Depilátor, holicí strojek

Od: Datum: 23.01.15 22:16 odpovědí: 5 změna: 25.01.15 20:38
Milé poradkyně a milí poradci,
potřebuji poradit. Již delší dobu čas od času používám holicí strojek a depilátor. Pamatuji si,že mi prodavačka při kupování říkala,že se má občas namazat. Nepamatují si ale už čím. Nyní už by to ale opravdu potřebovalo. Prosím, nevíte, čím by se to dalo správně namazat?
Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.01.15 22:48
avatar

Dobrý den, patrně myslíte namazání planžet nebo holícího mechanismu - měla by stačit občas kapka např. oleje na šicí stroje nebo jízdní kola. Zdravím!

doplněno 23.01.15 23:37:

Tak, galanterií si nejsem jistý. Ale, spíše prodejna jízdních kol nebo prodejna, kde se prodávají šicí stroje (na malém městě je to někdy vše v jednom - železářství). Ten olejíček se doma hodí např. i na panty dveří nebo to kolo.

doplněno 23.01.15 23:39:

http://www.srovnanicen.cz/q/olej%20na%20sici%20stroje/

doplněno 24.01.15 10:45:

babkazov - ten olej se nekape do přístroje, ale slouží k namazání kluzných (řezných) části toho strojku, aby se snížilo tření a strojek se zbytečně nenamáhal. Měl jsem zastřihávač, kde byla olejnička přímo v balení u strojku. Tomu strojku to neublíží - naopak.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lalila
Datum: 23.01.15 23:25
Ano,přesně to myslím.:)Nevěděla jsem,jak to pojmenovat. Děkuji za radu. Jen bych se chtěla ještě zeptat. Dalo by se to sehnat tedy třeba v galanterii,kde prodávají nitě apod.,když je to i na šicí stroje? A nevíte,kolik by to tak mohlo stát? A dá se sehnat u nějaké malé balení? Doma bych to asi na nic jiného nepoužila. Děkuji za odpověď.
Datum: 24.01.15 07:55
avatar

Nemáte někde papírový návod? Nedá se poklikat a najít na netu? Příjde mi mazání jako úplný nesmysl. Je možné, že se mýlím. Mám epilátor Braun nějakých víc jak 10 let a nikdy jsem nemazala. Ani žádná ze známých se nikdy nezmiňovala. Nespletla se prodavačka? Nakoukněte do jakékoliv prodejny a zeptejte se, jesti se mažou, pořípadně čím. :-D Může se stát, že se to přístrojům nebude líbit.

doplněno 24.01.15 17:40:

Ben, vlastně máte pravdu. Strojek na psa, který je stejný jako na lidské vlasy, taky mažu břity. Dříve jsem měla olejík na trumpety a dnes na šicí stroj. Ale to je strojek stříhací. Ale holicí? Vytrhavací? Tož to nevím.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lalila
Datum: 25.01.15 18:26

Děkuji za všechny rady. Papírový návod bouhužel už nenajdu. Trochu jsem na internetu hledala, ale nic moc jsem nenašla. Jen bych se ještě chtěla zeptat. Když tedy půjdu do nějakého toho krámu, co přesně mám říci, že chci?

A ještě teď mi došlo, že když se to dá použít i na ty dveře, tak že je táta u nás doma už taky někdy mazal. Šlo by tedy použít i toto? Ale zas nevím, co mám v komoře, kde to zřejmě bude mít,hledat. Ještě jednou vám děkuji.

Od: ben®
Datum: 25.01.15 20:38
avatar

Dobrý den, v obchodě stačí říci, že chcete olej na šicí stroje nebo olej na jízdní kola či olej na jemnou mechaniku - v podstatě se nemůžete zmýlit. A jak jste to viděla v tom odkazu, tak se to prodává v malé olejničce, není to ani drahé, je to v praktickém balení a hned k použití. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.