Přítelkyně chce HA

Od: Datum: 16.01.15 10:36 odpovědí: 23 změna: 16.01.15 19:11

Já vím že dneska už je HA na dobré úrovni a že na ní spoléhá spousta žen, ale štve mě že to do sebe chce cpát i moje přítelkyně... Je jí teprve 18 a hlavně se vídáme tak 2x týdně s tím, že kolikrát nejsme ani sami doma, takže nemůže k ničemu dojít. Tudíž do sebe bude cpát každej den hormony a budeme rádi, když spolu budeme mít sex třeba 4x do měsíce...

Jsem rád, že se aspoň nechala přesvědčit, že než to začne brát, aby si nechala udělat krevní testy, jestli jí nehrozí trombóza (vyvolaná nějakou genetickou mutací) a nevím co ještě se tam testuje.

Věřím že spousta chlapů by za tohle byla ráda. Neříkám, že kondomy jsou nějaká bomba, ale kvůli pár zásunům za měsíc je blbost cpát se umělejma hormonama... Nemluvě o tom, že při naší "spotřebě" vyjdou prášky 3x dráž. Ale asi bych na to měl jiný názor, kdybychom spolu žili a sex by byl ob den.

V podstatě se o ní bojím, četl jsem spoustu článků a diskuzí o tom, jak se holka když začala brát HA změnila, jiný chování, rizika růzuných onemocnění, kolísání nálad a hlavně se bojím toho, aby se nezměnily její "chutě" a nezačali jí přitahovat a "vonět" jiný typy chlapů a mě kvůli tomu neopustila. Ona tvrdí, že tohle je v dnešní době už dávno vyřešený, že dneska je to bezpečný a že kdyby se měnila, tak to pozná a přestane to brát.

Jsou velký "rizika" že jí příval hormonů nějak hodně povahově změní? Možná se obávám zbytečně, ale bohužel se mi rozmluvit jí braní HA nepodařilo. Teda příliš jsem se o to nepokoušel, ale i to málo co jsem zkusil nefungovalo, říká že věří gynekoložce a že kdyby nastaly problémy že s tím přestane...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.15 10:39

Spousta dívek a žen,i mladých,už doplatila na užívání HA onemocněním trombózou.

Až nastane problém,bude už pozdě.

Je to sajrajt.Vymluvte jí to.Snažte se víc.

doplněno 16.01.15 11:38: babkazov: já znám případy onemocnění z užívání HA.
A že je to chemický sajrajt,který zasahuje do organismu,mi nikdo nevymluvi.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.15 10:43

To že se vídáte jen občas neznamená, že slečna bude mít sex 4x měsíčně jen s vámi. Jistě chodí do školy, s kamrády, za zábavou a tam jistě nějaké "rozveselení" také zažije, takže těch, jak píšete, zásunů, zas tak málo nebude, aby se to nevyplatilo..:)

Jinak nebojte, dnes je HA na celkem dobré úrovni..

K druhé části otázky bych vám poradil, abyste vyhledal odbornou pomoc, nejlépe psychologa nebo se z toho zblázníte.. Je nepravděpodobné, aby vás kvůli HA opustila..:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: au1
Datum: 16.01.15 10:46

taky jsem mu tohle chtěl napsat, že není jedinej kdo má nářadí mezi nožkama, a s tím zřejmě počítá i jeho přítelkyně :) Nicméně tohle asi slyšet nechtěl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.15 10:45
avatar

Není to tvoje věc, tak ji nech být. Myslíš si snad, že holky berou HA jenom kvůli tomu, aby sis ty jako chlap mohl užít? Celej svět se netočí kolem tvýho "zásunu" a může mít milion jiných důvodů, proč ji chce brát. Takže se, prosím, zklidni, a neříkej někomu jinému, co má nebo nemá dělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hm®
Datum: 16.01.15 10:56
avatar

Taky bych nebyl rád, kdyby to moje partnerka brala. A že se mění chutě, ano, slyšel a četl jsem to už mnohokrát i od lékařů a žádný zatím netvrdil, že teď už to neplatí, jen někteří obecně opatrně povídají, že kvalita HA se zlepšuje.

