Hádky, odchody atd

Od: Datum: 17.03.15 20:31 odpovědí: 21 změna: 19.03.15 08:42
Zdravím Vas...
Ach jo nevím kde začít ale věku to nám stručně... Mám přítele od samého začátku se mu snažím ve všem vyjít vstříc.. Když se mu něco nelíbí bud to taji nebo to řekne po čase. Já sem se všeho kvůli němu vzdala nemám kamarády nikam nechodim jen s dětmi na procházky. Strašně moc žárlí všechno mu vadí,rozciluje se kvůli všemu najde si důvod proč mi vynadat i když je to hloupost nebo kravina. Miluje nás i my jeho ale už nám nevím kudy kam bohužel milují ho fakt moc ale on mi nevěří a stále me podezdriva atd.. Chce odejit i nechce sam vlastně neví co chce aspoň me to tak přijde... Chvilkama mám fakt vztek,ze bych ho poslala do háje ale nedokáží to bohužel láska je silnější. Porad te mi co mám udělat? Díky všem..

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.15 20:34
avatar

Se žárlivcem se nedá žít. Vem nohy na ramena a utíkej co můžeš. Líp nebude, jen hůř a hůř.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 20:40
avatar

Dobrý den. A to jste kus hadru na podlahu, nebo co? Však se k vám ten váš přítel takto chová. Proč mu vycházíte ve všem vstříc? Dělá toto on pro vás? A že je láska silnější? Jak takového můžete milovat, nechápu. Buď se vzepřete a nenecháte si po sobě šlapat, nebo budete celý život nešťastná. Tak si vyberte. Je to jen na vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 17.03.15 20:55

Jo, láska je mocná, a co až budete chodit s monoklem - to v chudáčkovi jen bouchly saze?

Dejte mu dištanc aspoň na pár týdnů, snad si uvědomí jak se chová, ale věřte, že to dlouho nevydží a bude jednat stejně. Jinak Vám držím palce a sílu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 20:46
avatar

Důvěra ve vztahu je nezbytná. A žárlivostí trpí ten, kdo má nízké sebevědomí a nevěří především sám sobě. Je to komplex a mindrák, který si člověk ventiluje na druhém. Člověk, který hledá důvody proto, aby Vám mohl vynadat, Vás rád nemá. Nechte ho jít, ať si ujasní, co chce a co má pro něho v životě cenu. Odpočinete si od sebe a buď k sobě cestu najdete, nebo se rozejdete. I to se v životě stává. Ale rozhodně je lepší dobře se spolu rozejít , než spolu blbě žít...Promluvte si o tom s přítelem, snad dojdete k nějakému závěru, který bude přijatelný pro obě strany.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mp*
Datum: 17.03.15 22:04

Klasický souhlas (dokonce mám podezření, že kapka naděje má buď velké vcítění do člověka, ale spíše tipuji, že máte dost dobré psychlologické vzdělání). Jen bych dodal, co si myslím - že ten člověk - pokud existuje alespoň přibližně, tak, jak pišete - tak nemá rád hlavně sebe, a neví si rady a vybíjí si to na ostatních, tam je potřeba mu na to neskočit a stát si za svým.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majkynacka
Datum: 17.03.15 21:07
MNO on je pres týden pryč a jsme spolu jen o vykendech snažím se sním o tom mluvit ale bud jsi něco vymyslí nebo me odpalkuje... Víte děti nejsou jeho udělal by pro ne cokoliv i pro me a s monoklem chodit nebudu on by n me nesahl ví o me minulosti žila jsem s jediným tyranem s otcem děti 7let jsem dostávala rány atd.., chce odejit ale ani nemá důvod domacnost jen v pořádku vše je vlastně o.k. já jsem rada,ze jsme našli s dětmi někoho kdo NS ma rad a stara se po tom všem co jsme zažili a čím jsme si prošli.. Já po pravdě abych řekla,vadí mu,ze snami není každý den ze se vydané tak malo samozdrejme ze mi to taky vadí ale přece nenechá prace... A navíc jsi takhle od sebe odpočinkem a kort ted když se furt zadáme... Víte holky,ženy,sami atd... On je můj vysneniny princ někoho takového jsem si kdy si vysnela a nevěřila jsem ze ho potkám...ach jo já nevím kudy kam nejradši bych od vseho utekla ale to nemá řešení...
Datum: 17.03.15 21:23
avatar

Tohle není člověk, který vás má rád a udělal by pro vás vše.

