Reklamace zlatého řetízku

Od: Datum: 28.03.15 14:31 odpovědí: 8 změna: 08.11.15 19:44

Dobrý den,dostala jsem k narozeninám zlatý řetízek, složený z takových jakoby plíšků nebo destiček.Je moc hezký, ale měla jsem ho na krku celých 8dní a je po řetízku. U očka na zapínání se jedna ta destička normálně zlomila. Můj dotaz je jestli mám nárok na reklamaci, nebo dokonce vrácení peněz, protože když to prasklo po tak krátké době co jej mám, tak si myslím, že to bude praskat pořád.Docela mě to štve, nebyl nejlacinější, no a v krabičce je mi na nic.Stalo se mi to když jsem včera odpoledne po obědě držela polední pauzu. Takže žádné zachycení a škubnutí.Prosím poraďte pokud víte . Děkuji za každou odpověď. Alík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.15 14:54
avatar

Co chceš slyšet. Reklamovat lze vše, pokud řetízek neodpovídá kvalitě tak reklamujte. V případě uznání reklamace můžete požadovat vrácení peněz.

doplněno 28.03.15 15:01:

Pokud se závada projeví do 6 měsíců od prodeje, platí snad to, že řetízek měl už závadu před prodejem a tedy existuje zákoný důvod na vrácení peněz.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sos*
Datum: 28.03.15 14:59

Reklamovat ano a ihned. Vrácení peněz nebo slevu můžete požadovat až po třetí stejné závadě. pokud chcete více, pak jmhad@seznam. cz. Připravte se totiž na to, že oni budou tvrdit, že se se řetízkem špatně zacházelo. A pak bude nutné věc řešit na vyšší úrovni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 15:03
avatar

Reklamovat můžeš cokoli, ale v tomhle případě bych čekal odmítnutí z důvodu mechanického poškození. Byl bych proto připraven tak trochu vyhrožovat ČOI nebo SOS, znalcem a případnými vyššími náklady pro prodejce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.03.15 16:32
avatar

Je to dost sporné. Myslím, že sám od sebe řetízek prasknout nemůže, když jen tak visí /leží/ kolem krku. Je to přece kov. Proto bych reklamaci viděla dost problematickou. Jak se může zlomit zlatá destička bez jakékoliv příčiny? Leda že by to bylo nějak špatně udělané.

Myslím si, že budete muset dát řetízek opravit na své náklady. Stojí to okolo 80 Kč. A proč si myslíte, že to bude praskat pořád? To je jen Váš názor, ale řetízek přece jen tak z ničeho nic nepraská.

Stahovala jsem přes hlavu halenku, s výstřihem jsem zachytila i řetízek - a lup! Tomu bych věřila, stane se. Ale ne jen tak při obědě. Dejte si ho dobře prohlédnout, aby popsali, jak to bylo zpracované. A možná, že jste o něj zachytila sponkou z vlasů, náušnicí či zipem vzadu u blůzky a ani jste si toho nevšimla. Některé řetízky jsou velmi jemné a je to hned. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alik®
Datum: 28.03.15 19:21

Jaguško, psala jsem, se mi to stalo při odpolední pauze to je že jsem odpočívala na gauči. Nejsem si vědoma. že bych nějak o řetízek zachytila. Ale protože už hůře vidím ukázala jsem to sousedce a zřejmě tam je špatně přidělaný ten kroužek na zapínání. Ten byl k tomu poslednímu článku na pevno a tudíž se zapínání nemohlo protáčet. No v pondělí si udělám výlet a uvidím co mi řeknou. Nosím řetízky celý život a když nechytím osuškou tak nepamatuju, že bych řetízek přetrhla.Měla jsem zněj velkou radost, protože teď z důchodu už si toho moc nepořídím.Alik

Od: danagregerova
Datum: 06.11.15 19:52

Dostala jsem od manžela řetízek. Byl velmi tenký. Nosila jsem ho velmi málo. Před rokem se mi přetrhl, opravdu ne moji vinou. Za měsíc u něho končí záruka. Je mi sedmdesát let a ze zkušeností vím, že vám řeknou, že jste ho přetrhla, tak jsem ho uložila a nechávám ho dětem, ať si ho dají jednou opravit. Děkuji za odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.11.15 20:24

Udělal jste chybu, že jste nereklamovala, takže nevíte, jak by dopadla. Stálo by to za to, jděte do toho. Ale musíte uvést, co požadujete a nepřiznávat se, že už je to rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alik®
Datum: 08.11.15 19:44

Jábych to zkusila reklamovat.Přinejhorším Vám ho alespon opraví. Mě vrátily peníze, ale až napotřetí a byla reklamace po týdnu co jsme řetízek koupily. zkuste říct, že ho nosíte jen do společnosti a taky záleží na prodavačce jak se zrovna vyspí. držím palce. alik

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.