Autoškola - obavy a strach

Od: Datum: 10.02.15 20:52 odpovědí: 5 změna: 11.02.15 17:21

Mám změnit autoškolu, když se hrozně nervuji před každou jízdou, nebudu se potom nervovat, že jsem ublížila učiteli? Nechová se hrubě, ale necítím se dobře. Bojím se, ne ježdění, ale že udělám chybu a bude mě opravovat.Potřebuji vozit děti na kroužky a ráda bych jezdila. Mám se učit s naším autem doma? Manžel to odmítá,. Dík za radu .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.15 21:02
avatar

Ublížit učiteli tím, že neumíte řídit nejde. Je na to zvyklý a je jeho byznysem, aby vás to naučil. Takže se nenervujte, to je na nic. Prostě v klidu dělejte to, co Vás učitel bude učit

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.15 21:48
avatar

Taky jsem byla v autoskole strasnej nervak, takze me vse naucil tehdy pritel, dnes uz manzel.Naucil me o rizeni vse a ja uz jsem se v autoskole ucila resit jen krizovatky atd..udivuje me, ze ten vas vas to nechce ucit..Zit s nim, tak...Timto by me dost nastval..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 21:59

Není s čeho bát. Učitel v autoškole má vyvedené všechny pedály dvojmo k sobě, takže pokud by byl problém, může reagovat. Na různé nervozní ženské je zvyklý, pokud vám to nepůjde, můžete si připlatit další hodiny.

Zkoušet řídit domácí auto jen tak moc nedoporučuju, nemá ty druhé pedály a pokud by se něco stalo (třeba byste někde nabourala a poškodila cizí třeba i stojící auto), tak by pojišťovna sice škodu zaplatila, ale po vás by zpětně škodu vymáhala, protože tím byste porušila podmínky smlouvy. Maximálně někde na volném prostoru, kde široko daleko nic není, třeba opuštěné letiště.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.15 17:09
avatar

Nemáte se čeho bát. Učitel je od toho, aby Vás jezdit naučil - když to půjde. Je zvyklý na to, že každý hned nejede jako profík. Snažte se, pokud Vám to opravdu nejde, připlaťte si hodiny. S Vaším autem nejezděte. V autoškole jste pojištěná, kdybyste způsobila nějakou škodu. Kdybyste někde nabořila Vaše auto, bude to horší. Řidičák dosud nemáte a pojišťovna by neplnila.

Známá dělala řidičák na 8 x. Věřte tomu, nebo ne. Nakonec jí to dali, když viděli, že s ní nehnou. A dneska jezdí, sice jen po okolí, do města by si netroufla, ale nakonec to zvládla.

A učitelé? Měla jsem před 43 lety učitele, byl sice příjemný, ale dosti přísný, nic neodpustil. Když nešlo couvání či rozjíždění do kopce, tak dlouho mě mučil, až mi to nakonec šlo. Byla jsem ráda, že na mě vyšel právě on. Druhý učitel měl v oblibě zajet se žákyněmi do lesa a tam se rozjíždět do kopce neučili. Byl to prostě proutník.

Ještě vzpomínka. Před jízdami jsem si jednou koupila /nevím, proč/ pytel mražených švestek. Byly tvrdé jako kost a já je při čekání na jízdu všechny skřoupala. Jelo se do tehdy okresního města. A zmrzlé švestky se začaly bouřit a drát se zadními vrátky ven. Co mám povídat, stálo se na každých 200 m a jen jsem vyhlížela, kde je nějaký keř či roští, abych nebyla vidět. A od té doby jsem si už nikdy mražené švestky nekoupila. *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.15 17:21
avatar

V čem je problém? Bojíte se jet s učitelem? Proč? A jak se chcete učit jezdit s vaším autem doma, když bez řidičáku nesmíte na cestu? Jestli nezvládnete tohoto učitele, tak si řidičák raději nedělejte. Řídit auto, navíc s dětmi, není v dnešní době žádná psina. A chce to mít vždy pevné nervy za jakékoliv situace.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.