Sirup z černého bezu-plesnivý

Od: Datum: 08.05.15 16:19 odpovědí: 7 změna: 11.05.15 10:26

Prosím,poradil by mi někdo recept na sirup z květů černého bezu,aby alespoň pár měsíců vydržel a nesplesnivěl v láhvi?

Loni jsem dělala,tak jak je většina receptů na netu (voda,květy cukr ,citron a kys.citronová) nalila do plastových lahví a dala do sklepa-ne moc chladného(bytovka)a asi za 14dní byl nahoře v lahvi plesnivý špunt.Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.15 16:26
Nechám přejít varem, naliju do lahve od kečupu, zavřu a nechám zchladit. Je vlastně zavareny a vydrží. Dávám ho i do kilovych a dvoukilovych obyčejných sklenic např od medu. Loni vyrobeno asi 10kg, letos musím udělat víc :-D
Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.05.15 07:38

Všimla jste si, že některé roky jsou na plíseň "úrodnější"? Moje maminka zavařovala celý život, já zavařuji celý život a někdy se stane, že zplesniví všecky švestky. Další rok všechny kudlačky, tedy angrešt. A pak pá roků nic. A zase se plíseň dá do míchaných kompotů. Švagrová zavařuje zabíjačku a některý rok si stěžovala, že všechny buřty se zkazily, ikdyž je dělá stále stejně. ;)

Datum: 09.05.15 12:30

Já už nezavařuji,akorát si dělám marmaládu,ale vnukům ten bezový sirup chutná,tak bych jim ho zase udělala.Loni splesnivěl i když jsem ho hotový převařila,tak bych se toho chtěla vyvarovat.Asi ho budu muset zavařit do sklenic.Jinak vás moc zdravím a děkuji za odpovědi.

Od: uska®
Datum: 09.05.15 13:08

Dávám domácí sirupy a šťávy do petek a šup s nimi do 400 l mrazáku.

Datum: 11.05.15 10:23

Děkuji za tip.Doma si to zkusím,ale dcery mají šuplíkové mrazáky a mají je plné.Pro ně bude vhodnější ten s alkoholem a tu načatou láhev dají do ledničky.

Datum: 09.05.15 13:32

Soused nedá dopustit na alkohol.
Po nalití sirupu do sklenice skoro doplna,
přidá opatrně trošku alkoholu (rum, slivovice) do lahve tak, že je alkohol jen v té úzké části hrdla.
Zašpuntovat a opatrně přenést na místo uskladnění. Skladovat na stojáka, samozřejmě.
Po rozdělání nové láhve samozřejmě pije prvně hlava rodiny :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.05.15 10:26

Určitě to udělám děkuji za radu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.