Ale prostě trvale do sebe cpát tak nebezpečnou chemii, no, ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hw
Datum: 16.01.15 10:56

Víte, pro spousty dívek je HA jistým vysvobozením od potíží souvisejících s mentruací (bolestivost, nepravidelné špinění, možnost oddálení menstruace - vynechání cyklu). Z vašeho povídání mi přijde, že máte utkvělé přehnané představy o škodlivosti HA.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.15 11:23
avatar

Nejsem si úplně jistá ani tím vším proti, ani tím vším pro. Brala jsem antikocepci mnoho let, braly a berou ji moje dcery a i moje vnučka. Úplně totéž mohu říci o mých kolegyních, kamarádkách, známých a jejich dcerách a jejich vnučkách. Neznám vůbec nikoho, kdo by onemocněl díky antikoncepci. Ale znám několik žen, které byly na potratu, na miniinterupci. A pocuchalo jim to zdraví a ještě více psychiku. A také několik velice mladých žen, které na mimino ještě měly spoustu času. ;) Mnoho je žen, které jsou v křeči při sexu ze strachu z otěhotnění a při očekávání menzes. Příjde? Nepříjde?

doplněno 16.01.15 11:44:

Zajdo, nebojte, nic vám vymlouvat nebudu. Píšu, že si nejsem jistá ani pro, ani proti.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 16.01.15 11:38
avatar

Shodou náhod zrovna vyšel článek

http://www.denik.cz/diskuse/o…ou-zbytecne-tvrdi-lekari.html

přečtěte si i diskusi pod ním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.15 11:49
avatar

Po svých několikaletých problémech už nikdy HA brát nebudu, spolehnu se na jiné metody. Znám pár holek, co začaly mít problémy se žilami, celkovým cyklem, co po vysazení HA nemohly otěhotnět. Známý, co dělá u záchranky, v minulém roce vyjížděl k několika ženám, co braly HA a zemřely na embolii. Bylo jim všem kolem 40, žádné potíže nehlásily. U deseti žen se nic nestane, ta jednáctá má holt smůlu. To už si každý musí vybrat. Babička přítele je setrou na gyndě, jeho teta lékárnice, sestra studuje lékaře. Zvlášť první dvě o problematice HA vědí dost, jsou zásadně proti a snaží se šířit dále, ale bohužel, dnes je trend pohodlně si vzít pilulku a nic víc neřešit.

Překvapuje mě, že se k tematice škodlivosti HA vyjadřují taky pánové. Pokud nejsou gynekologem, těžko tomu můžou rozumět. Kdyby to svinstvo sami brali, asi by mluvili jinak.

doplněno 16.01.15 13:43:

Zajdo, to vůbec nebylo na Vás, nebojte ;).

A milý Danysi, ani 21. století Vás neuchrání do toho, když něčemu nerozumíte ). Rozhodně budu věřit zkušeným lékařům a těm, kdo tomu rozumí než tomu, kdo vidět HA maximálně u přítelkyně v koupelně a víc to neřeší.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.01.15 12:01

souhlasím s paní @martinaa, mám v širší rodině lékaře, ženy umírají ve středním věku na embolii kvůli užívání HA nebo mohou mít kvůli embolii spoustu vážných potíží a jiných, trombóza žil

HA je velmi riziková hlavně u kuřaček, žen s kardiovaskulárním onemocněním, obezitou, rakovině prsu a pohlavních orgánů...

Spousta žen žádné potíže nemá, nicméně vždy se najdou tyto případy a nejsou ojedinělé

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.15 12:09
martinaa: ale já se vyjádřil proti užívání HA:)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.15 12:13
avatar

Souhlasím, že chlapi (kteří nejsou doktoři) by se vůbec neměli k tomuto tématu vyjadřovat (stejně jako třeba k tématu potratů a podobně).

doplněno 16.01.15 13:09:

O ženském lidském těle by se měly vyjadřovat jen ženy a lékaři. Děkuji.

doplněno 16.01.15 13:53:

