Opalovací krém vs olivový olej

Od: Datum: 18.05.15 15:36 odpovědí: 14 změna: 19.05.15 13:42
Ahoj, co používáte?
Já olivový olej a když není tak normální olej.
Také se prý dá používat kokosový olej ale ten já teda používám jen na vlasy.
Opalovací krémy jsou škodlivé, plno lidí to neví a proto sem dávám tuto otázku, možná si o tom také něco zjistíte.
Naopak oleje hlavně kokosový a olivový jsou velmi zdravý.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ver®
Datum: 18.05.15 15:38

No hlavně je škodlivé to UV záření, před kterým vás rozhodně olivový ani jiný olej neochrání.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.05.15 15:42
Právě že ano určitě olivový a i normální ano!
O kokosovým jsem četla že prý také ale jen na tmavší lidi ale jinak je kokos. olej dobrý místo krému po opalování.
Mám vyzkoušeno !
Datum: 18.05.15 15:45

Protože odborníci, kteří testují opalovací krémy x desítek let pravdu nemají, ale "jsem četla" je velmi věrohodný zdroj...

Datum: 18.05.15 15:46

"Podobné je to s panenským olivovým olejem, který je na některých internetových diskuzích doporučován jako skvělý přírodní opalovací přípravek. Možná příjemně hydratuje pokožku, ale bohužel chrání nedostatečně. Jeho ochranný faktor, který byl nedávno změřen, se pohybuje kolem 7,5. To je sice hodně na obyčejný rostlinný olej, ale málo pro aktuální potřeby většiny fototypů."

"Pro zajímavost ještě doplňujeme, že u kokosového tuku byl naměřen OF 7. Ten je navíc na suchou i atopickou pokožku vhodnější."

Takže Vám jen mohu dát kontakt na dermatologicko-venerologickou kliniku, až se Vám objeví nějaké ty melanomy...

Datum: 18.05.15 16:03
Nechci řikat že to jsou špatné udaje ale znám několik lidí, se světlou pletí a vlasy, který oliv. olej používají a jen si ho pochlubují tedy až na skrvrny na plavkách :D. Nevím jak zrzci. Já mám vlasy hnědé plet mám tak střední a na mě uplně super. Neznám nikoho kdo by se spálil. A hlavně při opalování vydrží opálená pokožka delší dobu než s krémem. A ještě chci dodat že vědci přece nemužou nechat vyplout na povrch že oleje jsou zdravější a učinější než krémy na opalování, když maj z toho prachy.
Datum: 18.05.15 15:47

kdo chce kam, si holt zajede na vejlet do Rakovnika :) ja radsi pojedu jinam ;)

Datum: 18.05.15 16:16

Mijo, ty jsi nepocjopila základní věc. Opalovací mléka a oleje s filtrem nejsou pouze a jen na to, aby se člověk nespálil. Jsou hlavně proto, že nepropouští škodlivé UV záření, které způsobuje rakovinu kůže. Ještě nedávno jsme se mazali čímkoliv, co bylo mastné. Ale to nebyla ozonová díra. Ozon byl vpořádku a uv paprsky nepropustil. Ikdyž jsme se spálili, kůže se zahojila. Dnes, když nemá co uv záření zadržet, zaděláváme si na rakovinu kůže. *plac*Jednou jsem zažila rakovinu kůže v nemocnici ve Vítkovicích a věř, že nic hroznějšího jsem neviděla.

Datum: 18.05.15 16:21
Já chápu základní věc :o). Olivový olej chrání před uv ;). Že jsem napsala jen o tom že se s ol. a jiným olejem nespálíte neznamená že nevím co je to uv ;).
doplněno 18.05.15 16:24: Jo a lidé prosím vzpamatujte se.
Dit plno věcí větci nenechají vyjít na povrch !
Mají z toho peníze.
Datum: 18.05.15 16:29

No samozřejmě, už přece roky existují auta na vodu, studená fůze, perpetum mobile, yetti, atd...

Jen to všechno ti zlí uhlo/ropo/vědo baroni zkupují a ukládají do svých trezorů aby se to lidé v ČR nedozvěděli...

.

Vzpamatujte se, je doba internetu a šíření infromací je tak rychlé že není možné nic podobného utajit.

doplněno 18.05.15 16:38:

Ale žádný vědec přece nepopírá že olivový olej nemá žádné ochranné účinky, ale prostě je fakt že dnešní opalovací krémy mají několikanásobně silnější ochranu než olivový olej.

Dříve se tím naše babičky možná mazali, ale to také nebylo slunce tak moc škodlivé jako dnes takže to stačilo.

Datum: 18.05.15 16:36
No právě že se to šíří celkem rychle.
Hele je to stejný jako s olejem na opalování ;) , když to vědci popřou tak lidi si myslí že mají vědci pravdu ikdyž oleje na opalování používali už naše prababičky.
Datum: 18.05.15 16:32

no jasne a pak vzdycky prijdou takovi, co jsou schopni napsat "dit" a "větci", a ti pak zmeni svou kvalitni argumentaci větecké zavery, a vetci se pak spolu domluvi a daji jim Nobelovu cenu za ten velky objef :)

doplněno 18.05.15 20:03:

ja se nemazu nicim, v lete piju pivo v hospode a penez mam dost svojich, tak at si vedci prijdou taky na sve :) a vy ostatne taky :)

Datum: 18.05.15 16:43
Lidi vy jste vážně uplně mimo.
Myslím že v této konverzaci nemá dál smysl pokračovat.
Myslete si dál že vědci ;) vám všechno co zjistí povědí ikdyž by z toho že to utají mohli mít peníze ;) :D.
Jdu se koukat na film místo toho abych se tu hádala s nějakými zmanipulovanými lidmi.
Datum: 19.05.15 07:49

Každý má svůj názor. Klidně se mažte třeba vyjetým olejem, nám to může být jedno. Jen nešiřte ty vaše fantasmagorie takhle veřejně, bohužel jsou lidé, kteří za to nemohou, ale mohli by vás následovat. A pak vás budou taky následovat na chemo. A o co vás prosím hlavně, abyste pokud máte, nebo nedejbože plánujete děti, alespoň v jejich případě používala lékaři doporučené prostředky. Ať se pak v dospělosti rozhodnou, čím se budou mazat, ale ať jim nevytváříte podmínky pro rakovinu ještě v mládí. Děkuji.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.05.15 13:42

krémy mají silnější ochranu než olej. já vždy používám i dobrý hydratační krém. kamaradka používá nejaký krém hydroface a je spokojená s ním

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.