Preventivní prohlídka- menstruace

Od: Datum: 22.01.15 17:45 odpovědí: 14 změna: 26.01.15 06:47

Prosím poraďte mi, zítra mám jí na 13tiletou prohlídku k doktorce, ale problém je, že mi dneska začala menstruace. Když budu mít tampon, myslíte, že na to přijde? Vždycky se kouká i pod kalhotky a já jí to nechci říkat. S tím že mám donést moč asi problém nebude, to se dá nějak udělat, ale trochu se bojím toho, jak tam budu ve spodním prádle. Je šance že na to nepřijde? A navíc tam budu i s bratrem, protože jsme se narodili ve stejný měsíc, takže by mi bylo pěkně trapně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.15 17:50
avatar

Asi se můžeš omluvit z prohlídky, test z moči se dělat při menstruaci nedá. Bylo mi to řečeno sestrou, když jsem byla ve stejné situaci. Je fakt, že mě tehdy doktorka prohlédla, ale moč chtěla jindy.

Nevím, jestli Ti bude doktorka "nakukovat pod kalhotky", ve 13 je něco takového docela nevhodné, pokud nemáš nějaký problém, který by touto prohlídkou vyřešila. Zkus hned na počátku prohlídky říct, že máš menstruaci, třeba bude "opatrnější" ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 22.01.15 17:58
avatar

Moč se v době menstruace nedává,tudíž ji doneseš až budeš mít po ní.Jinak jí to samozřejmě normálně řekneš,ona je přece také žena.Pod kalhotky se ti nemá co dívat,na to je gynekolog ! A s bratrem budeš v čekárně,nikoliv v ordinaci...Nebuď z toho vystresovaná,nejde o život ;)

doplněno 24.01.15 19:41: Jen tak mimochodem,paní matka nefunguje?...Cosi mi tu smrdí...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aehtea
Datum: 22.01.15 18:02

Ale právě že do teďka na všech prohlídkách jsem tam s bratrem byla vždycky ve stejné místnosti a pod kalhoty mi taky koukala už asi 3x

Od: kemo®
Datum: 22.01.15 18:07

Ve 13 ti letech s bratrem spolu v ordinaci? No to snad ne!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.15 18:10

Řekni doktorce, že půjdeš do ordinace sama a pak půjde bratr a nebo opačně nevím proč byste měli chodit spolu . A s močí jak píší nahoře, doneseš moč dodatečně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.15 18:06
avatar

Nemusíš se bát, nic se neděje. Při menzes se moč nesmí dávat, protože výsledky zkreslí kapička krve. A do kalhotek lékařka nakukuje ne tak na pohlaví, ale na bříško, jestli nemáš vyrážku nebo nějaké osypky. A na pohlaví koukne jen sezhora, jestli nemáš to, co mají kluci. I to se může stát. ;) A vůbec se neboj bránit, říci sestře, lékařce, že nechceš být s bratrem nebo s jakýmkoliv klukem na prohlídce, vyslékat se před ním. Že už jsi velká.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rrrararga
Datum: 22.01.15 18:11

Děkuju za odpověď :) A kdybych se nejdřív vysprchovala a udělala bych to ve sprše tak se tam snad žádná krev nedostane ne?

Od: cuca®
Datum: 22.01.15 18:28
avatar

Milá tazatelko,

jak píšou rádcové nade mnou, moč prostě bude nevyhovující aŤ se nejdřív osprchuješ nebo ne.

I já byla s močí po menstruaci a doktorka nemohla moč správně vyhodnotit. Ptá se na to, zda jste menstruaci měla,máte nebo v nejbližší době budete mít, protože ji to pak ukazuje hodnoty, které pak nasvědčují nějaké nemoci či problému a přitom je to zaviněno tímto.

Prostě se domluvíte, že moč přineseš až tak za týden,14dní a hotovo :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.15 19:02
avatar

A nešlo by se přeobjednat? Stačí ráno zavolat a požádat o nový termín asi tak za 14 dní. Vezmi si k ruce rozvrh hodin, aby jste se domluvili na vhodném termínu.

Bratr ať si jde na prev. prohlídku sám.

Vyřešíš tři věci najednou.

1. moč bude čistá

2. v ordinaci budeš vyšetřována sama, nemusíš poukazovat na svoje soukromí, aby bratr zůstal v čekárně

3. ušetříš jednu cestu a čekání v čekárně, též bude jenom jedna omluvenka do školy, výsledek z moči bude mít doktorka hned, při tvé návštěvě

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rzfhg
Datum: 22.01.15 19:26

děkuju všem za rady :) Ještě mi došlo, že jsem ještě včera měla horečky a dneska nemůžu mluvit, takže asi bude lepší, když se to přesune :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.15 21:02

Asi jo, přesuň. Je to jen o něco těžší než tady vymýšlet při každé větě jiný "jméno" autora textu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anomym
Datum: 24.01.15 12:59

Už vám všem není podezřelé,že tyto otázky rádoby " 13 letých " co mají a nemají okolo vagíny a vevnitř ...s bratrem na gynekologii apod.?§

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.15 19:04
avatar

...já měla odběry moči vždy v poho.Pokud se používá tampon tak se tam ta krev nemá jak dostat.Já nevím jak ostatní,ale nemenstruuji močovou trubicíNení důvod nepřinést moč a moje doktorka se taky dívala do kalhotek,bylo mi to nepříjemné i bez menstruace,ale pokud ví,že už dívka menstruuje tak to nedělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 06:47
avatar

1/ Je hloupost, že jsi v ordinaci u lékařky společně s bratrem. To si snad pleteš s čekárnou. V ordinaci je každý člověk sám, nemusí tam s Tebou být ani matka. Nebo snad lékařka prohlíží i bráchovy trenky před Tebou? To se mi nějak nezdá. A pokud to tak skutečně je, /i když *ee*/, požádej doktorku, ať bráška počká venku, že tam chceš být sama.

2/ Na prohlídku bych šla. Pokud, jak píšeš, používáš tampón, nic na Tobě není vidět. Pochybuji, že by dětská lékařka vyšetřovala stejně, jako gynekolog. Lékařce bych o menstruaci předem řekla. Je to lékařka, slyšela už jiné věci. Nebo si myslíš, že ona menstruaci nemá? A že se z toho skácí?

3/ Vzorek moči bych donesla až po ukončení menstruace. Nikdy nezachytíš moč zcela čistou, i když se sebelíp umyješ a pak ten vzorek není vhodný k vyhodnocení.

Takže není důvod k panice, všechno se dá vyřešit. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.