Člověk, který vás má rád, Vám NENADÁVÁ, NEOMEZUJE, NEPODEZŘÍVÁ jako žárlivec, NEROZČILUJE SE kvůli blbinám, NEODPÁLKUJE VÁS, když máte něco na srdci. Člověku, který Vás má rád, se nemusíte pořád podřizovat a pořád mu vycházet vstříct - vychází vstříc i on Vám.

Mně z Vašeho popisu připadá jako člověk, který Vás psychicky týrá (nebo k tomu minimálně má sklony). Jeho negativní činy popisujete celkem konkrétně, když ale mluvíte o jeho dobrých vlastnostech, jsou to abstraktní slova jako "vysněný princ", "udělal by cokoliv"...

Ale je to Váš život, on se už nezmění, buď přijmete, že žijete s člověkem, který se k Vám nechová hezky, nebo odejdete.

doplněno 17.03.15 21:40:

Majky - v čem vyjde vstříc? Jaké jsou vlastně jeho kladné vlastnosti? - a konkrétně, co přesně dělá pozitivního?

Co Vám tento vztah dává? Zkuste si to sesumírovat. Jednoduše, co dobrého z toho vztahu je pro Vás? A naopak, co dobrého do toho vztahu dáváte Vy?

Užíváte si času, kdy jste s ním? Je to pro Vás příjemně strávený čas, je pohodový?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: majkynacka
Datum: 17.03.15 21:28
Mno jak vcem mi vyjde vstříc občas...ach jo já nevím kudy už nad tím par dni přemýšlíme ale knicemu nedojdu bohužel...
doplněno 17.03.15 22:39: Když jsme spolu je to jiné! Nehadame se smejeme je to takový normální rodinný vykend ale jak odjede do prace tak je to konečná bohužel je jiný než můj ex řeší jenom to co udělat co koupit děti jestli maji všechno atd..
Datum: 17.03.15 21:45

z předchozího vztahu jste byla zvyklá na rány atd., takže jste teď "spokojená" i v nefungujícím vztahu. být vámi, tak situaci řeším! Na druhou stranu si myslím, že to řešit nebudete, protože jste byla zvyklá na ještě něco horšího než máte teď a možná opravdu fungující vztah ani nezažila

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majkynacka
Datum: 17.03.15 22:43
Zažila jsem všechno sním poradnej orgasmus hihi smich co to je byt šťastná lásku s druhé strany je to krasne když se o vas někdo stará on není špatný člověk jen me mrzí ta žárlivost ta podeziravost atd... Všechno bylo tak krásné ale jeho bývalá přítelkyně se mu ozvala stín,ze ho podvadim přitom nepodvadim! A ze ho chce zpátky prostě se nás snažila rozdělit a od ze doby se hadame furt
Datum: 17.03.15 23:40
avatar

Presne tohle citim i ja.. Prijde mi, ze pani ma nasazene ruzove bryle a dotycny ji muze jakkoliv ublizovat, tak vse omlouva, protoze bryle pracuji.. Rekla bych, ze jde spise o zavyslost nez lasku..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 21:43
avatar

Svým submisivním přístupem jste docílila jediného - vychovala jste si ho tak, že Vy ustoupíte a uděláte vše, jak chce on, zatím co se užírá žárlivostí, nadává Vám, podezřívá. Nepletete si takhle slovo "láska" se závislostí být raději s takovým, než sama? Nebo že i žárlivý blb je lepší, než aby děti vyrůstaly bez mužského vzoru? Nebo jde prostě jen o zvyk mít chlapa doma?

