Prášky pro zastavení menstruace

Od: Datum: 09.05.15 17:45 odpovědí: 12 změna: 08.07.15 13:47

Dobrý den,v červnu jedu na dovolenou do zahraničí,bohužel mám mít zrovna menstruaci.Kolegyně v práci mi říkala že by snad měli prodávat nějaké léky v lékárnách bez receptu.Prý se berou jen po dobu co nechci mít menstruaci.Do lékárny jsem se ještě nedostala,tak se ptám zde jestli opravdu existují léky bez receptu na pozastavení menstruace? Případně i jméno produktu.Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: odw
Datum: 09.05.15 17:49

Nic spolehlivého v lékárně nekoupíte. Spolehnout lze jedině na jednofázovou hormonální antikoncepci za předpokladu, že neuděláte 7 denní pauzu pro menstruaci, ale bude brát tablety 2x28 dní v kuse.

Ohodnoceno: 0x

Od: cerven
Datum: 09.05.15 17:52

Děkuji za odpověď.Měla jsem asi ještě napsat že antikoncepci neberu žádnou

Od: odw
Datum: 10.05.15 00:16

Tak o HA začněte uvažovat. Pokud na tu dovču pojete k moři, stejně menstruace přijde, ikdyž se jí budete snažit nějak oddálit jinak než HA.

Datum: 09.05.15 18:29
Žádné takové prášky bez předpisu neseženete. Je třeba navštívit gynekologa.
Předepíše Vám léky na oddálení (pozastavení) menstruace (antikoncepce není nutná).
Ohodnoceno: 1x

Od: amy®
Datum: 10.05.15 00:00

Jak píše coklit přede mnou, bez předpisu tyto léky neseženete. Poraďte se se svým gynekologem. Mám vlastní i když poměrně starou zkušenost s těmito prášky a znovu bych do toho nešla...co potom přišlo, bylo utrpení...:(. Ale třeba narazíte na nějaké šikovnější než jsem měla já.

Datum: 10.05.15 06:25

Prášky na oddálení menstruace jsou, jak se jmenují, už ale nevím. Neseženete je ale v žádném případě volně, pouze na předpis od vašeho gynekologa.

Také jsem je jednou použila o dovolené. Začít brát denně 1 tabletku asi 3 dny před plánovanou menstruací. Brát pořád. Když už to člověk nepotřebuje, vysadit. Vysadila jsem tedy poslední den dovolené. Doma se to během 2 dní opět vrátilo do starých kolejí. Nebylo mi vůbec nic, žádné bolesti, jen m. byla trochu silnější, než obvykle.

Takže to lze, každopádně to musíte ale prokonzultovat s lékařem. Začít brát HA jen kvůli té dovolené mi připadá zbytečné,pokud ji jinak nepotřebujete. Jaga.

doplněno 10.05.15 11:27:

Psala jste, že jedete na dovolenou až v červnu. Pokud navštívíte lékaře v příštím týdnu, máte ještě dost času, abyste to mohla realizovat. Nebojte se, stihnete to.

Neznám nic horšího, než se s "tím" trápit o dovolené. *cert*Když se chcete koupat, já jsem navíc jezdívala i na takovou dovolenou, kde hygiena bývala dost složitá. Vlastně žádná. Kadibudka, žádná voda, ani teplá, ani studená. Žádná sprcha. Jen vydrbání se v řece. Při takové dovolené byly tyto problémy víc než za trest!

Od: cerven
Datum: 10.05.15 10:48

Děkuji za odpověď.S přítelem plánujeme rodinu,takže užívat HA fakt nechci.V týdnu se objednám k lékaři a uvidím jestli ještě stihnu oddálit menstruaci.Když se to nepovede holt to budou jistit tampony.

Od: esme®
Datum: 10.05.15 14:12

Vzhledem k tomu že všechny tyto léky jsou postaveny na tom že zasáhnou do přirozené rovnováhy hormonů v těle, může se stát, že sice nebudete na dovolené menstruovat, ale bude vám tak zle že si stejně nic neužijete. Buďte ráda za to že jste do HA dosud nešla a snažte se tento stav udržet co nejdéle.

A než byste uvažovala o jakékoli hormonální medikaci, důkladně si pročtěte možné vedlejší účinky. Je to velmi poučné, a to, že stovka vašich známých problémy neměla, ještě zdaleka neznamená, že je nebudete mít vy. HA je sice pohodlná, ale je to něco za něco. A zdraví máte jen jedno.

Od: recerven
Datum: 10.05.15 14:15

Dobrý den, menstruace mi vyšla už na dvě dovolené (a letos tak vychází opět) a já mám osvědčený Orgametril, který je ale samozřejmě na předpis. po vysazení se menstruace dostaví cca do třech dnů, a žadné vedlejší příznaky se nedostavily, jen se to prý nesmí užívat často (možný výskyt nějakých mykóz) ale na jednorázové oddálení jednou za rok je to v pohodě, lékař vám určitě poví :)

Od: jjjjjj
Datum: 10.05.15 19:27

Kupte si v lékárně Celaskon 250 MIU nebo 500 MIU a máte po problému začnětw hned užívat. Rada od mého gynekolga zkušenost s hormony je nepřenosná :(

Pěknou dovču

Od: dsfas
Datum: 10.05.15 20:41

Ahoj. Nech si předepsat tyhle prášky od gynekologa http://www.dinarin.cz/Norethi…ntiva-por-tbl-nob-30x5mg.html .. Když jsem musela jít na operaci měla jsem mít zrovna menstruaci tak mi napsali tyhle a jsou výborné :)

Od: janina2919
Datum: 08.07.15 13:47

Na oddálení menstruace existují prášky norethisteron...je to na lékařský předpis a je na 100 procent spolehlivý a účiný.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.