Kam vylít žluklý olej

Od: Datum: 28.04.15 13:30 odpovědí: 6 změna: 28.04.15 18:32

Kam vylít žluklý olej? Koupila jsem psům lososový olej, ale už žluknul..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.15 13:51
avatar

My to hromadíme do uzavíratelných nádob a 2-krát do roka je na ulici kontejner NO(nebezpečný odpad)a tam to dáváme.Olej spadá do komunálního odpadu ,ale i tak by se tam vyhazovat neměl.Pokud kompostujete,nalijte ho na piliny,kartony,paríry a přidejte do kompostu.V kompostu nevadí,je biologicky odbouratelný.Není dobré jej lít rovnou,ať neprosákne do půdy.Ve velkých městech s i vykupuje.Určitě nelít do kanalizace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.04.15 13:52
avatar

Dobrý den, vyhoďte ho i s obalem. Dle Vašeho eko-smýšlení buď do popelnice, sběrného dvora nebo někde jsou už i sběrové kontejnery na starý olej. Zdravím!

doplněno 28.04.15 16:13:

mon - pokud oním kontejnerem myslíte popelnici, tak ano ("Bursíku, promiň."), Jinak jde o kontejner speciální jen pro oleje z domácnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.15 14:14
avatar

V rodinném domku jednodušší, v paneláku trochu kam s ním. Do velké plastové láhve, kanystru liji všechen olej a ještě tekutý tuk ze smažení. Odvoz u nás do sběrného dvora, nebo na vesnicích jezdí sběrný vůz, kterému odevzdáte různé věci. Třeba právě zmíněný tuk, elektrospotřebiče, léky atd. V každém kraji, vesnici to je trochu jinak, ale na úřadě Vám vše objasní. Odpadové hospodářství se docela rozjelo. Už se musí třídit obaly od mléka a džusů - tetrapacky, oděvy, drobný železný odpad, bio odpad. Na většinu jsou již sběrné nádoby, někde i bio odpad přímo svážejí z domácností, nebo i město zaplatí kompostéry lidem na zahradu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.15 14:35
avatar

Ve vesnici u mé matky počátkem roku umístili na různá místa 3 kontejnery pouze na oleje. Mají se tam dávat uzavřené v plastových lahvích.

U nás ale toto není, takže opravdu jenom někde. Jinak asi do sběrného dvora. My vezli pneumatiky, starý počítač, boty, a křeslo. Tam nás pán už nasměroval a všechno jsme to pěkně roztřídili. Určitě budou mít shromaždiště i na ty oleje. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 28.04.15 16:04

Díky, takže to vyhodím v původní lahvi do kontejneru.

Datum: 28.04.15 18:32
avatar

Já bych jej nalil do nádrže auta (do dieselova motoru,ale ne do CR!Jen do předkomůrkového!)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.