Zvětšené nafouklé břicho

Od: Datum: 08.06.15 18:26 odpovědí: 5 změna: 12.06.15 09:41

Mohl by mi někdo napsat svůj názor. Je mi 57 let, jsem 7 let po operaci dělohy i vaječníků. Děloha mi byla vyňata z důvodu velkého myomu (měla jsem břicho jako ve 3. měsíci těhotenství. Nyní mi kamarádky zase říkají, že jsem celkem štíhlá, měřím 160 cm a vážím 65, nejsem tlustá, ale prý mám zvětšené, nafouklé břicho. Na gynekologii UTZ vpořádku.Obvodní lékařka to moc neřeší, mám jíst prý víc zeleniny, ovoce (říká si asi, že jsem v přechodu, tak co otravuji). Pročetla jsem mnoho článků - o zadržování vody v těle, špatné funkci ledvin, lymfy apod. a tím i je dáno i to, že se váha dolů ne a ne pohnout. Jím celkem zdravě, nepřejídám se, ovoce, zeleninu, maso 2 x do týdne, nejím uzeniny apod. Přes týden se stravuji 3 x ve vegetariánské jídelně. Jedna paní, co se zabývá bylinami mi říkala, že jak se na mě dívá, že mi pracuje 1 ledvina špatně, ovšem s tím nemohu přijít k lékaři, že mi jedna paní povídala. Dokud člověk nemá problémy lékaři to neřeší. Pĺavu, chodím pěšky, mám sedavé zaměstnání a snažím se o nějaký pohyb. Jen to břicho mi dělá starosti, vím, že asi bych měla zajít k lékaři, nemáte s tím také někdo (ženy) stejný problém a řešily jste to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.15 18:32
avatar

http://www.dedekkorenar.cz/poradna/tema/3644.html

zkuste se podívat tady a také jsem někde slyšela, že se má jíst jen do 17 hod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.15 00:44
avatar

Také s tím mám problém, říká se tomu nadýmání. Existují prášky, jedny mi lékař dal a pak se pobaveně ptal, zda zabraly. Nu, nezabraly. Dále jsou čaje proti nadýmání, nebo nasbírat bylinky. Pak také zjistit , co Vás vlastně nadýmá a vyloučit to z jídelníčku. Kromě známých nadýmavých záležitostí /teplé pečivo, cibule, kmín, luštěniny/, to může být u někoho mléko a výrobky z něj, nebo třeba ovoce, zelenina. Dlouho se tráví maso.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 18:37
avatar

Nerozumím tomu, jestli máte břicho povolené, nebo trpíte nadýmáním ("nafouklé"), nebo máte tzv. pneumatiku. Asi by to chtělo nejdříve rozlousknout toto - na povolené břicho se cvičí, nadýmání se řeší, pneumatika se shazuje a pak cvičí.

Já dostala před asi 2 lety na rehabilitaci od fyzioterapeuta cviky na příčné svaly břišní (snad to mám dobře?!), po nichž jsem měla bříško do týdne znatelně lepší a do dvou jako ze žurnálu ale to byly ty povolené svaly, no... žádná pneumatika nebo jiné potíže. Píšu sem asi hlavně tedy proto, že nikde u Vás nevidím nic o cvičení, tak jestli to nebude v tomto.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.15 06:50
avatar

Když jsem byla v lázních, chodila jsem na bazén se spoustou starších žen. Musím vám říci, že bříško jsme měly a vlastně máme úplně všechny. Smály jsme se, že nemáme bříško, ale povolené břišní svalstvo. Bříško mají ženy štíhlejší i ty s nějakým kilečkem navíc, starší ženy bez operace i ty, polátané jako turcká fangla. Je to smutné, ale je to tak. ;) Všimněte si také kousku místa nad kolenem. Také je jiné. A paže od ramene k lokti. Marné, roky jsou tady!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 12.06.15 09:41
avatar

Dobrý den.V tomto věku bývá bříško povolené.Je třeba posilovat,nebo cvičit jógu či pilátes.To Vám zpevní celé tělo,nebudete ho mít jako tvaroh,nýbrž celé pěkně pevné jako za mlada ;)


doplněno 12.06.15 09:45:


Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.