Vyčítám si to - hubnutí

Od: Datum: 14.01.15 19:37 odpovědí: 11 změna: 16.01.15 15:11

Tak nějak se snažím hubnout a zatím se mi to pomalu celkem daří, samozřjemě byly mezi tím Vánoce, ale od Novýho roku to zase celkem plním + změnil jsem jídelníček hlavně i pitný režim, už nepiju sladké nápoje ale hlavně vodu jak Magnesia. Ale dneska jsem zhřešil, protože jsem snědl asi čtvrtku brambůrek a vyčítám si to. Ale člověk se od rodíčů podpory nedočká když to koupí, někdy se mě fakt zdá že matka si mě snaží vykrmovat, chce to fakt pevnou vůli.

Musel jsem to někde napsat, pořád se tím vnitřně užirám. Máte nějaké zkušenosti z hubnutím? A uškodili mě ty brambůrky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.15 19:43
avatar

Je jedno kolik bramburek snis, dulezite je vtrvat v tom co delas a mit stale energeticky vetsi vydej nez prijem. není to naposled co takto zhřešíš, každý kdo cvičí jednou za čas uklouzne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.15 19:43
avatar

Hlavně si nic nevyčítejte! Zhřeší občas každý, hlavně to nevzdávat a nemyslet si, že k vůli drobným prohřeškům to dál nemá smysl atd. Je lešpí si dát občas trošku, nebo kousek něčeho nezdravého, když na to má člověk chuť, než si to dlouho odpírat a pak se vrhnout na nezdravé pokrmy ve velkém a chovat se jako nezřízená střela. Hlídejte si jídelníček dál a buďte v klidu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 14.01.15 19:46
avatar

Tak kalorie jsi získal, to je bez debaty. Příště jen ochutnej a nese...nesněz toho tolik.

Z jednoho prohřešku se nestřílí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 14.01.15 19:47
avatar
Zkušenosti s hubnutím má cca co já vím 70% lidí.Je to pouhá dedukce,to upřesnuji,aby mě zde nikdo nekamenoval...Pro jednou se s těma brambůrkama nic nestalo,musíš být více opatrný ;) A matince řekni,at je tak moc hodná a koupí ti místo nich třeba ananas nebo mrkev ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 19:56
avatar

Trocha brambůrek ti neuškodí,přestaň se tímto malým prohřeškem trápit,pokud opravdu potřebuješ zhubnout soustřeď se na celkovou změnu životního stylu,víc pohybu,vyvážený jídelníček,omezit cukry,tuky,sůl...ikdyž někdy porušíš svá pravidla,neznamená to,že tím končí vše co jsi dosud dodržel,prostě pokračuj...Rodičům řekni jasně co máš v plánu a požádej je ať tě podpoří.Přeji pevnou vůli,hodně pohybu*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 08:09
avatar

Kolik máš roků? Chodíš ještě do školy nebo už pracuješ? Kolik měříš a kolik vážíš?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 08:25
avatar

Myslím, že daleko víc než ty brambůrky (které mimochodem tedy vůbec zdravé nejsou a je známo, že kromě vysoké kalorické hodnoty obsahují rakovinotvorné látky, které se uvolňují z brambor smažením) ti škodí vyčítání a bičování se dietním prohřeškem. Je to neúčelné chování. Pokud chceš vyrovnat dietní prohřešek, na pytlíku máš napsán počet kalorií, takže si pak můžeš zařadit běh nebo trénink, kterými je opět spálíš. Jsou chytré čipy do boty, které ti měří spálené kalorie i počet uběhnutých km, totéž ukazují i rotopedy, případně se orientačně můžeš informovat na netu, kolik kalorií spálíš jiným sportem nebo činností za určitý čas. Skvěle poslouží i pomoc v domácnosti - luxování, mytí povrchů, např. takové vydrbání sporáku či kachlíků od mastnoty je hodně kaloricky náročné. Stejně tak mytí oken je báječný tělocvik. Navíc tím hodně potěšíš maminku, to ti mohu zaručit. ;)

Místo sebebičování výčitkami tedy po dietním prohřešku zařaď aktivitu, která ho vyruší a směle pokračuj v dietě dál. Hřeší občas většina dietářů, ale to není důvod dietu přerušit, prostě se jede dál. Dokonce některé diety doporučují 1 den v týdnu, kdy se dotyčný stravuje normálně, aby si štítná žláza nezvykla na snížený přísun a nezařadila šetřící režim organismu pro případ nouze, kdy si pak dietáři stěžují, že skoro nic nejedí, ale nehubnou.

doplněno 15.01.15 09:15:

Pro masterjoe - hodně se o tom v poslední době všude píše - problematika akrylamidu, viz zde třeba http://akrylamid.cz/ Zjištění švédských vědců v r. 2002 o výskytu akrylamidu např. v pečených a smažených výrobcích z brambor, sušenkách nebo kávě vyvolalo velký rozruch a problematice se věnuje řada výzkumných pracovišť.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 08:54
avatar

rakovinotvorné látky, které se uvolňují z brambor smažením

Cože? Můžeš k tomu napsat více? Co se z brambor uvolňuje?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 09:14
avatar

Při smažení,nebo pečení surovin,které obsahují škrob vzniká karcinogenní akrylamid.Patří mezi ně pochopitelně i brambory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.15 15:11
avatar
Dejavu nemáte pravdu. Kalorie nejsou vůbec důležité, vůbec nerozhodují o tom, kolik pribereme nebo naopak sportem shodime. Kalorie jsou jen nic nevypovídajíci číslo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 08:43
avatar

Dělej to jako můj zeťák (30 let) -když si dá něco nezdravýho tak za "trest"tráví cca hodinu a půl na orbitrekuMěl na 170cm asi 96kilo,to už bylo alarnující,taky vyměnil colu za vodu a denně nebo obden cvičí minimálně hodinu.Taky juž zhubnul na 84 kilo.Já když jsem jim teď donesla čerstvé sádlo se škvarkama,tak si dá-neoddolá ale pak jde hned cvičit

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.