Vařená ryba

Od: Datum: 14.06.15 18:08 odpovědí: 7 změna: 15.06.15 13:36

Zdravím. Dostala jsem dva pstruhy, které se mi po cestě rozmrazili. Tak jsem je pěkně zapekla s bramborama v troubě. Jenže je toho nějako moc, že by mi to teoreticky vyšlo na 3 obědy. Myslíte, že to do středy (dělala jsem je teď) v lednici vydrží a bude poživatelné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.15 18:12

To je do středy dost riziko. Já bych je v krabičce i s těmi bramborami zamrazila. Příjde mi to, jako menší zlo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.06.15 18:14

tak to asi spíš dneska sním k večeři a budu mít oběd jen na pondělí a úterý :D. Díky :)

Od: ben®
Datum: 14.06.15 18:13

Dobrý den, máte jinou možnost? Tedy, vyhodit hned nebo uskladnit, později okoštovat a buď sníst nebo vyhodit? Ale, myslím, že by to pod mrazákem vydržet mohlo. Zdravím!

babkazov - nebudou zmrzlé brambory potom sladké?

doplněno 14.06.15 18:23:

babkazov - děkuji za vysvětlení. Tedy, vařené brambory již mrazem nesládnou (a to jsem nevěděl).

doplněno 14.06.15 18:29:

Pokud lze porce zamrazit, tak potom není problém tu porci ohřát - mikrovlnka, pánev nebo vodní lázeň.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.06.15 18:19

Bene, nene, sladké bramborky nebudou. Musí být syrové, přejít velkých chladem, aby zesládly. Odzkoušeno včetně bramborových knedlíků.

Krabičku bych pak nechala "povolit" a vysypala na pánev. Pomaloučku, na suché pánvi bych nechla posmažit.

Datum: 14.06.15 20:08

Brambory vařené skutečně v mražáku nesládnou, ale rozhodně nebudou chutné.

Babička - učila na kuchařské škole - mi vždycky říkala, že brambory lze mrazit výhradně když jsou aspoň trochu smíchané s moukou (knedlíky, bramboráky atd) nebo předsmažené ve formě hranolek.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.06.15 18:13

Řekla bych, že ano, v lednici, uzavřené, a vždy nabírat čistým nadobím. Ty tři dny jsou pro mě maximum, zčásti ale také proto, že po dvou dnech mám toho jídla plné zuby a třetí s nechutí vyhazuji.

Zrovna bych si pstruha dala, můžu přijít na večeři? *hi*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.15 13:36

spíš ne, já si myslít že nevydrží

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.