Srovnávám se s ostatními

Od: Datum: 15.01.15 09:06 odpovědí: 16 změna: 06.02.15 10:55

Dobrý den,

mám takový problém, tedy nevím jestli je to problém, ale myslím, že se mnou není něco v pořádku, stále se srovnávám s jinýma holkama a pak se trápím, přemýšlím, brečím.. Nedokážu se podívat na jinou hezkou holkou abych si neřekla že ona je lepší než já.. Hlavně mám problém s přítelem, vadí mi když se koukáme na film a je tam nějaká svlečená kráska, vždycky mi začne bušit srdce a chce se mi brečet, protože si myslím že je hezčí než jsem já.. nemluvě když partner řeší jiné ženy nahlas, či s kamarády.. představa že kouká na porno mě taky hodněkrát rozbrečela.. nebo když se otočí za jinou a nějak ji pochválí, mrzí mě to.. Mně řekně že mi to sluší jen když jsem oblečená.. Já nevím, ale myslím že pro něho nejsem atraktivní, když se s ním o tom bavím, řekne mi že na sobě nemám nic měnit, ale líbí se mu dlouhovlásky, vysolárkované, prsaté.. já jsem obyčejná, hezká holka, ale žádná sexbomba podle něj, nevím jak se cítít hezká a nepodceňovat se.. :( Teď nevím jestli je chyba u přítele nebo jsem magor já.. poradí mi někdo prosím vás?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.01.15 09:26
avatar

Dobrý den, srovnávat se můžete - to je asi normální. Ale, nemělo by Vás to takto deptat a dusit. To Vám jen ubírá sebevědomí, které potřebujete naopak posílit. A když už se tedy srovnáváte, tak zkuste na sobě i něco vylepšit. Jinak, obecně lidé touží po něčem lepším, ale ne každý si to může dovolit nebo na to nemá (peníze nebo sebevědomí).

Kdo jezdí ve škodovce, tak se také rád podívá na pořádné závodní auto (možná to není přirovnání nejlepší). Zkrátka, berte to tak, že přítel je s Vámi a není s jinou. A udělejte něco pro to, aby to tak bylo i nadále. Zdravím!

P.S. To sledování porna neřešte a dopřejte mu pohádku. Vy máte třeba zase ráda romantické filmy.

doplněno 15.01.15 09:58:

Nemoc to nebude, ale nedostatek sebevědomí a sebeúcty. Vám by prospělo, kdyby Vás přítel hlasitě chválil a obdivoval - jenže to z chlapa někdy nedostanete, i když to tak vnímá.

A že jsou krásnější lidé, než Vy musíte prostě "rozchodit".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petrak*
Datum: 15.01.15 09:47

No právě, nemělo by mě to deptat, ale deptá a nedokážu se toho zbavit, den dva jsem normální a pak zase deprese.. asi si budu muset zajít k psycholožce, protože s tím bojuju už dlouho a ničí mi to život.. Spíš mě zajímalo jestli se jedná o nějakou psychickou nemoc nebo co to se mnou je.. A je mi 26 let.

Datum: 15.01.15 09:37

Proč nenapíšeš, kolik je ti roků. Bylo by hned jasný jestli seš puberťačka a nebo jestli už seš nezralá ženská.

Hledáš problémy všude okolo, protože se máš asi příliš dobře a nemusíš řešit jiné starosti.

Máš přítele, tak buď ráda. To že jsou jiné holky krásnější nebo prsatější je realita. Ty se musíš naučit být spokojená s tím co máš. I vzhled se dá řešit úpravou u plastického chirurga, ale jestli ti to za to stojí, to musíš vědět sama.

