Co mám snídat?

Od: Datum: 20.03.15 20:22 odpovědí: 25 změna: 31.03.15 09:42

Snažím se jíst zdravě, což je peklo. Všechno co je dobrý, je nezdravý. I obyčejný suchý rohlík je prý zlo. A zdravýho jídla je strašně málo druhů. Jím zdravě asi tři měsíce a mám toho po krk. Tmavé housky už mi ani nechutnají a na spoustu druhů ovoce a zeleniny mám alergii, při které mi trochu nateče pusa. No nic, to jsem si jen postěžoval na to, jak je zdravá strana nechutná...

Co mám jíst k snídani? V pondělí až pátek vstávám ve 3 ráno (!) a barák je studený a tmavý, všichni ještě spí. Můžu si max udělat nějaký čaj a něco drobného nenáročného na přípravu. Třeba ovesné vločky s mlékem, ale nikdo neví, jestli jsou zdravé. SKutečně nebudu vstávat o půl hodiny dřív proto, abych si udělal něco jako smažená vajíčka, protože opravdu nemám času nazbyt, abych zapínal sporák a budil celý spící dům. Poradíte? Díky. Petr 22 let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.03.15 20:29
avatar

Dobrý den, volil bych ty ovesné vločky a namočil si je do mléka už přes noc - ráno budou krásně měkké. Když je povaříte, tak máte dobrou kašičku. Do vloček med. Zdravím!

doplněno 20.03.15 20:48:

maschin - existuje také chléb. Výběr je velký - když jsou v něm semínka, tak je to lepší.

doplněno 20.03.15 21:09:

maschin - někdo nesnídá vůbec a také žije. Někdo z toho dělá vědu a jiný se prostě nasnídá.

Musíte si vybrat, jakou cestou se dáte Vy ledničku asi máte, tak si prostě něco připravíte večer na ráno a potom to zhltnete v běhu (či v klidu). No, a zbytek na cestu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maschin
Datum: 20.03.15 21:16

Tak ono žije spoustu lidí. Ale já bych chtěl zhubnout. Mám pěkně špekatý břicho, měřím 185 cm a vážím 90 kg. Chtěl bych to zklepnout alespoň na těch 85. OK díky za raduOd: webbiecz*
Datum: 31.03.15 09:42

Já bych doporučila pestou snídani - být týdny na tmavých houskách (které jsou tmavé možná tak jen barvou) se zají asi každému Takže bych to střídala. A kromě toho - pokud chcete hubnout, není to jen o snídani, ale o jídelníčku celkově. Zkuste se zamyslet nad tím, co za den sníte a jaké to má složení. A samozřejmě je třeba přidat pohyb. Ono se těžko radí, když člověk neví jak máte den uspořádaný, co děláte za práci, atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.03.15 20:35

To, že ty si tmavé pečivo protivíš a opakuješ si, že je nechutné, tak to je tvůj problém. Pokud chceš jíst zdravě, tak se smiř s tím, že zdravé jídlo nikdy nebude chutnat jako sušenky, oplatka a nebo bageta na benzince.

A potřebuješ tak brzo ráno snídat a nebo bys to třeba dvě hodiny vydržel a snídal až nad ránem?

Snídani si můžeš nachystat dopředu předchozí den večer.

Pokud pracuješ manuálně, tak není problém nakombinavat šunku, sýr, pečivo, zeleninu.

Pokud se moc nehýbeš, tak asi bílý jogurt co může čekat v ledničce a k tomu třeba sypané musli (ovesné vločky).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 20:39
avatar

Sotva stíhám ráno cigaretu a kafe.Manuální práce. Ale vydržím vpohodě do oběda (cca 15:30 odpol.) Asik to bude individuální? xDD

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maschin
Datum: 20.03.15 21:18

To rozhodně. Ale já se snažím zhubnout *smich*Od: maschin
Datum: 20.03.15 20:46

Zapomněl jsem dodat, že se snažím zhubnout.

Nechápu, co mám jíst místo toho tmavého pečiva? Bílé asi těžko nebo to mám nahradit zeleninou? Nedokážu si představit, co bych měl jíst, kdybych nejedl pečivo.

