Chození s klukem vs matka

Od: Datum: 06.06.15 23:10 odpovědí: 6 změna: 07.06.15 22:50

Hezký večer, je mi 17 let a už rok jsem s klukem, kterému je také 17. Mám ho moc ráda, nikdy mě nějaké extra chození moc nelákalo ale tenhle mě vážně zblbl, je pěknej, hodnej, milej a mám ho ráda. Dost často s jsem s ním u něj doma, třeba i přes noc jeho rodiče znám a nedělá jim to problém, to stejné se nedá říct o mé mámě - té fakt že s někým chodím dělá strašný problém a zakazuje mi ho, když jdu k němu tak ji řeknu že jdu ke kamarádce, protože by mě jinak zkrátka nepustila. Prostě nevím proč ale strašně ji to vadí, jak jí dokázat že to je v pohodě? Opravdu nevím proč jí to tak vadí. Jsem z toho smutná, protože pořád jsme u něj a už je mi to i takové trapné protože ráda bych mu řekla "chceš jít na víkend k nám?" jenže prostě nemůžu protože by to mamka nedovolila.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.15 00:04
avatar

Zdravím, Lucko. Možná je chyba v tom, že mámě neříkáš pravdu a ona to zřejmě tuší. Sedni si s ní a v klidu si s ní promluv. Máma by měla mít pocit, že jsi zodpovědná a že je na Tebe spolehnutí. Pak možná bude i klidnější. Takže jí řekni, že trávíš čas s ním a občas u nich doma. Jeho rodičům, že to nevadí, že Tě již znají. A vyptej se mamky, proč jí vadí, že máš známost. Možná má o Tebe obavy, abys dokončila školu a hned neotěhotněla. Nebylo by od věci promluvit si s mámou i o tom, jak se proti tomuto chráníte. I v tom je kus zodpovědnosti a pokud je máma rozumná, určitě se s ní dá mluvit. Možná si nechce jen připustit, že už jsi velká holka.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nickii
Datum: 07.06.15 00:12

Nemyslim, ze by v tom bylo neco osobniho vuci tvemu chlapci. Mamka se te podle me jen podvedome snazi chranit, to tak rodice mivaji. I ldyz je to v pohode, ale to ji nevysvetlis *smich* Ja osobne mit dceru v tvym veku, tak vsechny kluky zenu klackem, ale je mi jasny, ze by to neslo do nekonecna *smich* takze asi klika, ze mam syna.

Jinak kdyz si vzpomenu na svoje zacatky, rodice moji holky se na me taky tvarili neduverive a musel jsem spat v obyvaku *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lanai
Datum: 07.06.15 00:40

já jsem to měla přesně tak :) mého prvního kluka moje máma úplně nesnášela, pak se se mnou rozešel a ona mi řekla, že nechtěla, aby mi ublížil... dalšího naprosto zbožňovala, a když jsem se rozešla já s ním, tak se mohla zbláznit, že jsem mu ublížila atd. Hned po tom druhém jsem začala chodit s dalším, kterého nemohla vystát, i když ho vůbec neznala. Chodila jsem s ním nějakou dobu tajně, to bylo asi rok. Pak jsem to tak postupně začala oťukávat, začala jsem občas říkat, že s ním někam jdu a ona se pak chytla a vzala ho už úplně v pohodě, i když mi ho předtím vysloveně zakazovala :) ona se s tím dřív nebo později smíří, když zjistí, že je to mezi vámi vážné :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.15 06:48
avatar

Je to tím vaším věkem. A poměrně nezodpovědným přístupem. My v 17 taky chodili na rande, proč to zapírat, ale někde jsme se setkali, prošli, popovídali, zasmáli a pak hupky dupky zase domů. Každý do svého.

Myslím, že s tím vyspáváním u chlapce jste to už posunuli někam jinam a tak se nediv matce, že se bojí. Boj se i Ty. Kdybys otěhotněla - měla bys v 18 letech dítě. A 18 letého manžela. Jak byste žili dál? Ostatní by se chodili bavit, tancovat, na výlety, vy byste seděli s mimčem doma. Nebo byste ho hodili na krk prarodičům.

Z čeho byste žili? Máte s tím chlapcem oba nějaké velké úspory? Jste už oba vyučení, vystudovaní? Pracujete? Zřejmě asi ne. Tak kde byste brali peníze na živobytí? Buď byste stáli s nataženou rukou u úřadu, nebo vysávali rodiče.

Spíš než Tvé matce se divím rodičům partnera, že dovolí svému 17 letému klukovi nakvartýrovat si domů děvče. Asi nebudou moc zodpovědní.

Nespěchej, není kam, dočkáš se všeho. Časem se dočkáš svatby, společného žití, dětí...A až sama budeš mít doma 17 leté žihadlo /nemysli si, uteče to a nebude to až tak dlouho trvat/, poznáš, jaký o ně budeš mít strach. Budeš se na to dívat úplně jinak, než teď. Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ver®
Datum: 07.06.15 22:50
Někdy odpovídáte rozumně, ale někdy mě ty vaše zastaralé názory opravdu dostávají. Vám bylo 18 kdy, před padesáti lety? Ano, v té době bylo chození takové, jaké ho popisujete. Ale dnes je jiná doba. Není žádná ostuda,že dívka v 17 letech přespí u svého přítele. A taky máme poněkud jiné antikoncepční metody než prasečí střívka, takže proč hned myslet na otěhotnění. Děláte z toho zbytečnou aféru. Slečna by si měla s mámou rozumně promluvit a říct jí, že je rozumná a bude si dávat pozor.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.06.15 09:31
avatar

Ahoj, v tvém dotazu mě zaujalo "mě nějaké extra chození moc nelákalo"... Proč? Co ti vadí na chození?

Napadá mě, zda tento negativní přístup nemáš právě od mámy... Zkus se nad tím zamyslet, a možná přijdeš na to, proč to vadí mámě, a nemůžeš k ní být upřímná.

Jinak mě napadá, že pokud jsi sama s mámou (nezmiňuješ se o otci), tak má jednoduše strach, že tě ztrácí... Že dospíváš, a ona bude brzy sama. V tom případě by pomohlo si s ní popovídat a ujistit jí, že jí máš ráda, ale že prostě takový je život, že se postupně osamostatníš... A že jí budeš mít ráda i nadále a že jí budeš oporou, pokud to bude potřebovat.

Myslím, že pokud jste s mámou už "nějaký pátek samy", že jste na sebe hodně fixované, a to dělá, teď, s příchodem kluka neplechu... Možná by stálo za úvahu si někde popovídat, ne doma, ale třeba na procházce, v cukrárně, a vyříkat si své pocity. Je to těžké, ale jde to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.