Malý či velký dort na oslavu?

Od: Datum: 17.02.15 10:03 odpovědí: 10 změna: 23.02.15 15:38

Zdravím,

řeším takové dilema s dortem. Přítel slaví narozeniny a mě napadlo, že bych jako překvapení objednala dort. Ale netuším jak velký bych měla koupit. Já z vlastní zkušenosti z oslav s mými přáteli vím, že dort je to poslední, co by si každý dal k snědku. Ale přátele přítele neznám a nevím, zda by ho uvítali. Takže nastává otázka, zda mám koupit takovou tu klasickou velikost (cca 25cm) a doufat, že si někdo dá (bude nás do 10 lidí) a nebo nechat udělat jen takový 15cm velký například ve tvaru srdce jenom jako malou pozornost, a aby si mohl sfouknout svíčku, ale zase aby to nebylo trapné pro ostatní, že jsem škrt a nedám jim ani dort, kdyby ho náhodou chtěli. Prosím poraďte, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.15 10:08
avatar

Kupovat něco, o co nikdo nejeví zájem, je zhola zbytečné. Svíčku si přítel může sfouknout i na talířku... když bude chtít foukat svíčky.

doplněno 17.02.15 10:21:

Např. přítelkyně mého syna dort synovi vlastnoručně upekla jako dárek k narozeninám... to je cennější než ten kupovaný. Jinak - jestli fakt chcete dort kupovat, tak to srdíčko jen pro něho bylo pěkné. Přeci vy nebudete hostit jeho hosty? Ne? Je to dárek pro přítele, ne aby se jeho kamarádi přejedli.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.02.15 11:41

hm,,a hosté si utřou pusu? Tak to jsem ještě neviděla.A pití a oběd také jen pro přítele,,když slaví jen ON? Není mi to jasné,,oni přijdou s dárkama a vy nic?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.02.15 10:40
avatar

Když si nebudete jistá, tak Marlenka zajistí, že si dají všicni a co zůstane, v ledničce přežije. Dá se koupit všude.

http://www.marlenka.cz/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 17.02.15 10:44
avatar

Ahoj :)

Nastává otázka,zda s přítelem žijete v jednom bytě,jako spolu myslím.A zda hosty pozvete k vám.Pokud ano,tak bych volila tu variantu velikého dortu.Co Vy víte,zda sladké mají rádi.U nás,pokud má někdo narozeniny,nebo i v okruhu mé rodiny,tak se připravuje vždy pohoštění ve formě chlebíčků,studených mís a samozřejmě zákusku,tudíž dortu.Trapas by byl,kdyby přítel sfoukl svíčku a dort by vystačil třeba jen na pět lidí.Ostatní by na ně pouze se slinami na ústech civěli? :-D

Ještě dodám,Eulálie má dobrý nápad.Upečte dort sama,nic na tom není ;)

Odkaz třeba zde :Vypadá dobře.Ještě mezi to bych dala strouhanou čokoládu nebo kakao


.Mňááám.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.02.15 12:08

Nevím, jaké stravovací zvyklosti má váš přítel a hosté, ale na narozkách kamaráda se vytasila jeho manželka s ohromným dortem z toustového chleba lepeného sýrovou pomazánkou (doma vyrobená Lučina s česnekem). Nejen, že to dobře (netradičně) vypadalo, ale k pivu a nějakému tomu pumprdlíčku to i přišlo velmi k chuti (a to my osobně tousťák nejíme). Jako bonus dostal místo dortu od sousedů dvě krásně ugrilovaná kuřátka ve vyzdobené dřevěné lísce ozdobená svíčkami. Vše okamžitě zmizelo ze stolu, tradiční dort vždy zůstává.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 17.02.15 16:02
avatar
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 18.02.15 12:24

Díky moc za odpovědi a inspiraci. Že bych mohla sama udělat dort mě vůbec nenapadlo, protože nemám troubu, ale nepečený dort je výborný nápad. Už jsem si koupila ingredience a půjčila formu a zítra jdu na to ;)

Od: wamp®
Datum: 18.02.15 19:51
avatar
Jj,to jsem ráda a dejte vědět,jak hostům chutnal ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 23.02.15 08:19

Ještě, že jsem ten dort nekupovala. Z 12ti osob si dalo jen 5, ale naštěstí jim chutnalo (dokonce si i přidali) a přítel měl velkou radost z překvapení ;)

Od: wamp®
Datum: 23.02.15 15:38
avatar
Děkuji za zprávu *ua*
Takže se Vám povedl,když si přidali,bezva ;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.