Jak ztloustnout

Od: Datum: 30.04.15 17:38 odpovědí: 4 změna: 03.05.15 12:59

Dobrý den,

potřebovala bych ztloustnout, je mi 13 let, vážím kolem 45kg a měřím 168 cm.
Už dlouhou dobu si uvědomuji, že jsem příliš hubená až vychrtlá. Říká mi to i okolí, ve škole mi nadávají anorektičko :( Ale zatím jsem pro to nic neudělala, jenom jsem se snažila víc jíst, ale nijak zvlášť jsem se na to nezaměřovala.

Až do dneška...dnes jsem si všimla, že na pravé straně mám jiná žebra, než na levé-čehož jsem si zatím, ještě nikdy nevšimla-na levé straně jsou takové propadlé a na levé straně jsou zcela normální-nebo takové jaké jsem měla vždy. Zprvu jsem se toho strašně lekla a doteď mi to příde takové divné-nemyslíte si, že by mi to mohlo nějak ublížit? Že bych s tím měla raději zajít k lékaři? V nějaké poloze to i trochu bolí a tlačí mě to. Rodičům jsem to zatím neřekla.

Tak to je důvod mého rozhodnutí, proč chci ztloustnout. Někde jsem četla, že jíst a necvičit, ale to je podle mě kravina!

Já si tedy myslím, že bych měla jíst, alespoň 5x denně, nejlépe 6x, snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a druhá večeře-na svačinu např.celozrné věci a k tomu i ovoce a zeleninu, ale hlavně se nepřecpávat. A také si myslím, že bych měla cvičit, alespoň 2x do týdne si jít zaběhat, a dělat různé cviky.

A tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli je toto správně a popřípadě poprosit o nějaké ty rady, co se týče jídelníčku a tak.
Předem mockrát děkuji :)

doplněno 30.04.15 18:53:

Oprava: na pravé straně jsou takové propadlé


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.15 18:47
avatar

Nemyslím,že bys byla vychrtlá,ale když tě nevidíme,tak Ti věřím.I na holkách jsou pěkné svaly,když na ní netrčí kosti,takže nic tím nezkazíš.Co se týká žeber,tak si nědělej starosti.Většina lidí má nesouměrná žebra.Přítel má velké břišní svaly a jedna strana je viditelně větší,jiná.Jestli nosíš tašku na levém rameni a celkem zatěžuješ (aniž bys to tušila)jednu stranu,tak tak druhá se takhle zvětší nebo jinak vytvarují.

Ve tvém věku si nech svůj pestrý jídelníček a pohyb taky,protože nechceš nabrat tuky,ale svaly!a ty získáš pohybem a kvalitním jídelníčkem se spoustou bílkovin(luštěniny,maso,soja,sojový lecitin,pnotučné mléčné výrobky...)I to jak máš jíst,znaš*palec*Nepřecpávat se a častokrát za den jíst.

doplněno 30.04.15 22:33:

...supr,že jsi uvědomělá už v brzkém věkupohybem a jak ti přibydou svaly,tak se ti tělo pěkně srovná a když si zajdeš k doktorce,tak nic nezkazíš.Někdo je štíhlounký celý život ,hlavní je mít zdravou životosprávu a pohyb.*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psik®
Datum: 30.04.15 19:05

Mockrát Vám děkuji za odpověď, alespoň trochu jste mě uklidnila. Do školy nenosím tašku, ale batoh, ten si samozřejmě někdy taky dám na jedno rameno a to je většinou na pravé-to jenom maximálně na 5 minut. Ale mě ta strana, kterou mám propadlou, v určité poloze pobolívá.

A za vyjádření k jídlu, Vám děkuji též.

Už jsem to řekla a ukázala rodičům. Ti mi řekli, že to snad nic nebude, a všimli si, že jsem prý křivá. Pro jistotu se mnou zajdou v úterý k doktorce a ta nám řekna co a jak. A jelikož mě i často bolí záda, tak možná zajdeme za třídní učitelkou a poprosíme jí, zda bych nemohla mít jedny učebnice doma a druhé ve škole.

Od: zizi
Datum: 30.04.15 21:57

Ahoj, je dobře, že se svěřila rodičům, ale buď v klidu, každý člověk má jinou konstituci. Mně je 65 let, měřím 165 cm a celý život vážím 45-48 kg. Nikdy se mi nepodařilo ztloustnout nad těch 48, i když jsem se snažila. Na vytvoření svalů je dobrý strečink, doktor ti jistě předepíše na páteř takové cvičení, tak se ho nauč a poctivě dělej, zlepší ti to pocit i vzhled, Mně cvičení jako joga, strečink, pilates, pomohla. Množství jídla nemá na hubený moc vliv. Držím palce, aby ses cítila dobře.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: psik®
Datum: 01.05.15 09:59
Děkuji :) Moje mamka měla prý i ve 20ti kolem 48kg. Ale nebyla nějaká hubená, ale akorát. Zatímco já jsem hubená až moc.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.