Jak naučit 2 leté dítě na nočník?

Od: Datum: 31.08.14 19:56 odpovědí: 8 změna: 01.09.14 16:49

Má někdo nějaký fígl na to jak naučit 2 roky starého kluka na nočník?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.14 20:00

To už má rozum ,tak mu to vysvětlete - už měl chodit dávno.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.08.14 20:26

Zkuste mu na nočník donést knížku, prostě mu to zpříjemnit. A především buďte důsledná - nepolevujte, ani když to nevyjde napodesáté.

Od: iv®
Datum: 31.08.14 21:34
Souhlas s martinaa.. u nás taky zafungovala knížka. Dcera byla bez plin pres den od 17 měsíců. Rozptylte ho něčím zajimavym, ale dejte mu i uvědomit si, co se po nem na tom nocniku chce. Preji hodně úspěchu.

Datum: 31.08.14 23:37

Ahoj. Moje žena, naučila naší dcerku na nočník, už po té, co začala sedět, jen trochu stabilně. Na 16 měsících už ve dne nenosila plínky. Když vyházela hračky z takové plastové, černé přepravky, musela se posadit, jinak to udělala tam. Občas se posadila i na záchod a po čase jí to nepřišlo ani nějak divné. Je to jen o důslednosti. Se vším. S pořádným mluvením, pořádným stolováním, držením lžíce a podobně.

doplněno 01.09.14 18:04:

Potvrzuji, že kluci byli v ,,tomhle,, trochu jinde než dcerka. Dokonce jsem zaregistroval názor, že dítě se může vedne počurávat i do 3 let. A je to normální. Myslím si, že to není normální, ale každý to máme se svýma dětma jinak. Nejmladší synek, asi ve 3-4 letech, na dovolené, se jednou zle podíval a řekl, že už nechce plínu na noc. Že ji nepotřebuje. Přeci! Dostával ji jako sichr do spacáku, kdyby se náhodou stala nehoda. A tím plíny skončily úplně.

Datum: 01.09.14 07:18

Musíte být opatrní! Zažila jsem dítě, vlastně dvě děti, které na nočník naprosto odmítaly, protože jim to rodiče tak strašně zhnusili. Nočníček má být příjemnost. Dává se do něj i teplá voda, aby to prcka nestudilo. Úplně správně by se hračky dávat neměly, dítě by se mělo vychovávat k cílené činnosti. Stejně tak, jako by se u jídla neměla povídat pohádka nebo koukat na televizi. Ale co by člověk neudělal proto, aby se dítě napapalo a vyčuralo. ;) Někdy se stane, že spojení mezi mozkem a vylučováním nedozrálo a prostě nefunguje. Vlastní zkušenost. I já i dcera celý život pracujeme s malými dětmi a malého jsme na nočník nepřiměly. Měl už úžasnou slovní zásobu, nevyslovoval pouze ř a přitom se zvalil až do papučků. Když mamina řvala, že se počural v autě, pravil: "Nekšič, hoď na to noviny. To vsákne!" Celá rodina jsme si začali myslet, že něco není v pořádku. A najednou, den ze dne, na jaře 2 měsíce před nástupem do školky, začal se shánět po nočníku a po stupínku k záchodu. A den ze dne se nepočural ani v noci. Od toho dne ani jednou, jedinkrát! :-D Trpělivost a klid. Nechejte nočníček někde, aby ho viděl a mohl si sednout sám, až bude potřebovat. Nebo v pravidelných odstupech se ptejte, posazujte. A vyčkejte, ono to příjde.

Datum: 01.09.14 07:51

V klidu vyčkejte a třeba se mezitím utěšujte myšlenkou, že máte velmi inteligentní dítě.

Sama jsem byla v podobné situaci. Dokonce jsem se ptala dětské lékařky, jestli nemůže mít syn špatný svěrač konečníku nebo nějakou jinou nemoc. Řekla mi, že kluci bývají na učení na nočník o něco "tvrdší" a že velmi inteligentní děti vnímají a vstřebávají především vnější podněty a nějaké kadění je až tak moc nezajímá. Odcházela jsem z poradny pyšná jako páv a v duchu si říkala: Kakej si kam chceš, ty můj génie!

Doporučuji, abyste se touto prověřenou informací trochu utěšila. Bystrost vašeho kloučka se určitě pozdějí projeví. A nejen na nočníku! .

Datum: 01.09.14 12:55

My jsme místo nočníku (nechtěli tam sedět, tlačilo je to) koupili malé sedátko na WC, synové tam chodili raděj, připadali si "dospělí" a důležití.

něco takového: http://www.koupelny-sen.cz/pm1818-37

Datum: 01.09.14 16:49

Často opakovaně vysazovat na nočník, vždy jen na chvilku (2 –5 minut), nečekat moc dlouho, než dítě vykoná potřebu. Radši častěji a pokoušet se vystihnout správnou dobu. Rozhodně nezabavovat hračkami nebo knížkou. Díte by začalo nočník spojovat se zábavou. V případě úspěchu chválit, ev. něčím odměnit.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.