Já neříkám, že se o něm muži nevyjadřují, ale dokud nebudou každý měsíc krvácet, mít z toho křeče atd., naopak se děsit, když krvácet nebudou, mít tak miliardu možností toho, jak mohou v důsledku toho, že jsou ženy, onemocnět, dokud nebudou rodit a podstupovat menopauzu, tak prostě do té doby by měli držet jazyk za zuby a vůbec se do těchto věcí neplést.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.01.15 12:46
kolikokoli: momentálně se řeší, zda je možno ve volné diskusi přispívat déle než jen do 200 příspěvků a teď mi to připadá, že budete chtít vyčlenit témata jen pro ženy,kam my nesmíme nic napsat.
Tak snad neuvidim žádný ženský příspěvek v rubrice Auto moto :) :) :)
doplněno 16.01.15 13:39: kolikokoli: Tak to se teda sakra mýlíte. O ženském těle se totiž vyjadřují nejvíce muži.
Asi byste to měla sdělit úplně všem,nejen mužům na Poradně :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.15 13:13

martinaa: A mě zase překvapuje, že jako žena si dovolujete mít svůj vlastní názor! :)

Kdybyste radši nepsala co jedna paní povídala..:) Jinak vítejte ve 21. století! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 16.01.15 11:53

Ona žena když chce začít brát HA si myslím ani tak nepřemýšlí, jestli by mohla být škodlivá jako spíš nad tím, aby nebyla těhotná. Je jedno kolikrát do měsíce máte spolu sex, už ho prostě máte i kdyby to bylo jednou, chránit se před početím a kor ve vašem věku je samozřejmá věc a kondom není také úplná jistota, což by ovšem někdo mohl namítnou, že antikoncepce také není 100%, ano je to tak - není. O škodlivosti jsem také toho slyšela už spoustu, ale je to opravdu individuální, někomu uškodí a pro někoho je to úleva. A 18 let si myslím, že není až tak nízký věk na braní HA, řekla bych, že se blíží k ideálu. Mám pocit, že ty si představuješ, že až ji začne brát, že se z ní stane úplně jiný člověk. Změny nálad má žena skoro většinou při menstruaci i bez prášků, některé se stane, že začne tloustnout, zvětší se jí prsa a v nejhorším případě přestane mít chuť na sex. Já beru HA 8 let, a že jsem vystřídala už 4 různé značky, a žádné změny jsem neshledala. Nech ať se přítelkyně rozhodne sama. Ona sama musí nejlépe vědět co je a není pro ni dobré.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ria®
Datum: 16.01.15 12:26
avatar

Známá je teď i přes HA těhotná.. nic není stoprocentní.. Trochu se mi zdá, že po Vás žádá peníze a to se Vám hlavně nelíbí... :) Náladu to nijak víc nezmění, pokud je nějaké podezření posílá gynekolog/ gynekoložka na jaterní testy a na Screeningové vyšetření mozku..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kajas996
Datum: 16.01.15 12:39

Platit jí to prý budou rodiče (takže třeba jí do toho nakonec namočila její máma, ale to je jedno) - i kdyby to neplatili, tak bych se sám nabídl že budu přispívat a zase až taková částka není, jenom mi to přišlo jako jeden z důvodů proč je zbytečný to v tuhle chvíli brát.

Od: kajas996
Datum: 16.01.15 12:32

Zase když to po sobě čtu tak to vypadá hrozně negativně napsaný.

Neříkám, že nemůže mít sex někde jinde, ale chodili jsme spolu skoro půlrok, než k něčemu došlo a já byl její první partner, takže nevěřím tomu, že by byla nějaká roztahovačka a plánovala HA jen kvůli tomu aby si mohla užívat. V podstatě až od našeho prvního sexu začala řešit tohle téma a tu antikoncepci nebere v tuhle chvíli jen proto, že objednání na gynekologii "zdržel" shon před Vánocema a pak samotný svátky. Takže mám blbej pocit z toho, že to chce brát kvůli mě a když každou chvíli vyjde článek o tom, jak je to vlastně špatná věc tak jsem z toho špatnej.

Uznávám, že asi záleží na konkrétní osobě jak její tělo zareaguje a že ty negativa se možná zveličují aby bylo o čem psát a čím strašit lidi, ale vážně nerad bych aby si kvůli tomu že se mnou začala sexuálně žít nějak ničila tělo. Své jsem jí řekl, ale ona víc "věří" gynekoložce, která jí vysvětlila, že je to vlastně nejbezpečnější a nejspolehlivější antikoncepce a že to v podstatě rizika nepřináší. Asi to nemá cenu dál řešit, měl bych se uklidnit, přecejen je to její tělo tak ať se o něj stará tak jak uzná za vhodné, můj názor zná.

