Použití juky

Od: Datum: 22.02.15 18:34 odpovědí: 4 změna: 23.02.15 12:18

Mám ráda juku, hranolky z ní, kaši, nebo jen šťouchanou s máslem. Existují různé druhy juky, různé názvy, maniok. Ten co je na přiložené fotografii je k dostání u nás. Má ale jednu, pro mě zásadní vadu (krome ceny) a to je "knot" který se táhne vnitřkem. Už jsem zkoušela ho vydloubat za syrova, nakrájet juku na velké kusy a vyndat ho po uvareni, po castecnem uvareni, ale neustále jsou tam kousky, které je treba vyplivnout. Ví někdo jak se toho knotu nejlépe zbavit? A jak juku používate? Jsem zvědavá jestli se někdo najde kdo z juky také vaří. Hranolky jsou bezkonkurenční!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.15 18:43

http://latinfood.about.com/od…repare-Yuca-For-Cooking_5.htm

Cut off the inner corner of each yuca wedge to remove the woody core and discard it. The yuca root (cassava) is now ready to cook in a recipe or store for future use.

Tip: You may cook the yuca first, then remove the core. However, I always recommend removing the core before cooking.

doplněno 22.02.15 18:46:

jinak by to mozna slo nastrojem na vytahovani jadrincu z jabka a nebo kovova sondovacka, pripadne rezbarske dlato :-D

doplněno 22.02.15 18:49:

asi bych to udelal jak na tom obrazku, na podelne ctvrtky a seriznout

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.15 19:33

Tak nejak to delam, je to tvrda potvora, po povareni to jde lip, ale nekdy mam dojem, ze to neni dlouhy knot, ale rozhozeny po koreni. Rozhodne diky za snahu!

Ted jsem si dovezla kus jine, naadherny koren, bez taknicky , neodolala jsem a nacpala do batohu pul kila ! Tady se nedalo odolat!

Datum: 23.02.15 10:16

Jééé, odkud to je? Kde jste byla? Tak obrovské ananasy jsem ještě nikdy neviděla. Ty musí mít beztak nejmíň 5 kg. :-D

doplněno 24.02.15 07:28:

Ááááááách, áááách. *sok*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.15 12:18

Tohle trh v kostarickem meste Cartago. Vsechno je velike, sladke, cerstve, uzasne! Trpela jsem!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.