Žárlivý partner

Od: Datum: 24.03.15 13:44 odpovědí: 19 změna: 10.05.15 11:16

Tak mě napadlo se zde svěřit se svým trápením,které se týká partnera a jeho žárlivosti.Podotýkám,že nemá důvod k žárlení.Jsme spolu "jen" tři měsíce a dost žárlí na mé kamarády kteří jsou opravdu jen kamarádi,některé už zná i osobně.Nemám před partnerem žádné tajnosti,přesto mi možná právě proto nevěří a žárlí na každou sms která mi přijde byť je od kamarádky.Hned se ptá kdo mi píše a co? S kámoškou jsme toho spolu hodně prožily a víme o sobě první,poslední.Tak se třeba stává že si píšeme víc sms např.5 v jeden den a můj přítel mi to vyčítá,že si ho nevšímám a kdoví s kým si píšu.S přítelem jsme spolu hodně často,tak není moc možností si s přáteli psát když spolu nejsme.Včera mi zase vyčetl,že jsem před ním schovala přátele na Facebooku,že se pak nemám divit že mi nevěří.Jenže pravda je taková,to nastavení jsem měla i před přítelem,pak jsem na čas dala že přátelé mohou vidět koho mám v přátelích,no a před dvěma dny jsem to zase schovala.Docela lituji toho,že jsem si přítele přidávala do přátel,protože mě neustále kontroluje kdy tam jsem a nejsem.Stalo se že jsem si v podvečer šla lehnout,že jsem unavená.To jsme spolu zrovna nebyli.Po hodině jsem se vzbudila,koukla i na FB a druhý den jsem to měla na talíři,že z něj vola dělat nemusím,že jsem tam byla i když jemu jsem předtím řekla že jdu spát.Když jsem se vzbudila,proč jsem mu nenapsala atd... Jenže když ho teď odstraním,naštve se.Jinak je přítel moc hodný,starostlivý,snesl by mi pomalu modré z nebe.Jenže ta jeho žárlivost je někdy dost na nervy,pořád vysvětlování... Jsem teď dlouhodobě na nemocenské po operaci ruky,nastavila jsem tedy pravidla a jezdí za mnou dvakrát,třikrát do týdne kdy u mne i přespí.Bydlím s mamkou kde se dělíme o společné prostory a to mi dost vadí.Přítel bydlí sám.Ze začátku byl kvůli mé nemoci pořád se mnou každý den ale právě ta jeho žárlivost,kdy mi přátelé poslali sms "jak mi je... " dosáhlo vrcholu,tak jsem nastavila pravidla a přítel kterého mám ráda a vážím si ho,jezdí ke mně dvakrát,třikrát do týdne kdy u mne přespí.Snažím se mu vysvětlit,že potřebuji trochu volnosti a né ho mít pořád tzv. za zadkem v jedné místnosti.Co si o takovém vztahu myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.15 13:51
avatar

Pravidla vztahů jsou taková, že co vám vadí, bude vám vadit stále. Partner se nezmění, ani kdybyste se sestěhovali a založili rodinu a kdovíco ještě. Pořád to bude ten stejný partner, jak jste ho poznala. Jako povím vám to otevřeně, já bych takového chlapa poslala hodně daleko do pr...yč. Nač vám je? Že je hodný a starostlivý? No to může být, ale ten zbytek je prostě na zabití a jsem si jistá, že by se časem ta jeho hodnost a starostlivost taky vytratila. Nyní jste svobodná, můžete si rozhodovat sama, o čem chcete. Až byste žila s přítelem a možnými dětmi, už by to takové nebylo. Pak se ze vztahu velice těžko odchází.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.03.15 13:51

Pošlete ho k vodě dokud je čas... přítel se totiž chová jako majetnický sobec.

