registrovaná na pracáku, tak

- sociální pojištění platit nemusíte, nicméně tato doba se vám nebude počítat jako odpracovaná do důchodu (osobně zrovna tohle by zrovna mne netrápilo, nicméně chápu, že každý to může vnímat jinak)

- zdravotní pojištění taky platit nemusíte, protože ho za vás bude platit stát, pokud se na zdravotní pojišťovně nahlásíte jako osoba pečující o dvě děti do 15 let (děti by v takovém případě ve škole měly být pouze po dobu výuky, čili by neměly chodit do družiny)

jinak každopádně bych se ve škole snažila domoci toho, aby do družiny vzali alespoň mladší dítě, starší už těch pár hodin po vyučování doma sám zvládne.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.06.15 10:28
avatar

Asi jak píše Lesi, zvažte, jestli máte z pracovního úřadu nějaké výhody. Když máte tak malé děti, tak se jim ještě 1-2 roky věnujte a mezitím hledejte sama práci nebo alespoň brigádu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.06.15 11:44

Děkuji moc. Krásně napsáno. Budu se snažit něco vymyslet. Zajít na ten motivační a uvidíme.

Datum: 18.06.15 11:47

Děkuji moc hezký napsáno. Jdu do toho a něco zkusim. Třeba mě poradi na tom motivační.

Datum: 18.06.15 11:52

Nějak to musí jít. Je jasný že nejsem jediná. Musí člověk chtít a ne to hned vzdát. Krásné odpovědi.hezký se čtou a motivují. S práci na doma to stim nepočítám.

Datum: 18.06.15 10:19
avatar

Nebojte se dopředu. Běžte na školení a uvidíte. Jako matka malých dětí můžete hledat za prvé pouze na kratší úvazek, a za druhé zaměstnání v blízkosti svého bydliště, nebo školy - školky. Na to máte právo a i vláda toto prosazuje /ten kratší úvazek/.

Budete se snažit, abyste měla v ruce dokumenty prokazující poslané odpovědi na inzeráty, že jste se opravdu snažila o získání práce. A i když neuspějete, tak Vás nemohou vyloučit, popřípadě si podáte stížnost na postup pracovníka na Úp jeho nadřízenému. Případný nátlak vůči Vám si nechte po sobě sklouznout, obrňte se, jedním uchem tam a druhým ven. Nejste jediná matka, která tímto bude procházet.

Některé firmy mají firemní mateřské školky. Zajímejte se o práci třeba ve škole, do které budou děti chodit, hledejte práci asistenta ve škole, jestli by Vás to trochu zajímalo. Nějaká místa jsou i v terénu u sociální služby. Péče o starší obyvatele. Donést jim nákup, léky, ohřát jídlo, drobná pomoc v domácnosti. Práce je hlavně přes den. Zeptejte se v místě bydliště na sociálním odboru.

Je dobře, že má manžel práci, buďte mu oporou a podporujte ho, aby se Vaše nezaměstnanost neodrážela i ve Vašem soukromém životě. I ta péče o dvě malé děti je velmi náročná a vůbec okolo prvňáka a přípravy staršího bude práce dost. Jestli máte zahrádku, můžete si něco vypěstovat, nebo zavařit. Co Vaši prarodiče. Ti by asi nemohli hlídat? Další možnost je platit po škole nějakou chůvu, ale víme, že to je velmi drahá záležitost.

Jestliže pečujete řádně o dvě děti do 15ti let, tak za Vás platí stát zdravotní pojištění. Sociální si můžete platit, ale také nemusíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.06.15 12:02
avatar

Pokud Vás vyloučí z ÚP /za provinění, nedostavení se třeba na tu motivační schůzku/, budete si po tu dobu muset sama platit zdravotní. Sociální ne.

Když jste už rok bez práce a oni Vás teď teprve budou učit, jak sestavit životopis, to už je na kočku. To jste se měla naučit /respektive měli Vás to naučit/ hned v počátcích. Ne rok čekat a pak se teprve učit. To se ztratí hodně času. Myslím, že ÚP si tento nešikovný plán dělá jen proto, aby se měli čím zabývat. Tyto věci Vás měli učit už před rokem, hned po Vaší registraci. Potřebovala jste to hned, ne až po roce.

