NewYorker lze vrátit zboží,které mi je malé

Od: Datum: 18.02.15 16:16 odpovědí: 9 změna: 22.02.15 11:30

Dobrý den

CHtěla jsem se z zeptat, jsem nemocná a kamarádka mi chtěla koupit zboží, ale co když mi to nebude.. Mohla bych to hnedka ten den nebo ten druhý den vrátit (nepoškozené zboží)

Děkuji předem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.15 16:19

Snad by bylo lepší se domluvit přímo v obchodě, jak to mají s vrácením zboží.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.02.15 16:24

Jde o to, že kamarádka by musela jet ke mě , vyzvednout si peníze a kdyby jí řekli že to vrátit nepůjde tak cesta by byla zbytečná.

Datum: 18.02.15 16:25

Já bych normálně zavolala do obchodu, kam kamarádka půjde nakupovat, a zeptala se rovnou u nich...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.02.15 16:31

Děkuji :)

Od: wamp®
Datum: 18.02.15 16:21
Sice tvá odpověd jaksi postrádá logiku,i tak,budiž...
Přečti si řádně reklamační řád toho obchodu,obchodní podmínky,tam je vše řádně vypsané.
doplněno 18.02.15 16:30: Právě jsem četla,že tento řetězec eshop neprovozuje.
Pouze kamenné obchody,kterých je u nás velmi mnoho.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.02.15 16:24

Ano, přečetla bych si ho kdybych ho někde našla .. Jinak bych se tu tak neptala :)

Datum: 18.02.15 16:55

Je to na účtence nebo napsané u pokladny, vrátit se může zboží ve lhůtě tuším 14 dní, nenošené a neprané, s původními cedulkami.:)

doplněno 19.02.15 11:38:

Aala - mýlíte se. V New Yorkeru to mají napsané přímo u pokladny. Nenošené, s visačkou, neprané, vezmou do určité doby zpět.

Ohodnoceno: 3x

Od: aala
Datum: 18.02.15 22:09

Já bych řekla, že na vrácení (popř. výměnu) zboží máte nárok pouze při jeho zakoupení např. v e-shopu nebo zásilkovém obchodě.

To, co zmiňuje kromě jiného wamp, je reklamace, a ta musí mít nějaký důvod – vadné zboží třeba.

Na vrácení zboží, které jste při zakoupení viděla (obchodníka nezajímá, že ho viděla pouze kamarádka, to je váš problém), asi právní nárok není. Ale vím, že mnoho obchodů se chová k zákazníkům vstřícně a pokud zboží není poškozené, ochotně ho vymění.

Opravdu to chce raději předem zjistit přímo v obchodě nebo na jejich webových stránkách.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.02.15 11:30

Kdysi, jako malá holka jsem četla pohádku. Už si ji celou nepamatuji, ale:

Děvečka sloužila na statku, líbil se jí čeledín. Jednou ji sedlák poslal do sklepa, aby mu tam natočila džbán piva po obědě. Děvečka šla, pivo teklo do džbánu a ona si sedla a začala uvažovat:

Co když se čeledínovi líbím taky? Pak bude veselka. Pak se nám narodí synek. A pak se může stát, že toho synka rozbolí hlavička. A do čeho my mu ji zavážeme?

A tak přemítala, až všechno pivo mezitím vyteklo na zem. Sedlák se šel podívat, co že tak dlouho nejde a dostala pořádný nářez.

Proč o tom píšu? Připomíná mi to, že jsi stejně chytrá jako ta děvečka. Kamarádka ještě žádné oblečení nevybrala a Ty už předem uvažuješ, že Ti bude malé. Proč? Třeba Ti bude velké, nebo Ti bude akorát. Proč tak hloupě přemýšlíš, když ještě zboží ani nemáš a ani nevíš, jak Ti bude? Je to asi jen otázka z nudy.

Jinak, skoro každé zboží,pokud je s původní visačkou a je nenošené /nejlépe i v původním obalu/, lze vyměnit. Kamarádku bych ale pro oblečení neposílala, každý člověk má trochu jiný vkus a sama si jistě vybereš lépe. Počkej až se uzdravíš, sama si to hned na místě i vyzkoušíš a bude to v pohodě. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.