Nechápu co máte za problém s pornem. Vždyť je to celkem normální film. Jednoduchá zápletka, kterou každý pochopí , je tam i vyvrcholení a všichni jsou tam hezčí a lepší než ve skutečnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.01.15 09:49
avatar

Petro, nesrovnávejte se s jinými. Máte hodně nízké sebevědomí zřejmě. Každá jsme jiná, ale Váš přítel si vybral právě Vás a jistě k tomu má své důvody. Mějte se ráda taková, jaká jste. Deprese mohou váš vztah nabourat mnohem více, než to, že jste méně prsatá, než třeba jiné ženské. Líbit se nám může kdokoliv, ale ve vztahu bychom s ním třeba být nemohli. A co se týče Vašeho přítele, ten Vám na sebevědomí tedy také moc nepřidává, když vede takové hloupé řeči. Ale jsou to jen slova..Možná Vás provokuje schválně, nedejte se a věřte si! Z nějakého důvodu se drží právě Vás..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrak*
Datum: 15.01.15 21:55

Jste skvělá! Ten nick kapkanadeje k Vám sedí perfektně! Naučím se mít ráda, přece to nemůže být tak těžké vidět svět růžově... No, chlapi a jejich řeči někdy.. je pravda, měla bych se naučit být nad věcí, snad to půjde!

Datum: 15.01.15 11:15
avatar

Možná si to myslím špatně, ale rozhodně svým chováním, podřízeným, bez kouska sebevědomí a podezřívavým, pátravým, máš našlápnuto k tomu, abys kluka zhnusila. Poohlédne se méně hezké, ale radostné, usměvavé, se kterou mu bude dobře, radostně. Uvědom si to!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrak*
Datum: 15.01.15 21:52

To je pravda, nechci o něho přijít, ale tímto tempem bychom spěli ke konci vztahu.. Což nechci, nesmím se chovat jako zakomplexovaná koza.. Děkuji!

Od: kutululu
Datum: 15.01.15 11:44

Pokud srovnáváte pouze jen Vy sama sebe s ostatními, tak je problém ve Vás, kdyby srovnával přítel Vás s nějakou jinou, tak bude problém v příteli. To že se mu líbí opálené prsaté dlouhovlásky neznamená, že byste se měla s nimi srovnávat. Já znám spoustu mužů, kterým se líbí například blondýnky, ale celý život chodí s brunetkami, nebo vysoké ženy a chodí s ženami menšího vzrůstu. Jedná se pouze o jeho ideál, ale realita je jak sama vidíte jinde. Určitě si Vás přítel nevybral jen kvůli vzhledu, ale celkově pro to jaká jste. Takže bych přehnané srovnávání zahodila za hlavu a trošku zapracovala na sebevědomí. Nehledě na to co píšete o tom, když se díváte na film, není to náhodou spíš jen pouhá žárlivost, že se dívá na jinou nahou ženu místo srovnávání sebe sama? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrak*
Datum: 15.01.15 21:59

Také moc děkuji za odpověď.. No, přemýšlím, asi je ve mně i žárlivost, nevěřím si a pak tak hloupě žárlím.. :-o A máte pravdu, přece se celý svět netočí jen kolem vzhledu a já jsem asi hodně zahleděná na to jak která žena vypadá, ráda bych si to urovnala v makovičce, věřím, že to půjde.. Akorát je to zvláštní, když se někomu líbí blondýnky, proč si nevezme právě blondýnku, ale černovlásku?

Od: adri
Datum: 15.01.15 16:15

Tak se zkus na to podívat jinak..podívej se, kolik škaredých ženských je, jak vypadají odmalované..ty máš to štěstí, že jsi mladá, tak jsi hezká přirozeně, pokud si chceš zvednout sebevědomí tak hodně pomůže co máš na sobě a jak jsi namalovaná..Pokud se příteli líbíš jen oblečená a on ti to takhle řekne tak bych se ho schválně zeptala, co se mu na tobě vyslečené jako nelíbí..pokud nejsi tlustá nebo něco, tak to říká asi schválně. Nic si z něj nedělej, jiné ženské by zase záviděly tobě, jak vypadáš..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petrak*
Datum: 15.01.15 21:50

Adri, moc děkuji, umíš hrozně moc povzbudit, to bylo od tebe milé, hned se cítím líp, máš recht, vezmu to z té opačné strany..