Nevím, zda jste jenom čekala, co Vám ÚP sám nabídne, nebo jste hledala sama. Pokud jste hledala sama, ta motivační schůzka je pro Vás zbytečná. Sama jste hledala, ptala se, nabízela...pokud jste neměla úspěch, sama víte, že je to na nic. Jenom z nás dělají kašpárky. Zažila jsem, proto chápu, o čem píšete.

Chtělo by to přes léto aspoň nějakou brigádu. Když budete mít potvrzení, že někam nastupujte, děti Vám do družiny vezmou. Jenže te´d bude asi omezený provoz /prázdniny/.

Za mě: radila bych dát děti v červenci a v srpnu chvíli ke svým rodičům, chvíli k manželovým. Vydat se po firmách a hledat. Nedat se odbýt. V nedalekém městě jsou 3 supermarkety, všude visí cedule, že přijmou pokladní, doplňovače zboží, skladníky, obsluhu do lahůdek...Uvidíte, že najdete.

Prostě přes léto se do toho obout. Hlídání pro děti mít budete u babiček a dědů. Tak se zapracovat tak, aby, až přijde školní rok, Vám děti vzali do družiny a Vy byste mohla pracovat dál.

Nejhorší je to odpíchnutí, odražení od větve. Zvlášť, když je člověk rok doma. To chápu. Ale jednou to být musí. Tak proč ne teď? Hodně štěstí. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jetonanic
Datum: 18.06.15 18:56

Celé to školení je k prdu. Budou Vás tam učit jak se nezadlužit. Jak si nebrat půjčky. Jak má být životopis vytištěn na kvalitní tiskárně, na kvalitním papíru. No vysvětlujte nezaměstnanému, že si má pořídit kvalitní tiskárnu, počítač, a kvůli několika CV koupit celý balík kvalitního lesklého papíru. Prostě pro ženskou od dětí, samé "potřebné" věci. Manželce je 54 a máme 3 dospělé děti. Tak jim řekla, že když jí neumějí skutečně pomoci, že je na nic nepotřebuje. Tak je z ní dnes OBZP. Zatížilo nás to sice 1242 kč měsíčně za zdravotní, ale než poslouchat takovéhle hovadiny, dotované z Bruselu, to radši nic. Všechny tyhle řeči o pomoci nezaměstnaným jsou jen kecy bez obsahu. Všechny ty podpory na získání pracovního místa jsou nastaveny tak, aby na ně skoro nikdo nedosáhl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 19:26

Já si to taky Myslim.Dnes nám začalo celé 4 dení školení od 8h. Já si zavedla děti a přišla o chvíli později. A nedostala jsem se tam. U dveří nebyl zvonek a dveře na kuli. Takže jsem se tam nedostala. A dnes když se budu chtít rekalifikovat tak se ani nedostanou protože to musí být přes nějaký školení který všechny jsou na 4 dny od 8 do 15 h a děti budu tahat sebou nebo co. Já bych práci měla sednout si na vratnici ale ti chtějí 12 h směny. To s malima nejde? Takže vaše manželka nesežene praci protože už je ji 54 já mám zas malé děti. Ale stará už jsem taky protože všude chtěli do 25 nebo do 35let. Tak uvidíme jak dopadnu s hledáním.

Datum: 19.06.15 01:42

Myslím, že za okolností , které popisujete, nemá ÚP právo vymáhat něco, co je v rozporu s Vaší péčí o děti. Pokud Vám dá rozhodnutí o vyloučení z evidence, můžete se odvolat. Neznám přesně právo, ale dříve bylo možné se odvolávat k vyšším instancím až nakonec podat podnět k soudu. Soudní spor v sociálních věcech byl zdarma. Jak je to teď nevím. Nechápu, jak může lessi napsat, že dítě ve 3. třídě může být několik hodin samo doma. Za to byste mohla mít problém se sociálním odborem. Nemyslím, že o něčem takovém uvažujete. Vy hlavně potřebujete klid, abyste mohla své problémy řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 09:26

Marfusa má naprostou pravdu. Pracovní úřad musí respektovat Vaši péči o dítě. Je ale nutné na to pracovní úřad, tedy tu referentku, upozorni, že o děti pečujete a uvést jaké máte omezení, např. že můžete pracovat jen na zkrácený úvazek nebo v určitém čase. Držím palečky, at vše dobře dopadne. Problematikou se zabývá spousta severů i a jsou tam mimo článků i poradny zdarma, tak doporučuji využít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 15:17

Děkuji. Samozřejmě bych syna doma nenechala. Ani by nebyl. Je na mě fixsovanej a boji se být sám doma. Dítě může být samo od 10 let synovi je 8 a půl. Na praváků mě řekli že v hl.práce nesmí nic překážet.jak míle je tam překážka třeba i děti tak nemám na pracaku co dělat.

