Nezletila matka

Od: Datum: 24.02.15 17:12 odpovědí: 10 změna: 25.02.15 12:36

Dobrý den , jsem nezletilá je mi 17 let 18 mi bude v září a jsem těhotná ,můj přítel je také nezletilí je mu 17 let 18 mu bude v řijnu, a termín mam v květnu .Chtěla bych se zeptat když ho uvedu jako otce může se stát že by ho mohli zavřít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mrblackstar*
Datum: 24.02.15 17:14

Ne, nemůže. Zavřeli by ho v případě že by tě znásilnil. Jinak sex je v ČR povolen od 15ti let.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: majkyky*
Datum: 24.02.15 17:29

Žiji s matkou která pobírá sociální dávky,a chtěla jsem se zeptat zda-li jí odeberou dávky jen proto že mi schválí mateřskou.? Nebo budu posuzovaná sama s malou jako rodina .? A budu ,mýt svůj příjem .?

Datum: 24.02.15 17:45
avatar

Přimhouřím oči nad chybičkami a odpovím pouze na část dotazu.Co se týká dávek: vzhledem k tomu, že jste nezletilá, nemůžete ode dne narození dítěte požádat o rodičovský příspěvek, to lze v případech až po přiznání rodičovské zodpovědnosti soudem. Do té doby mohou o sociální dávky žádat zákoní zástupci (obvykle rodiče mladé matky).Vašeho chlapce zavřít nemůžou!Ale zavřít Vaše rodiče ano.Za to že Vás neřezali oba dva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 17:49
avatar

Přeji hezký den. Moje spolužačka na ZŠ odrodila ve 14ti letech, otec jejího dítěte dostal 2 roky podmíněně, vzali se, měli 3 děti a kdyby on loni nezemřel, žijí spolu šťastně dál. Už nevím přesně jak to bylo ale do doby její zletilosti vychovávala papírově dítě její matka. Ne, že bych to schvalovala ale chci tím říct, že na věku až tak moc nezáleží, záleží jak se k tomu postavíte, co jste ochotni obětovat a zda jste ochotni začít vydělávat peníze a ne jen stát s nataženou dlaní na sociálce.

Myslím, že pokud budete bydlet s matkou, budete posuzované společně. Zkuste si pro začátek zjistit o jaké soc. dávky můžete pro sebe a dítě žádat, no a tatínek se holt bude muset snažit, pokud se nepletu a on nemá na výživné, platí výživné za něj jeho rodiče (POZOR, namám nastudovaný zákon, jen jsem to takto slyšela). Tak hodně štěstí a hlavně ať je mimčo zdravé.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: majkyky*
Datum: 24.02.15 17:53

Děkuji za slušnou odpoveĎ ... :D

Od: gi
Datum: 24.02.15 18:25

Souložit a plodit děti můžete zcela bez obav, pokud obou aktérům je 15+. Nic vám nehrozí, vše je dle zákomů a práva. Buďte v klidu a užívejte očekávání.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.15 20:43
avatar

Obraťte se v této záležitosti na OSPOD. Tam s Vámi Vaši situaci rozeberou a řeknou Vám, co a jak se bude muset udělat. Vzhledek k tomu, že nejste ani jeden z rodičů zletilí, nebudete moci být dítěti zákonnými zástupci. Rodičovskou odpovědnost též nenabydete hned automaticky ve vašem případě..To se po narození dítěte řeší soudně. Dítěti bude muset být určen opatrovník, do péče si ho může vzít např. Vaše matka. Ta by mohla zažádat i o rodičovský příspěvek. To by bylo asi nejjednodušší řešení. Vy, i když jste nezletilá, bude moci zažádat o porodné. To mohou i nezletilé matky, které jsou starší 16ti let. Pokud budete bydlet ve společné domácnosti s matkou, pak se příjmy budou posuzovat společně. Další věc je otázka otcovství. Vy jako matka dítěte v RL dítěte uvedena budete, ale otce dítěte tam zapíší, až vám bude 18. Toto si ale pro jistotu ověřte na matrice, je to již dělší čas, co jsem toto řešila. V každém případě nejvíce se dozvíte od sociálního pracovníka, takže vyražte na úřad a řiďte se jejich pokyny a radami.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: wamp®
Datum: 25.02.15 12:04
avatar
Dnes jsi položila dotaz,zda ti mohou odebrat tvé dítě,pokud si ho do tvé plnolesti nevezme tvá matka.Ano,mohou,ale to je krajní řešení.Můžeš jít do sociálního zařízení,kde budeš do své plnoletosti.Nebo může tvá matka požádat o tvé předčasné zplnoletnění,taktéž i matka tvého přítele a můžete se vzít.Důležitý bude ale dozor nad vámi oběma,zvláště nad tebou,zda se dokážeš o miminko postarat sama.Rodiče vás určitě nechají u nich bydlet a dohlédnou na vás.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: majkyky*
Datum: 25.02.15 12:31

Jestli-že požádá moje matka o splnoletnění,pádá tím tedy veškerá odpovědnost za dítě na mne ..? A mohu si pořídit vlastní bydlení .?

Od: wamp®
Datum: 25.02.15 12:36
avatar
Prosím tě,zavolej si na odbor sociální péče.Tam ti to vysvětlí fundovaní pracovníci.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.