Od: faithoncemore*
Datum: 15.01.15 17:57

Jak říkali už jiní, základ problému je v nedostatku sebevědomí. Je potřeba se nahlas pochválit - třeba Mám fakt pěkné oči, úsměv, levé lýtko, pravé ucho - určitě na sobě najdete něco hezkého. a taky pochválit i vnitřní věci - jsem trpělivá, nejsem sobecká, fakt mi jde dobře fyzika atd. - cokoli.

Ale hlavně je potřeba zapracovat na tom, abyste přestala ostatní ženy celého světa brát jako svoji konkurenci. Nejste Vy kontra ostatní ženy světa, nestojíte proti nim ve válce. Trošičku Vám rozumím, na začátku manželsvtí jsem bývala žárlivá a žárlila jsem i na krásky ve filmu - tedy tajila jsem to, ale bylo mi smutno, že ta a ta herečka se manželovi fakt líbí. Ale berte to tak, že chlap to bere jako hezkej obrázek a pochválí ho. Není to tak, že by říkal Jéžiš, tuhle bych chtěl mít doma.

Dneska se některé pěkné ženy líbí i mně, a to opravdu jsem vyloženě na chlapy. Prostě si umím říct u filmu "Teda ta Penelopa je fakt teda kus". Anebo včera večer na dvojce šel skvělej jazz a říkala jsem: "Jaktože takhle nádherná baba dělá tak fantastickej jazz?" Atd. Zkuste o tom popřemýšlet, o tom, že Vám ne všechny ženy hodlají konkurovat, a hlavně o tom, že přítel, když jinou ženu pochválí, nechce Vás hned vyměnit. Přeju Vám ať se máte více ráda a ať to brzy přejde, tyhle smutky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: petrak*
Datum: 15.01.15 22:03

Zdravím a moooc děkuji za příspěvěk.. Chtěla jsem se zeptat, když jste se zmínila, že Vám také vadilo koukání na krásné ženy v TV, časem to přešlo samo nebo jak jste se z toho hloupého přemýšlení dostala? Já se o to snažím takovou dobu a bezúspěšně... No budu se snažit víc, dodala jste mi trošku sebedůvěry, také to musím zvládnout!

A obdivuji Vás, taky chci jednou nahlas říct ta ženská je kus a cítít se dobře..

Od: faithoncemore*
Datum: 15.01.15 23:38

...drahnou dobu jsem teď přemýšlela, kdy to vlastně přešlo, aby mi vadilo, že chlap, kerýmu se mám líbit já, se ohlíží za jinší sukní ...asi až po třicítce, kdy jsem se cítila velmi sexy já a kdy z pohledů jiných byl nervózní on ;)
Ale to nesmyslné TV žárlení, to mě přešlo myslím o dost dřív, ale nevím přesně kdy..

PŘEJU VÁM MNOHO ŠTĚSTÍ!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrak*
Datum: 15.01.15 21:49

Holky, moc všem děkuji za odpovědi, budu se snažit být více nad věcí, snad to dokážu, ale je to boj.. Tuto stránku si ukládám a až to na mě zase přijde, přečtu si ji, věřím že mi to pomůže.. a ten nedostatek sebevědomí je u mně bohužel opravdu velký, i když nevím proč, chlapi se za mnou otáčí, jsem usměvavá milá blondýnka.. A postavu mám taky ukázkovou.. Jenom prostě mám třeba jemné vlasy a chtěla bych je mít bohatší, když vidím jinou slečnu s bohatou hřívou, tak ji hned vidím jako konkurenci a sebe jako ošklivku, něco v mém přemýšlení je špatně, věřím že jednou dostanu rozum a budu uvažovat jako vy, normální ženy..

Datum: 06.02.15 10:55
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.