Rozhodně se to časem nezlepší, spíš naopak. Než mít za partnera "žárlivého magora" raději být sám.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 24.03.15 13:53
avatar

Žárlivost je v podstatě choroba, která postupně zničí každý vztah. Oba partneři se trápí a trápí, až se nakonec ve zlém rozejdou. Z tohoto vztahu bych co nejrychleji vycouval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.03.15 13:56
avatar

Již po třech měsících se pro Vás stává vztah s žárlivcem neúnosný. Dovedete si s takovým člověkem představit společné soužití - pět, deset, dvacet let? Již jsem to zde psala několikrát - žárlivost je nedostatkem sebevědomí. Žárlivec si na druhém vybíjí svůj komplex méněcennosti, mindráky a vztah s takovým člověkem je fakt peklo. Záleží na Vás, jestli o něco takového stojíte a jestli to máte zapotřebí...

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 24.03.15 16:35
avatar

Patologického žárlivce jsem zažila. Žárlil i na vzduch, který jsem dýchala. Peklo! An, utíkej! Utíkej hodně rychle a hodně daleko! ;) Nevěř tomu, že za to může láska, že láska zavinila žárlení. Jsou i lidé, kteří hluboce milují, bojí se o partnera, ale věří a respektují život toho druhého. Mají svůj život a respektují život toho druhého. Ten druhý není smyslem jeho života. Je krásnou součástí. A nasnaží se probudit pocit viny. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.15 17:28
avatar

neznam vztah se zarlivcem, ktery by vydrzel, a ze jich okolo me bylo (tech vztahu) Bohuzel zarlivec nikdy nepochopi, ze si takto sam zpusobi konec, pripadne naplneni jeho obav :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: an*
Datum: 24.03.15 18:23

Moc děkuji za názory.S partnerem když se na téma žárlivost bavím,vždy to otočí,že si dělal srandu.Jenže v tu chvíli co se vyptává nebo vyčítá to jako sranda nevypadá.Taky mu vadilo když jsem chtěla jít někam sama,např.na návštěvu k ségře.Včera věděl,že jsem jela k ségře na návštěvu (obě po operaci s vycházkami) a jak bylo hezky šli jsme s tříletým synovcem do lesa na procházku.Tak mu píšu,že jsme na procházce a jeho reakce byla "s kým?" Přitom věděl že jsem se ségrou. Zkrátka mě chtěl vlastnit ale já jsem taková,že si to nenechám líbit a určila jsem taková pravidla,která on musí respektovat.Nakonec mi dal za pravdu a že se ve vztahu bude snažit.Říká se jak si to na začátku vztahu nastavíme takové to bude.Proto jsem stanovila jistá pravidla a on je musí respektovat.Zkusím mu dát ještě šanci,také proto že máme naplánovanou a zaplacenou zálohu na dovolenou v červnu.Po té společné dovolené se uvidí jestli spolu dokážeme být a žít.

Datum: 24.03.15 18:28
avatar

Vážená paní, napíši vám jen jedno - sliby, chyby... Ten váš přítel vám naslibuje hory, doly, aby vás dostal. No, ale vyzkoušet si to musíte sama, a navíc - chybami se vlastně člověk učí, že.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.03.15 19:00
avatar
Komu neni rady, tomu neni pomoci. Uz ted budes mit problem se ho zbavit, tak jen si planuj a pokousej osud. Zanedlouho budes mozna potrebovat poradit v oblasti prava.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: klaban*
Datum: 24.03.15 20:04

No, pokud je takhle žárlivý hned od začátku, položte si otázku, jaký bude za pár let? Odpovím Vám: Jako Turek z Vesničko má středisková... Teď se sama sebe zeptejte, jestli toto chcete?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.15 21:25
avatar

pošlete ho k šípku dřív než vám udělá ze života peklo

takhle se normální přítel nechová a věřte lepší to už nikdy nebude

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.03.15 23:06
avatar

An,

nestačí "se snažit":

Váš přítel musí nastavená pravidla akceptovat, přijmout za svá a chovat se podle nich. "Snaha" ani sliby ke změně nepovedou. Buď jste pravidla nestanovila jednoznačně, nebo jsou Vašemu příteli "ukradená" ...

