Anorexie?

Od: Datum: 25.05.15 19:48 odpovědí: 5 změna: 26.05.15 10:22
Ahoj,
Je mi sedmnáct. Měřím 164 cm a vážím 44 kg. Sním toho poměrně dost - dnes např. houska se sýrem, oběd celý (zapečené brambory), kopeček zmrzliny, čokoládová sušenka, celá večeře (škubánky), toast se sýrem, jablko, koláč...
Ale po jídle mě trápí výčitky, každý den se vážím, sleduji kalorie, často myslím na jídlo, sleduji, co a kolik toho snědí ostatní, postavy ostatních, čtu si články na internetu o hubnutí a anorexiui,když přiberu pár gramů, jsem zoufalá. Na ddruhou stranu se svou postavou jsem docela spokojená...
Dle mého chování (ano, opravdu mně to vadí, ale nemůžu si pomoct) by se o anorexii jednat mohlo, ale dle mého jídelníčku určitě ne. Co myslíte vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 25.05.15 19:53
Dle mého soudu je to jasné.Jak můžeš být anorektička,když jídla sníš poměrně dost...
Hubená budeš asi proto,že máš dobré spalování.Tvá maminka je také taková?
Nebo někdo jiný z rodiny...
Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 25.05.15 19:56

Dobrý den, anorexie je nemoc v hlavě - a Vy nad tím stravováním uvažujete až moc, což by svědčilo o duševní poruše. Normální to prostě není. Zdravím!

doplněno 25.05.15 20:05:

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/22.5.2015/

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.05.15 19:57

Zdravím. Pokud nemáte odpor k jídlu a neodmítáte potravu, pak se domnívám, že se o anorexii nejedná. Ale nesledujte se tak úzkostlivě, ať si opravdu na vážný problém nezaděláte. Přitom stačí upravit si stravovací návyky, nehladovět a zařadit pohyb, abyste se nemusela o svoji postavu tolik obávat. Všechno se musí dělat s rozumem!

Ohodnoceno: 4x

Datum: 25.05.15 20:05

Pravděpodobně se nejedná o anorexii, ale o obsedantně kompulsivní chování. S dobrým psychoterapeutem poměrně snadno řešitelné.

Datum: 26.05.15 10:22

Kapku mi to příjde, že smysl vašeho života je jídlo, vaše váha a všechno okolo. Nic neděláte pro radost, protože vás to baví, těší, protože s tou činností je život hezký, ale proto, abyste nějak vypadala. ;) Pokuste se, najít si nějakého koníčka, zábavu a řešte to. Pokuste se neřešit své tělo.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.