Zapomenutá antikoncepční pilulka?

Od: Datum: 02.12.12 16:58 odpovědí: 2 změna: 02.12.12 18:25

Ahoj,

vím, že na tohle téma bylo spoustu témat ale můj případ jsem nikde nenašla.. Beru antikoncepci Vreya (vysoce hormonální, mám ji kvůli problémům s pletí) a zapomněla jsem užít jednu pilulku.. Bylo to první den druhého týdne (tedy 8. prášek) a vzala jsem si ji cca po 11 - 12 hodinách (místo v 10 večer kolem půl 10 ráno).. Den na to jsem měla nechráněný styk a bojím se že bych mohla být těhotná.. V tu chvíli mi to prostě nedošlo. Nemá tu někdo zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.12 17:16
avatar

Pokud je to antikoncepce jednofázová (tzn. všechny pilulky mají stejný obsah hormonů), tak zapomenutá pilulka v 8. dnu braní HA nevadí a k otěhotnění by dojít nemělo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.12.12 18:25

Mrkni do příbalových informací, minimálně v antikoncepcích, které jsem brala/beru já je vždy popisováno, co se děje ve kterém stádiu, pokud se zapomene pilulka. Také v příbalovém letáku bývá uváděno, jak dlouhé opoždění v požití pilulky by mělo ještě být v pořádku. V mýých to je do 12ti hodin, ale podívej se do příbalového letáku svých.

Myslím, že by to mělo být ok, ale na tvém místě bych po zbytek cyklu používala ještě jinou ochranu, např. bariérovou (kondom).

doplněno 02.12.12 18:28:

http://www.vreya.cz/pil.htm :

Jestliže jste zapomněla užít přípravek Vreya?



  1. Pokud jste si zapomněla vzít tabletu před 12 hodinami nebo kratší dobou, antikoncepční vlastnosti přípravku by neměly být dotčeny, pokud si vezmete tabletu ihned a pak budete pokračovat v užívání dalších tablet jako obvykle.



  2. Pokud jste si zapomněla vzít tabletu před více jak 12 hodinami, ochrana proti otěhotnění může být menší. Pokud si zapomenete vzít několik tablet za sebou, ochrana tak bude ještě více zmenšena. Riziko nedostatečné ochrany proti otěhotnění je nejvyšší, pokud jste si zapomněla vzít tabletu na začátku nebo na konci blistru.Prosím, dodržujte následující doporučení:



doplněno 02.12.12 18:28:


Prosím, dodržujte následující doporučení:




  • Jestliže jste zapomněla užít víc než jednu tabletu z blistru:




Kontaktujte svého lékaře




  • Jestliže jste zapomněla užít 1 tabletu v 1. týdnu




Užijte ihned "zapomenutou" tabletu i za cenu, že byste měla užít dvě tablety najednou. Další tablety užívejte jako obvykle, ale v následujících sedmi dnech byste měla užít ještě zvláštní ochranu. Pokud jste měla pohlavní styk v týdnu předcházejícím vynechání tablety, nelze vyloučit otěhotnění. Ihned vyhledejte svého lékaře.




  • Jestliže jste si zapomněla vzít 1 tabletu ve 2. týdnu




Užijte ihned "zapomenutou" tabletu i za cenu, že byste užila dvě tablety najednou. Další tablety užívejte jako obvykle. Antikoncepční vlastnosti přípravku nebyly zmenšeny, nemusíte používat žádné další metody antikoncepce.




  • Jestliže jste zapomněla užít 1 tabletu ve 3. týdnu




Máte dvě možnosti:


-Vezměte "zapomenutou" tabletu ihned, i za cenu, že byste užila dvě tablety najednou. Další tablety užívejte jako obvykle. Začněte další balení další den bez přerušení. Nebudete mít menstruaci do té doby, dokud nedoberete druhé balení, ale během užívání druhého balení můžete zpozorovat špinění nebo krvácení.


-Nebo: ukončete užívání současného balení a začněte znovu po 7 dnech pauzy (započítejte i "zapomenutou" tabletu). Pokud dáváte přednost začít užívat tablety ve váš obvyklý den, můžete začít dříve než po 7 beztabletových dnech.

Pokud jste si zapomněla vzít tablety a nemáte menstruaci po prvním normálním pauzovém týdnu, je třeba zvážit možnost, že jste těhotná. Vyhledejte svého lékaře dříve, než začnete nový blistr.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.