Příznaky neplodnosti

Od: Datum: 11.03.15 14:50 odpovědí: 10 změna: 12.03.15 20:47

Dobrý den. Jaké můžou být příznak neplodnosti u ženy?

Vím, že se to pozná tak, že nejde prostě otěhotnět se vší snahou ...

Ale jak pozná žena na sobě, že může být neplodná? V životě se jin nedostaví menstruace, má časté problémy, nebo jak? Děkuju za odpovědí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 11.03.15 14:57
avatar
Žena to na sobě sama nepozná.To určí s jistotou pouze gynekolog.
doplněno 11.03.15 15:09: Pb,co špatně?
Takže podle Vás je nemožné,že to gynekolog nepozná?
Ale no tááák ...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.15 18:56
avatar

Gynekolog v ordinaci nezjistí, že má žena neprůchodné vejcovody, stejně tak nepozná endometriózu, srůsty a další skryté potíže. To pozná chirurg.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 12.03.15 20:47
Gynekolog běžným vyšetřením neplodnost nemá jak zjistit, leda že by při ultrazvuku zjistil absenci dělohy. Po příčinách neplodnosti se začne pátrat až ve chvíli, kdy se otěhotnění nedaří. Hormonální profil, sledování růstu folikulu, měření bazální teploty. Pak může aplikovat hormonální léčbu (Clostilbegyt) na uvolnění vajíčka. A pak už odesílá do CARu. Tam udělají další vyšetření na endometriózu, průchodnost vejcovodů. Ale opravdu při běžném vyšetření nic z toho nedělá. Vezme vzorek na cytologii, možná MOP, kouknete ultrazvukem, prohmatá a než se ženská naděje, je po vyšetření a leze dolů.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 11.03.15 15:02

Špatně. Muž si nechá udělat spermiogram a hned ví, na čem je. Žena si akorát může nechat stanovit hormon, podle kterého se pozná, kolik má vajíček. Dělá se to z krve a stojí to asi tisícovku, bohužel název ani označení hormonu z hlavy nepovím.

Něco málo o špatné plodnosti může napovídat velmi bolestivá menstruace, ta může (ale nemusí) značit endometriózu, případně hodně nepravidelná menstruace. Ale bohužel je to tak, že neplodnost ženy se dopředu určit nedá. Snad jen v případě, že by vyšetření stanovilo absenci důležitého orgánu nebo vajíček.

doplněno 11.03.15 15:06:

Našla jsem, jedná se o antimülleriánský hormon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 15:25
avatar

Na ženě může fungovat vše naprosto vpořádku - pravidelná menstruace, žádné bolesti a přesto nemůže otěhotnět.

Příčina může být psychická - tedy "jen" blok v hlavě nebo fyzická a tu odhalí vyšetření u lékaře. Ale i tam najít diagnózu, může trvat a některá odhalí až laparoskopie (ultrazvuk nic neodhalí). Nemusí např. dozrávat vajíčka - takže se měří, nemusí být průchodné vaječníky - zjistí se vstříknutím kontrastní látky a následně je třeba odstranit laparoskopicky srůsty atd.. těch příčin je tisíc a jedna a žena na sobě nemusí vůbec nic nestandardního pozorovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lionka*
Datum: 11.03.15 18:34

Někdy to žena sama ani nepozná, dokud se o otěhotnění nepokusí. Volně se dají pořádit ovulační testy. Pokud má žena ovulaci, tak by teoreticky měla být plodná, ale ani tak to není stoprocentní. Jsou páry, které mají problém otěhotnět, i když jsou oba zdravotně v pořádku, ale (po rozpadu vztahu) potom s jinými partnery otěhotní hned a bez problémů... Je to taková menší alchymie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 11.03.15 19:51

Tohle na sobě žena nepozná...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gita65
Datum: 12.03.15 09:23

Vy to sama nepoznáte. A různá tvrzení, nejsou taky 100%. Moje o pět let mladší sestra je toho důkazem. První menstruace v 10 letech. Pravidelná, bez větších bolestí, ani slabá ani silná. V 22 letech se vdala. Chtěli miminko,tak se snažili.První rok,když nemohla otěhotnět,to nějak neřešili.Druhý rok, již běhala po lékařích,lázních. Po 3 letech ji zdělili, že dítě nemůže mít.Doporučovali adopci. Ale neodvážili se. Její manžel nechtěl cizí dítě, že raději budou bezdětní.Sestra se s tím smířila.Sice žila spokojeně,manžel hodný,nouzí netrpěli.Ale vždy se mi svěřila,že ji dítě chybí.

Když slavila 40let, tak mi řekla,že nedostala menstruaci a lékař ji zdělil,že je v přechodu. Plakala,protože celou dobu doufala,že třeba budou mít ještě miminko.Ted ji lékař vzal poslední naději. Po měsíci mi zdělila,že jí začla bolet prsa a přibrala na váze, nesnášela určité vůně,pachy.Šla na gynekologii a tam zjistili,že je těhotná.Tak žádný přechod.Dnes je dvojčatům(chlapci) 23let.Studují oba VŠ. Tak 18let, bez nějaké antikoncepce si užívali sex ve víře,že nemůže otěhotnět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 12.03.15 15:48

Jsem ráda, že ji nakonec také potkalo štěstí a víte, co si myslím? Že je to právě tím, že přestala doufat, celou dobu měla někde hodně uvnitř (třeba netušený) blok, jakmile věděla, že už dítě mít opravdu nebude moct nikdy mít, bum, a bylo na světě a rovnou dvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gita65
Datum: 12.03.15 20:24

Ano máte pravdu. Celých 18 let, když přišla menstruace,ten den s ní nic nebylo. Sice časem se to zlepšilo,ale pokaždé jsme to poznali.Když ji lékař zdělil,že je těhotná,tak se ani nemohla radovat.Tak se bála,že se lékař spletl a příště ji řekne,že těhotná není. Každou kontrolu trpěla strachem. Neuklidnilo ji ani, když již cítila pohyby.Zase se bála,aby nepotratila. Nedovolila nikomu nakupovat věci pro miminko.Takže do porodnice jsem ji rychle koupila nejnutnější. Celou dobu těhotenství,žila jen strachem. Když držela chlapce v náručí,teprve se uklidnila a hned druhý den rozdávala na všechny strany rozkazy,co nakoupit. A víte, že ani potom nepoužívala žádnou ochranu při sexu? Ale již neotěhotněla a potom postupně přechod přišel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.