Smrdí camembert?

Od: Datum: 15.04.15 07:46 odpovědí: 10 změna: 20.04.15 11:14

Vyzná se někdo v sýrech?Dostali jsme dovezený camembert ze zahraničí a smrdí jako romadůr apod.Nikdy jsem smrdící camembert neviděla,ale třeba je více druhů...vyzná se v tom někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.15 08:05

Jak komu. Jisteže "smrdí" jinak, než kupovaný v kauflandu za 16Kč.

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 15.04.15 08:08

Dobrý den, myslím, že tvrdý a pevný není moc cítit, ale když je už měkčí, tak vůni vydává.

Poznáte to na řezu - když je řez rovný a sýr se nemaže na nůž, tak je čerstvý. Pokud se na nůž maže nebo se roztéká, tak je vyzrálejší. Ale, ani to není vada, resp. je jedlý. Zdravím!

doplněno 15.04.15 08:20:

Také se vyrábí tento sýr v kombinaci se sýrem plísňovým - potom je to takový voňavý "kočkopes".

Od: jjjjjj
Datum: 15.04.15 08:27

Kozí C se vyznačuje jinou charakteritickou vůni konzistence je mazlavější. Je kravský nebo kozí?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.04.15 09:35
Pokud není klasický, tak ano. Vydává vůni jako romadur skoro. Je víc typů s různou dobou zrání, a i s jinou barvou, nejsou bílé ale třeba velmi nazloutle na povrchu nebo i uvnitř. Hlavně ty zahraniční, třeba pouze v tom alobalu a nebo v těch dřevěných krabičkách.

Datum: 15.04.15 09:59

Kozí není,klasický camembert z Belgie,ale opravdu hodně aromatický.Kupovali jsme tady občas i dražší camemberty a nikdy nebyly až tak aromatické.Takže to bude v poho,manžel ho sní

Datum: 15.04.15 16:17

Dostala jsem jako dárek camembert z Francie, byl v kulaté dřevěné krabičce - jakoby z dýhy. Byl úžasný, "voněl" -nemohu napsat smrděl, jako romadůr, byl velice jemný, aromatický. Strašně mi chutnal. Bylo to něco úplně jiného než ten, který je teď v akci v Penny za 13,90. *blee*

A také mě potěšilo, že už byl uleželý. Když u nás koupí člověk zrající sýr, musí ho nechat týden zrát ve sklenici v teple, buď dozraje nebo ne, ale tento už byl připravený ke konzumaci. Oni ti Frantíci opravdu umí! Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.04.15 10:56

Camembert nesmrdí, ale má svou specifickou vůni. U našich sýrů tohoto typu nikdy nedosáhnete správného vyzrání a tím pádem ani té té vůně, ne smradu. A hlavně ne chuti. Správně vyzrálý camembert má být na řezu hodně "povolený" a má silně vonět. Nevyzrálý, tuhý uvnitř není dobrý. Když jíte nedozrálou třeba meruňku, nebo broskev, tak má také jinou chuť. Jíst se to dá, ale "fajnšmekr" si počká, až sýr dozraje. Nedává se "dozrát" do lednice, ale normálně venku v kuchyni v nějaké misce a přiklopený. (nerozbalený). Ale docela chápu, že Vás jeho silná vůně překvapila. A já bych po něm hrábla všema deseti. :) Bohužel mi ho nikdo nevozí a tak si musím kupovat tady a jeden mne vyjde na devadesát Kč. Ale když camembert, tak camembert.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.04.15 11:00

No je fakt, že říkat o camembertu, že smrdí, je skoro urážka. Ale někdo to tak nazve. Pane, oodpisť jim, neboť nevědé, co činí.

Datum: 20.04.15 11:04

Mi Romadur taky nesmrí,ale všem ano,stejně tak tvarůžky mi nevadí,ale lidé jsou zvyklí to nazvat "smrad".No po fialkách to není

Datum: 20.04.15 11:14

Jsou lidé, kteří jsou schopni vyhodit naložený tvaroh s kmínem v optimálním stadiu zralosti.

(Ještě něco: prosím moc za prominutí, já už si toho nevšímám, ale dost mne to bolí a obšas nevydržím. Prosím pěkně, na začátek věty zásadně nepatří mi, ale mně (Mně sýr nesmrdí...).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.