Vzdala jste se vlastního já, vlastního života. Ztrátou všech kamarádek a odříznutím ženy od okolního světa to začíná, a psychickým terorem a sledováním končí. To je ještě možná horší, než pár facek.

Je to na Vás. Kdo chce kam...

doplněno 18.03.15 06:53:

Boha jeho, přečtete si to po sobě!

Vy se snažíte, Vy děláte všechno, jak on řekne, aby on byl spokojený. Ale on si stejně vždycky najde něco, za co Vás může buzerovat, nadávat, kritizovat. Nakonec abyste nechodila do práce, vždyť by na Vás mohli čumět kolegové. A pro děti do školy taky raději ne, vždyť mají fešácké učitele a co kdybyste se potkala s nějakým příjemným tatínkem.*zed*.

Už jsem témeř dokonale ovládaná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: majkynacka
Datum: 17.03.15 22:48
Nepletu jsi lásku se závislosti... Žila jsem sama s dětmi dva roky a nic nm nechybělo! Mužský vzor mno to jim právě dělá ted přítel děti ho milujou jako vlastního tatu a i on je ma rad každé přání jim splní vše vysvětlí učí miluje je jak kdyby byli vlastní! Chyba je bud v něm a nebo ve me ale snažím se aby vše fungovalo aby nebyli hádky aby nezarlil pale stejně se něco najde...
Datum: 18.03.15 06:45
avatar

Všimla jste si, co píšete? Chyba je bud v něm a nebo ve me...tak nakonec zjistíte, že tak dokonalému muži nejste v ničem dost dobrá, a že chyba je ve Vás? Normální a dobře fungující vztah je založený hlavně na vzájemné důvěře (a taky na tom, že tu důvěru nikdo nezklame), a to u vás dvou chybí. Partner Vám nedůvěřuje, přestože (říkáte) nemá důvod. Takže chyba je ve Vás? Ne, je to opravdu jen jeho nízké sebevědomí. Nevěří hlavně sobě. Nevěří tomu, že by byl tak dobrý, že byste ho nechtěla nikým nahradit, a tak žárlí, zakazuje kamarádky (kdoví, třeba by Vám otevřely oči a ukázaly, že on není ten vysněný princ), nedokáže se ovládnout a vždycky rozpoutá hádku. Nemusí proto být špatný člověk, ale toto je opravdu rys povahy, se kterým nemá partnerství budoucnost, leda že by se léčil u odborníka (psycholog). Ovšem tohle patrně nepřipustí, protože tím by přiznal, že problém má on. Takže kudy z toho, neporadím. Ale začněte se na něj dívat trochu střízlivým pohledem, ne tak zamilovaně, a uvidíte jeho nejistotu. Vaše ujišťování očividně nic nevyřeší, pouze cílená terapie odborníka. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.15 23:54

Už pan doktor Plzák kdysi vysvětloval, že těžko budu mít chuť na kafe, který mi někdo násilím leje do krku. Jak může chlap toužit po kočce, která kolem něj láskyplně rotuje a odečítá mu přání z očí. Zajímalo by mě, jak by reagoval kdyby jste jeden den řekla, " Pepíčku zejtra se musíš postarat o děti, protože já jdu na tenis...! V normálním vybalancovaným partnerství by měl říct - " fajn, kotě, užij si to, já jsem z toho fotbalu taky přitáhl v půl jedný..." Vím o čem mluvím, jsem 25 let šťastně vdaná a takhle to mezi námi opravdu funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 17.03.15 21:47

Pokud nezačne se svým přehnaným žárlením něco dělat, uteč. S takovým člověkem se prostě spokojeně žít nedá. Měla jsem přítele, který byl v něčem podobný, takže tak trochu vím, jaké to je. Je těžké odejít, ale zároveň je to jediné řešení. Můj současný přítel je úplně jiný a dky tomu vidím ten obrovský rozdíl. Jaká je to pohoda, když člověk nemusí s obavama čekat, co zase bude, co se mu nebude líbit, atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.15 08:05
avatar

Dobrý den,

toto je poradna a Vy nechcete poradit, tak proč sem píšete?

