Spolehlivost antikoncepce

Od: Datum: 19.03.15 19:14 odpovědí: 2 změna: 20.03.15 11:06

Dobrý den. Jsem začátečník s antikoncepčníma pilulkama. Vím, že od toho jsou tady doktoří, aby mi poradili... ale snad není průšvih, že píšu sem.

Vím, že jsem chráněná hned od první pilulky ... ale píše se že plně chráněná , když bez problému vezmu 7.prášek. Ale může se stat, že můžu otěhotnět už během prvních 3 prášků například... ikdyž celý ten týden budu brát poctivě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 19.03.15 21:46
Úplně první pilulka se bere první den menstruace, pak je žena chráněná ihned. No tedy po skončení menstruace, protože se tak nějak předpokládá, že v době menstruace se nesouloží. Pokud se začne užívat užívat později než první den menstruace, je třeba použít ještě jinou metodou antikoncepce. Vše je napsané v příbalovém letáku. Spolehlivost uvádí Pearl index, je to počet žen ze sta, které neplánovaně otěhotnění během jednoho roku používání dané antikoncepce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 20.03.15 11:06

Chráněná by jsi měla být od prvního prášku, ale pro jistotu bych ten rpvní týden k těm práškům používala ještě kondom. Jedná se jen o první týden, kdy začínáš prášky brát, poté už ne (tedy to neznamená, že bys musela každý měsíc první týden po menstruaci být ještě jinak chráněna).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.