Bradavice a prasklá žilka na obličeji

Od: Datum: 14.04.15 16:57 odpovědí: 6 změna: 23.04.15 15:16
Ahoj, mám na obličeji bradavici a prasklou žilku, oboje je to hodně vidět. Čím to zakrýt, mám hodně světlou pleť, takže jsou korektory moc tmavé, a když si koupím světlý tak pořádně nekryje. Co byste mi doporučili? Děkuju :)
doplněno 14.04.15 22:14: Jinak, je mi 14. Necítím se na žádné odstranění.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.04.15 17:02

Dobrý den, ta bradavice je asi stejně "plastická" - vystupuje na povrch. To těžko zamaskujete.

Poraďte se s lékařem a nechte si ji odstranit. Ovšem, maskovat budete asi jizvičku. Zdravím!

doplněno 14.04.15 17:15:

Na to bych se také zeptal toho lékaře, ale myslím, že se to dá odstranit i na kosmetice.

doplněno 14.04.15 22:21:

kikcamikca - v tom případě Vám není pomoci a své neduhy si ponecháte do dospělosti a až získáte tu odvahu (nebo až se o tom poradíte doma).

doplněno 14.04.15 23:16:

Máte na obličeji bradavici nebo mateřské znaménko? Bradavice je neškodná a melanom se z ní neudělá. Mateřské znaménko může být v klidu celý život, ale také se může probudit a potom je to počátek melanomu. Bylo by dobré vědět, co tam vlastně máte a podle toho se rozhodnout.

Ohodnoceno: 0x

Od: kikcamikca
Datum: 14.04.15 17:14
A ta žilka?
Datum: 14.04.15 18:00

Ta žilka se odstraňuje laserem. Také je to práce na chviličku. Nepatlejte to ničím, odstraňte to. ;)

Od: frida
Datum: 14.04.15 18:28

Zavčas nechat co nejdříve odstranit u estetického chirurga,nic nenechávat,co tam nepatří,může se z tohu vyklubat něco horšího.

Datum: 14.04.15 22:55

Na tu žilku určitě zelený, tuhý korektor. Jsou ale i jiné barvy, ale na žilky, by měl být tento nejlepší, ale záleží opravdu, jakou máš pleť, takže zkoušet. Korektor, na to make-up, lehce poprášit pudrem. Více se zatím nedá udělat. Vhodné odstíny a kryvost by pomohla poradit kosmetička, nebo starší kamarádka, teta, mamka.

Odstranění: Zatím se na to necítíte, nebojte se, ono to přijde samo a za nějaký čas, třeba rok, dva si dojdete na nějakou kosmetiku, nebo kožní a ti to odstraní.. A nenechte se zastrašit, že zůstane nějaká velká jizva, není to pravda, odstranění se provádí šetrně.

Měla jsem dvě, v prostředku pod nosem přesně v tom žlábku a druhou na tváři. Nejdřív byly menší, pak se začaly zvětšovat, jak jsem nabírala roky a nakonec z nich začaly trčet chlupy a to byl nejvyšší čas. Každá stála 100 korun. Lékař na rozhraní mezi kůží a bradavici tenkrát píchl anestetikum a poté vyřízl, sešil a dnes tam není nic vidět.

Myslím, že v květnu probíhá na dermatologiích - klinikách - ordinacích evropský den melanomu. Jsou zde vyšetřena znaménka zdarma. Doporučuji si zjistit, kdy to je, ale bývá tam nával, ale je to zadarmo. Takhle mě tam také jedno malé černé znaménko z obličeje seškrábli / až po prozkoumání pod lupou/ obyčejnou ostrou lžičkou na kafe*smich*.

Pokud bradavička spí, má stále stejnou barvu, nezvětšuje se, tak se nebojte.

Někdy jenom před menses se mohou trošilinku zvětšit, ale to člověk někdy oteče celkově, pak se vše vrátí zase do normálu. Tak jsem to měla já.

doplněno 14.04.15 23:29:

Ben doplnil dobře, co vlastně máte je otázka! Z bradavice se opravdu nemůže vyvinout rakovina, ale též nemohou růst chlupy. Tudíž jsem uvedla u sebe špatný příklad. Musely to být pihy, neboli mateřská znaménka a ty se zvětšovaly. Ale já jsem jim říkala bradavice, jako ve všech pohádkách mají ježibaby velké bradavice s chlupama. Takže jenom na vysvětlení*ua*

Datum: 23.04.15 15:16

Korektor světlounký seženete. Já ho mám od firmy Dermacol.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.