Opravdu chcete jet na dovolenou se žárlivcem? Já bych příteli řekla, že se žárlivcem nebudu ani s ním nikam nepojedu. Buď okamžitě svoje jednání změní, nebo zájezd (jaké jsou stornovací podmínky u Vaší CK?) stornuju.

Já osobně bych radši oželela zaplacenou zálohu. (Peníze mi přijdou jako menší ztráta než zkažená dovolená.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.15 07:48
avatar

Okamžitě se na něj vykašlete dokud je čas!Sama jsem si toto prožila a došlo to tak daleko,že mi šlo o život.Před rozvodem mě musela schovat firma na neznámé místo i s dítětem.Byl to horor a doddnes když si na to vzpomenu tak začnu koktat.A to už je 17 let od rozvodu.Vzdala jsem se svého baráku ,všeho,jenom abych ho už nikdy neviděla.Pryč od něj!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.15 13:39
avatar

Za tři měsíce žárlí na sms, kontroluje, snaží se omezovat. Za půl roku ti zakáže chodit s kamarádkami ven, za dva roky tě nepustí z bytu. S nemocným žárlivcem se žít nedá, a může být hodně nebezpečný.

Na vyléčení žárlivce, který mě sleduje a kontroluje, nevěřím, a v první řadě bych chránila svoje soukromí a psychické zdraví. Takže sbohem a šáteček, je mi líto.

Na rozhodně bych nečekala do června, taky můžeš zažít tu nejhorší "dovolenou", o jaké se ti nesnilo. Chudák chlap, co se za tebou otočí, a chudáky ty, pokud se na některého omylem podíváš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.15 13:42
avatar

žárlivce bych se docela bála ! - může být i nebezpečnej ...

doplněno 25.03.15 13:46:

- a pokud jste spolu jenom 3 měsíce, tak ho vlastně ani neznáte .

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 25.03.15 15:12
avatar

Milovat, neznamená vlastnit!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.15 20:27

Tady je kazda rada draha,poradit muzeme cokoliv,ale nakonec na to musite prijit sama,jen,aby uz nebylo pozde a jestli jste do nej zamilovana,tak mate ruzove bryle a spoustu veci nevidite.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.15 12:11

Taky jsem za mlada trochu žárlil, protože se za ní všichni kluci otáčeli. Byla krásná a mladá. Posléze jsem pochopil, že je to naprosto zbytečné. Pokud věří jeden druhému. Jen si dejte pozor na kyselinu ! Ten Váš, podle toho jak jej popisujete, je psychouš - nemocný. Rychle od něj pryč, dokud Vás nezačne terorizovat a bít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lovecdivozenek
Datum: 10.05.15 11:16

"žárlí na každou sms která mi přijde byť je od kamarádky.Hned se ptá kdo mi píše a co?"
jasny znak manipulatora a uzurpatora

"můj přítel mi to vyčítá,že si ho nevšímám a kdoví s kým si píšu
vyvolavani potitu viny v tobě, bude se to stupňovat

"Jinak je přítel moc hodný,starostlivý,snesl by mi pomalu modré z nebe"
přechodné období lakaní kořisti, ještě tě nema jistou, tak dává najevo lasku, starostlivos, to se po ziskání kontroly nad tebou rázem změní a vše mu tvrdě zaplatíš, velmi tvrdě

"mi přátelé poslali sms "jak mi je... " a zepta se tě někdy jak se cítíš, jak ti je, co chceš, jaká máš přání, nebo pouze kde jsi, s kym jsi, co děláš_

"Co si o takovém vztahu myslíte?" je to manipulátor, to nebude vztah, ale otroctví, týrání, ovládání, úplná kontrola všeho, vyvrcholí to domácím násilím, k ničemu jinému to nespěje, oddělí tě od rodiny, oddělí tě od přatel, ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.