Vůči dobrým radám jste hluchá a slepá a stále si jen melete tu svou. Každý sám svého štěstí strůjce - jste nešťastná a jediný člověk, který Vám od toho může pomoci, jste Vy sama.

Věřte, že láska vypadá úplně jinak. Člověk, který miluje, se nechová tak, jak se chová Váš přítel. Vy jste se vůbec nepoučila z předchozího vztahu, který se líší jen těmi ranami, ale jinak je stejný a opakujete opět tu stejnou chybu. Tím, že se snažíte příteli ve všem maximálně vyhovět, ho od sebe vlastně odháníte. To je ta chyba, kterou děláte! Necháváte po sobě šlapat jako po kusu hadru. Musíte mít vlastní názor a vytyčit vlastní hranice, které přítel svým chováním již nemůže překročit. Musíte se naučit vážit si sama sebe a za sebe ve vztahu bojovat! Dokud nebudete mít svou vlastní hrdost, tak se k Vám každý partner bude chovat, dříve nebo později, jen jako ke kusu hadru.

Nikdo si Vás nebude vážit, dokud si nebudete vážit sama sebe.

doplněno 18.03.15 14:39:

Já už jsem napsala, co já si myslím. Nemá smysl dávat druhou šanci někomu, kdo o to nestojí a kdo za to nestojí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: majkynacka
Datum: 18.03.15 13:20
Chci poradit proto jsi dobře ČTÚ vše co poseté a přemýšlíme nad tím vším a vše zvažují... Vztah ukončil ne ze by nás prý nechtěl,ze nás miluje ale ze jsi to chce všechno promýšlet a urovnat v hlavě... Přistoupila jsem na to a třeba se vzpamatuje... Zijem týden teda spise SME spolu jen o vykendech zijem jen jako kamaradi...přistoupila jsem na to jelikož ho mám fakt rada a ten čas mu dam! Každý jsi zaslouží druhou šanci ne... A když se vrátí jako přítel a bude to dal takhle pokračovat rozejdou se sním mate pravdu jako kus hadrů jsi opravdu občas pripadam a už jsem mu to i několikrát v pálila a bylo chvilku klid ale takhle to dal nejde!tak,ze ted jen čekám a když to nebude ono tak radši budu fakt sama vždycky jsem si nám poradila jsem chytře děvče ale tady vtom to nevím už kudy kam...co myslíte mám čekat zda se to změní nebo to hned ukončit? Já vše zvažují a komentáře ČTÚ pozorně a přemýšlíme nad tím vším sem asi fakt zamilovaná blbka
Datum: 18.03.15 13:39
Píšete, že jste chytré děvče.. K tomuhle ani moc chytrosti nepotřebujete a snadno to vyřešite.Akorát jste měla konat už dřív a ne až teď..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.15 13:39
avatar
"Přistoupila jsem na to a třeba se vzpamatuje, přistoupila jsem na to jelikož ho mám fakt rada a ten čas mu dam! Každý jsi zaslouží druhou šanci ne."Tohle fakt nemá cenu. Některý ženský asi fakt mají potřebu bý doma uvázané na řetězu a nechat si diktovat život od sobeckého žárlivého hňupa.Tak si to užijte.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: majkynecka
Datum: 19.03.15 08:42
Mezi námi to zkoncilo ! Ted jde stín musím vyrovnat můžete tuto otázku smazat nevím kde a jak? Koukamala jsem to od včera děkuji za rady pomohli mi fakt dík všem
avatar
Upozornění od sys kapkanadeje 19. 03. 2015 08:50:20
Proč otázky nechceme smazat?
Když už si někdo dá tu práci odpovědět a většinou problém vyřeší proč bychom měli otázku smazat? Možná ji autor otázky už nepotřebuje nebo našel odpověď jiným způsobem, ale ostatním s podobným problémem může výrazně pomoci. Zkrátka smazat otázku a tím i odpovědi jen tak z rozmaru autora otázky není zrovna přátelské.
Zdroj: https://www.poradte.cz/faq/

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.