POMOC! Ples 70. - 80. létá

Od: Datum: 19.01.15 18:42 odpovědí: 6 změna: 19.01.15 20:58

Dobrý den. Jdu na ples a nevím,jestli si můžu vzít tylovou sukni a k tomu netopíří tričko(jednobarevné) a hodilo by se k tomu návleky na nohy? A nebo puntíkaté šaty(černobílé) + opasek? Děkuji za odpovědi a ráda bych byla i za fotky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.15 19:12

To se nosil krimplen... zrovna jsem 1978 maturovala, zkusím najít nějaké fotky. Ale asi budete zklamaná. Zato my jsme si tenkrát připadaly jako princezny

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.01.15 19:51

ne to na mou duši nemá s plesy 70.-80. let společného vůbec nic (přestrojení se ale říká maškarní ples...)

Ohodnoceno: 0x

Od: dako®
Datum: 19.01.15 19:54

Volila bych raději puntíkové šaty a opasek, to se nosilo. Na ples se ale nosily dlouhé šaty až na zem. Já jsem si na svůj první ples v 79. roce nechala šít šaty dlouhé ze slotery světle modré, páni, tak ráda na to vzpomínám ;)

doplněno 19.01.15 20:37:

vložím obrázek šatů, které by se myslím hodily.

Ohodnoceno: 1x

Od: eli7ska*
Datum: 19.01.15 20:18

Ale když se kouknu na web. Tak mi právě najedou tohole novější oblečení :(

Datum: 19.01.15 20:58

nojo, ve fotkách na "ples 70. - 80.léta" najdu např. taky tohle...
ale ty vámi vybraný a podobný obrázky jsou vlastně i dobře - to totiž ukazuje, jak se chodí na ples, kde má být oblečení "a la 70. - 80. léta" - takže pokud zadání znělo "ve stylu", s tím, že to v podstatě je maškarní ples, kam si můžete vzít cokoliv, tak je to v pořádku; samozřejmě, že jako na plesu 70. nebo 80. let nebude vypadat ani náhodou (s tím byste se ani nedostala dovnitř), ale přijít v plesovém oblečení, jaké se nosilo před 40 lety, předpokládám nebylo v zadání akce...

doplněno 20.01.15 01:37:

P.S. ano, ty puntíčkatý šaty, to má evokovat spíš "Brusel" - raný 60. léta; a pokud si můžete vzít i něco divočejšího, tak si teda vemte nějakej obleček jako na tom prvním obrázku - to jsou zřejmě pozdní 80. léta - vypadá to jak z nějaký televizní discoparády těsně před Sametovkou... (jen aby se podle stejnýho nápadu a fotky neoblíklo pár desítek dalších);
schválně jsem se kouknul, co vyjede na "móda 70. léta" a totéž "80. léta", moc povědomý mi to ani nepřipadalo, ale to je nakonec jedno..., já si pamatuju jen na dva význačný rysy: cca v polovině 70. let zavládla krátká (tak na 1 sezónu) vlna nošení maxisukní (až na paty, široký), minisukně se naopak tak celou druhou půlku 70. let nenosily (leda jako retro recese), no a na konci 80. let se mladý holky - návštěvnice závadových koncertů začaly oblíkat do černýho (to byla novinka - v černym předtím ženský chodily jen v rámci nošení smutku)

Ohodnoceno: 0x

Od: eli7ska*
Datum: 19.01.15 20:41

Na ty jsem se koukala, ale ty mi spíše příjdou do těch 50.let? :/

doplněno 19.01.15 20:52:

Nebo jsem o víkendu viděla tyhle, ale s trochu jiným motivem :/

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.