Může mít vši

Od: Datum: 18.02.15 14:06 odpovědí: 6 změna: 19.02.15 14:50

Je možné aby měla dcera ve vlasech hnidy pokud jsem jí v nich nenašla žádnou vešku? V její třídě se totiž u některých dětí objevilo toto nepříjemné překvapení.A já bych nerada něco zanedbala.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.15 14:42

No mohla naklást a přelézt na někoho jiného...takže možné to je.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 18.02.15 15:55
Mívala jsem vlasy až pod zadek.Jednou k nám do třídy přišla cikánka a ejhle,hnidy jsem měla - plnou hlavu.Maminka z toho byla strašně neštastná,ještě víc než já.Pečlivě mi je vyčesávala,jednu po druhé,jéé,to byla šílená práce...Pak mi na to dala jakýsi šampon,a byl klid.Jistě ho koupíte lehce v drogerii.

Datum: 18.02.15 16:46

jasně, zavšivení zpravidla začne tak, že dítě chytne jednu veš, která se dál namnoží... no a dokud je ta veš ve vlasech sama, tak je lehké ji přehlédnout (pokud tedy dítě nemá opravdu kraťoučké vlasy). takže pokud jste našla hnidy, tak bych normálně použila odvšivovací přípravek a nespoléhala na to, že ve vlasech nic není.

Datum: 18.02.15 19:28

Mohla tam mít vši a nějakým způsobem si vši vyčesala, zůstaly jen hnidy.

Datum: 18.02.15 19:52

Zdravím.! Nejen, že je to možné ale je to takřka určité.

Ona ta veška tam může být klidně hodinku, naklade a poodskočí si vedle. Takže ji nenajdete.

Dcera to před několika lety dosmýčila snad třikrát po sobě domů ze školy.

Začalo se něco dít teprve, když jsem řádně udeřil na ředitelku.

Pozvala tam hygienu a od té doby byl klid. Hygiena to totiž řešila plošně v bytech žáků odkud ty breberky

přišly.

Jo... a hlavně nekupujte předražení "BIO" přípravky na bázi TeeTree oleje. Vyhodíte peníze. Zlatý Difusil.!

Datum: 19.02.15 14:50

Tak jsme se všichni napatlali přípravkem Liquido duo forte pro případ ,že by tam byla nějaká živá .Žádné viditelné hnidy jsme já ani manžel nenašli ( učitelka ano ) a teť čekáme co bude dál.Ještě se zeptám zda nevíte z vlastní zkušenosti jestli Tea tree olejíček přidaný do šamponu působí jako prevence proti získání této havěti.Na internetu píší že jo.Díky

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.