Datum: 16.01.15 13:18

Chlapče, nevím kolik vám je, ale většina děvčat v dnešní době rádo roztáhne více samečkům. já osobně se jim nedivím. Každopádně vám přeji, abyste měl to max. 1 procento, které takové není.:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.01.15 12:53
avatar

Ja jsem nikdy v zivote zadnou HA nebrala, protoze se mi to totalne hnusi stejne jako vam, ale zase i rikam, ze at si kazdy dela co chce.Zastavam nazor, ze ja toleruju tebe, ty toleruj me..Cpat do sebe prasky jen, aby chlap mohl byt v pohode, brr..Ne, trvala jsem vzdy na tom, ze pozor musime davat oba a par vztahu jsem takto preckala a vzdy ok a pak jsem se seznamila s manzelem a dal jsme si davali pozor na me plodne dny.Pak jsme chteli deti a naopak plodne dny vyhledavali a vyslo to..Je pravda, ze jsem mela mozna v tomto stesti, tezko rict, protoze spousta zen si plodne dny nespocita, protoze nemaji MS na den presne jak jsem mela ja, ale i tak bych hledalale jinou nez brat HA. Casem jsem se seznamila s manzelkou meho manzela, ktera pracuje jako patolozka gynekologie, nevim presne a ta nam kdysi vypravela jake svinstvo je HA a co vsechno v tele provadi i presto, ze se ve spolecnosti rika, ze je to v pohode.Rikala, ze to neni pravda, ze HA je svinstvo do tela..

doplněno 16.01.15 13:00:

Ctu po sobe ...s manzelkou meho manzela,,,blbost..manzelkou kamarada meho manzela,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.15 13:08

Ahoj, no právě jsem to četl a říkám si, to eivlis asi napsala schválně takto, protože to tak vlastně může být taky tak napsané, né? Alespoň je to zajímavější..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uw
Datum: 16.01.15 13:32

Lidé jsou různí, páchají dobrovolně harakiri a těší se na ten, pro ně krásný okamžik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.15 19:11

Ahoj, tak jsem si se zaujetím přečetl celou diskuzi a opravdu za sebe nemohu s některými názory souhlasit.

Myslím, že je určitě dobré, že s přítelkyní o antikoncepci mluvíš a že ji od HA odrazuješ. To, že je to její věc, a Ty jí do toho nemáš co mluvit, je nesmysl. Jistě, pokud neustoupí, tak Ti nic jiného nezbyde, ale chodíte spolu, budete se spolu milovat a jeden na druhém vám záleží, záleží vám na jeho zdraví, bojíš se o něj, proto se přirozeně zajímáš o HA. Jjistě, spousta chlapů tohle neřeší a jsou rádi, že přítelkyně HA bere a oni mají po starostech. Takže bych radil na přítelkyni ještě zkusit více přitlačit, zeptat se jí, jestli opravdu pociťuje nějaké pozitivní změny a případně najít jinou metodu, šetrnější, antikoncepce.

Další věc, hodně rádců, pro mě z nepochopitelných důvodů, tu z Tvé přítelkyně dělá lehkou děvu, která udělá dobře každému. Asi se domnívají, že dnešní doba je opravdu tak zkažená, že holky si libují v podvádění. Ale myslím, že v Tvém případě je zbytečné tohle řešit a podle popisu je pravděpodobné, že Tě přítelkyně podvádět nebude. Kdyby snad ano, tak doporučuji kombinovat tu HA s kondomem, jednak samozřejmě pro pojistku HA a taky proto, abys nepřišel k nějaké pohlavní chorobě.

doplněno 16.01.15 19:18:

No a ještě k tomu, že věří své gynekoložce...jeden zcela nezaujatý článek to logicky vysvětluje. Gynekoložka jistě sama dobře ví, o co jde, ale jelikož antikoncepce je obrovský a výnosný obchod, nechce podrazit nohy firmám, které tu antikoncepci vyrábějí. A firmy vyrábějí to, co lidé chtějí, i když je to škodlivé. Funguje to jako v jiném odvětví. Firmy vyrobí dejme tomu nějakou potravinu, tu vychválí a pak když se dělají nezávislé testy, tak se najednou zjistí, co je v nich éček, pesticidů a podobně. Výrobci o tom mlčí. Na ruku jim dost často jde bohužel i legislativa. Nechci tím nějak zneuctit gynekology, jen upozorňuji na nezávislá fakta...

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.