Nevím, jestli bych vydržel. Asi jo, jen nevím, jestli je to zdravé snídat až 2 hodiny po vzbuzení? Ráno si můžu dát jogurt, ten si můžu dát vždycky a rád.Datum: 20.03.15 20:35
avatar

Dobrý den, přikláním se k tomu dát si na snídani ovesné vločky. Já do nich přidávám ještě hrozinky a skořici a kakao... zaliji horkým mlékem, do půl hodiny jsou měkké. Ovesné vločky jsou zdravé a mají tu výhodu, že zasytí na hodně dlouho. Snídám je takto každý den a ještě se mi nezomrzely. Někdy je nahradím doma pečenými buchtami - vánočka, bábovka, ale to vyjímečně. Tmavé housky nekupujte, to ani snad není celozrnné pečivo, jen je to obarvené karamelem... Celozrnné pečivo vypadá totiž jinak, ale to byste poznal, kdybyste si něco celozrnného upekl doma sám. Nemusíte jíst hodně druhů zeleniny a ovoce, úplně stačí ty, které rostou u nás. I na jablka jste alergický? Jablka jsou velmi zdravá. Sýry jsou zdravé.. na ně snad alergii nemáte, ne?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maschin
Datum: 20.03.15 21:02

Ovesné vločky měkké? Tomu moc nerozumím *nevi* Půl hodiny je pro mě dost času ráno, to si radši poležím v posteli deset minut. Jedině to dát přes noc do toho mléka, jak někdo jiný radil. Já jim ty vločky jen samotný bez ovocných příměsí a se studeným mlékem.

Na jablka jsem alergický právě nejvíc *stop*Sním ho, ale mám pak opuchlý rty a svědí mě kolem pusy.Datum: 20.03.15 21:48
avatar

Zkuste to jednou, už Vám to psal první rádce, nasypat vločky do misky, zalít mlékem, ochutit trochou skořice a lžičkou medu už večer a dát do ledničky. Ráno jsou vločky měkké. Tohle jsem snídala asi 10 let. Mně to opravdu chutnalo. Někdy jsem přihodila slunečnicová semínka nebo ořechy, kokos...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.15 21:06

Vyrostl jsem skoro na suchém chlebu se škvarkami nebo s klobásou a čajem, to mi zůstalo dodnes, občas to proložím párkem, topinkami, vajíčka všech druhů úprav, paštiky, polívky, chleba, máslo, prostě cokoliv - jen nikdy ne v životě jakési vločky či co... brrr. Za 9 let mi bude 70, a vůbec nevím, že mám žaludek či slinivku nebo žlučník, musím to zaklepat.., ono to asi doopravdy vypadá, že ty orgány ani nemám..:) Jinak na časté vstávání zásadně doporučuji termosku s čajem nebo bílou kávou... a pak něco k tomu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.15 09:16
avatar

je mi již skoro jako Vám, a řeknu-li, že jako děti jsme jedli vše co nám maminka dala na stůl, a v létě když jsme trávily prázdniny u babičky na vesnici, bylo na stole domácí máslo, sádlo, klobásy, ,škvarky, ve sklepě domácí džem, někde poblíž stál domácí med, a my jako děti jsme si mohly vybrat co k snídaní,na co jsme měly chuť. samozřejmě opodál stála udělaná bílá káva, Babi i děda byli na poli od rána, nikdo se o nás moc nestaral, a jaký jsme? No relativně zdraví , protože jsme jedli s chutí. Dobrou chuť!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 20.03.15 21:22
avatar

Budu vypadat, jako když nečtu otázku, ale já bych doporučil normálně rohlíky nebo housky. Obyčejné. Se sýrem, s marmeládou, s pomazánkou, s medem, někdy třeba paštičku, nebo jen máslo, ... Nebo chleba. Nebo nějakou buchtu (domácí), když bude. Todleto zrní (vločky) si někdy dám jen tak večer na chuť. Jako snídaně by to bylo slabé, nebo bych toho musel sníst moc. Propánakrále kdybych měl jíst pořád jen něco, co mi nechutná, tak bych se asi střelil. Co bych z toho žití tady měl, kdybych se nemohl přiměřeně dobře najíst, dobře vyspat a občas udělat něco, co mám rád?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 20.03.15 22:04
avatar
Hm- naprosto souhlasím !
Snídaně má být pestrá a bohatá.Na kalorie se ráno nehraje.Tuk a energie z ranního jídla se neuloží,tělo ho kvapem spálí.Tudíž můžete jíst všechno a obzvlášt,když vstáváte v tak šílenou hodinu...
Jezte na co máte chut,znám poměrně dost lidí,kteří v prac.době sedí,vstávají relativně pozdě a cpou se bábovkami,loupáky,koblihami,čátečky,koláčky a zapíjejí to dobrou,horkou kávou.To je snídaně tzv.na sladko.
Další zase na slano - rohlíky se salámem,sýry,vejce,paštiky,pomazánky,a také zapíjejí kávou,někteří raději lahodným černým čajem s citronem.
Pak znám ovocnáře -ti preferují opravdu jen a jen ovoce,at už s vločkami,medem,oříšky,rozinkami...Nebo jen tak samotné - banány,ananas,hrozno,pomeranče,jablka,hrušky...A ti zapíjejí džusy.
Těch variant bude evidentně mnohem více,každý jsme jiný a každý z nás se řídí svými danými okolnostmi a pochopitelně nároky či nenároky.
Někdo je obyč.konzument,někdo gurmán a další gurmet...
Ještě dodám,připravujte si tu snídani než jdete spát,naprosto ideální řešení ;)
doplněno 20.03.15 22:13: Chcete zhubnout?
Cvičte,běhejte,jezděte na kole,na bruslích,plavejte,hrajte kolektivní hry...Hlavně se hýbat !
Vždyt je to radost...
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.03.15 22:05