Od: uska®
Datum: 19.06.15 15:42

Růženko, teď budu za ježibabu. Když něco chci, tak pro to musím něco udělat. Jen hledáte důvody proč to nejde. Proč jste přišla první den pozdě? Zaspali jste? Nebo vám to časově nevychází dostavit se na 8.00 hod? To jste si na 4 dny nemohla někoho zajistit, aby vás zaskočil půl hodinku ráno - babičku, kamarádku, sousedku? Nebo manžel nemohl se dohodnout, že 4 dny bude chodit do práce o půl hodiny později, abyste přišla včas na kurz? Neříkejtte, že to nejde.

Buď práci chcete a nebo jste na pracáku jen z důvodu neplacení si zdr. pojištěni. Trošku vaší iniciativy z vaší strany by neškodilo a nebo podnikejte z domova, tam čas nehraje roli.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.06.15 10:46

Dobrý den. Nejste za ježibabu. A prosvihla jsem den. Ne 4. 3 mam ještě před sebou. Tak hold mě snad neukamenuji. To se přece může stát každému že mu to nevijde v čas. Na další už včas budu. Výmluvu nemám ani ji nehledají. A práci taky hledám sama nespoleham se jen na motivační plán a up

Datum: 21.06.15 06:26
avatar

Nezlobte se, třeba se Vám budu zdát protivná, ale jak píšete, že jste "zavedla děti". Staršímu je podle Vás 8,5 roku, to ho budete "zavádět" ještě i do učení? Děcko se má učit samostatnosti. Samozřejmě, postupně. Ale 8,5 leté dítě by mělo být už přiměřeně samostatné a ne žádný mamánek. V tomhle věku už některé děti dokáží vzít mladšího sourozence za ruku a dovést ho do školky, pokud je tam, co škola, nebo při cestě. Vím, co píšu, vodila jsem takto svou sestru.

Stačilo děti vypravit, dát jim pusu. A ne je zavádět. Tím, že jste přišla pozdě hnedka poprvé, jste jasně dala najevo, že Vám na školení nikterak nezáleží. A oni Vás teď podle toho budou brát.

Chápu jedno. Byla jste teď rok doma, tak měly děti celý servis, chodila jste s nimi, chodila jste pro ně, vařila jim...Jenže pokud práci chcete a potřebujete, musí se mnohé změnit. Do školy sám, obědy ve škole a snad, pokud byste sehnala práci, vyjde i ta družina.

Ale ÚP to chce dát najevo, že o práci stojíte. Což jste tou absencí na školení pohnojila. Příště si dejte pozor a už preventivně učte děti samostatnosti. I když chápu, že te´d o prázdninách to asi až tak dobře nepůjde.

Ale to starší třeba posílat samotné nakupovat, pokud není prodejna přes rušnou silnici. Jen pár věcí, chleba, rohlíky, sýr. Dát mu peněženku s nevelkým obsahem, kdyby ji ztratil či někde zapomněl. Ale prostě si pomalu zvykat na drobné povinnosti, postupně přidávat.

Pokud je budete pořád "zavádět", dostanete se do práce nejdřív v době, až ony půjdou do důchodu! :-D Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jzttdj
Datum: 20.06.15 12:38

Nevím, z jakého jste města, ale podle mě se dá bez problémů sehnat minimálně nějaké call centrum, práce na pokladně, doplňování zboží... Všechno lze domluvit, jak budete časově potřebovat, proto tyto práce dělají často třeba i studenti.

Osmileté dítě by už mělo být naučené, být doma samo, dojít samo do/ze školy, jít si ven hrát s kamarádem a vůbec se o sebe postarat. Že by toho mělo být schopné až v 10 letech se mi zdá jako úplný nesmysl, to už jsem vodila do školy ségru, vyzvedávala ji odpoledne a doma hlídala, zařizovala jí kroužky atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.15 13:00

dejte pokoj s pracákem užil jsem si ho dost jsem rád že je to minulost a po 20ti letech marasmu jsem se s toho dostal a žiju důstojně a život si užívám přeju vám taky mnoho štěstí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.