Rizikové těhotenství

Od: Datum: 08.03.15 15:02 odpovědí: 1 změna: 10.03.15 23:15

Dobrý den,chci se zeptat,moje žena je na mateřský již třetím rokem,začala chodit do práce, kde uzavřela smlouvu na dobu určitou,byla nemocná a doktorka ji nabídla ,že ji nechá doma na rizikovým,je možné aby měla nemocenskou až do porodu nebo jak to je s penězi,děkuji Z.Dvořák


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.15 23:15
avatar

K posouzení situace neuvádíte dostatek informací. Mateřská dovolená trvá zpravidla 28 týdnů, poté navazuje rodičovská dovolená – za předpokladu, že stále trvá původní zaměstnání. Pokud žena nastoupí zpět do zaměstnání (na druh práce sjednaný v pracovní smlouvě), skončí automaticky její rodičovská dovolená (nelze čerpat volno ze zaměstnání a zároveň v tomtéž zaměstnání pracovat).

Jde-li o nové zaměstnání, doporučila bych s neschopenkou počkat až po skončení zkušební doby, během níž může zaměstnavatel pracovní poměr zrušit i se zaměstnankyní v pracovní neschopnosti (po uplynutí prvních 14 dnů nemoci), zrušení je možné i u těhotné zaměstnankyně.

———

Obecně:

Pracovní neschopnost může trvat až do konce šestinedělí (pokud by zaměstnání skončilo před porodem). Pokud by zaměstnání skončilo, mohl by být nárok "jenom" na rodičovský příspěvek (RP), nemusel by vzniknout nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM)

Doplníte-li informace, jestli stále trvá původní zaměstnání, a jestli manželka nastoupila zpět do původního zaměstnání; případně jestli původní zaměstnání skončilo a manželka uzavřela nový pracovní poměr, mohu odpověď upřesnit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.