Zkuste ráno nalačno hrnek čaje nebo teplá voda s půl lžíčkou skořice a dvěma lžíčkama medu a to samé večer před spaním. Prý se po tom zaručeně zhubne. Je toho teď na netu plno. Já jsem zahájila dnes, potřebuji shodit 2 kg.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 20.03.15 23:03

Tak pokud chcete zhubnout, tak bych první měsíc úplně vypustil i to pečivo, jen zelenina, libové maso, trocha luštěnin, ovoce jen taky málo, možná něco mléčného nízkotučného. A hlavně zapomeňte na výraz ZDRAVÉ jídlo, to totiž do dneška ještě nikdo (teda kromě těch, kteří na tom chtějí vydělávat) nedokázal definovat. A jinak ty namočené a vlastní fantazií ochucené ovesné vločky, jak je tady už zmíněno, tak to je dobrý tip a jsou nejlepší a ještě ušetříte za drahé cerealie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 23:27
avatar

- pokud bych chtěla zhubnout, tak bych neřešila snídani, ale večeři, ráno bych se klidně nadlábla podle chuti a večer už jen rajčata, okurky, kedlubny, hlávkové zelí, ... mně se vždy osvědčilo jíst naposledy v 16. hodin - pokud jsem si na tento režim zvykla (trvalo to vždy tak asi týden) - pak se to hublo samo ... tzv. zdravou stravou jsem se pak nemusela vůbec zabývat, jedla jsem dle chuti - ale nepřecpávat se ! - to pak nepomůže nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 21.03.15 00:40

Culdo to Vám můžu jedině potvrdit, ale kdo to má vydržet? (nejíst teda večer). Ale kdo to vydrží, tak má úspěch zajištěn. Svatá pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 18:13

Ráno nestíhám, takže si obvykle dávám ovesné vločky s bílým jogurtem. Chutnají mi tak víc než s mlékem. Jinak co se týče hubnutí, řídím se pravidlem nepřejídat se, mít mezi jednotlivými jídly 2-3 hodiny odstup a naposledy jíst dvě hodiny před spaním. A ještě něco. Je tolik zdravého a dobrého jídla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hjo
Datum: 21.03.15 18:45

1. Tmavá houska je jen obarvená (nejčastěji karamelem) světlá houska.

2. Alergie na potraviny - nejezte to, co vám zdravotně škodí.

3. Nejezte ovesné vločky - je to velká energetická dávka, budete tlustý.

4. Nejezte smažená vejce, opět energetická bomba.

Vaše představa o zdravé snídani je zcestná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 18:50

Kašlete na "zdravou výživu". Ta je pro povaleče. Vy se, jak se zdá, asi nezastavíte. Jezte, co Vám chutná a s čím nemá Váš organismus problémy. Pokud snesete rohlíky s máslem a džemem nebo sýrem, klidně to snídejte. Neuškodí Vám to ani po padesáti letech.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.03.15 15:07
avatar

také jsem ráno línější, a nejraději, kdyby do mě někdo nalil tekutou výživu... Ale naučila jsem se jíst, JOGURT, NASTROUHAT JABLKO, NEBO musli, kupovat jen to nejlepší,, babán, avocado, hrokznové víno, vše co má cukr, ale pouze jenom ráno, když je ještě hlad, mám pro případ, bagetku. je to rychlé a zdravé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chicony
Datum: 30.03.15 15:35

kup si v krámě ovesnou kaši, stojí pár kaček je mnoho příchutí a hlavně příprava zabere 2 minuty stačí zalít horkou vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.15 09:22
avatar

na ovesnou kaši nedám dopustit, ta kupovaná na zalití vyjde dráž než když s i ji poctivě uvaříte sám, ovšem je to v penězích...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 31.03.15 09:35

Ta instantní kaše je ale přece něco jiného, než kaše uvařená z ovesných vloček. Myslím tím složení. Instantní má v sobě navíc "mňamky", které někdo, kdo z jakéhokoliv důvodu sleduje co jí, třeba úplně nemusí... Složení je různé, ale některé v sobě mají navíc docela dost cukru, nebo tuků. Ale jinak jo, je to jednoduché a když nemá člověk čas vařit kaši z vloček, tak se to dá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.