Máte doma kamioňáka?

Od: Datum: 14.01.15 08:01 odpovědí: 4 změna: 14.01.15 18:44

Máte některá doma kamioňáka a jak snášíte odloučení?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dakoŽ
Datum: 14.01.15 08:45

Já doma kamioňáka nemám, ale můj brácha jezdí s kamionem už od mládí a jeho známost vždy krachla, protože byl hodně málo doma. Je mu 50 a zůstal svobodný. Asi to není správná odpověď na Vaší otázku, ale chci tím říct, že některé ženy špatně snáší, že je chlap často pryč a u většiny z nich vztah, či manželství nevydrží . Buďte trpělivá, je to jeho práce a na druhou stranu, když se uvidíte jednou za čas, budete si vzácnější.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.01.15 08:53

Měla jsem několik roků, ne partnera, ale syna. I to pro mě bylo dost těžké. Přemýšlela jsem, kde asi je, jaké tam jsou silnice, co povečeřel, jak se vyspal...Jezdil i do Anglie a děsilo mě pokaždé, jak tam přijel poprvé, sám, mladý kluk a najednou musel jezdit vlevo. Bez jakýchkoliv zkušeností. Říkala jsem o něm, že je jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě.

Měl jen jednu nehodu, položil kamión do příkopu na pravý bok - mikrospánek.

Dneska už je ženatý, mají holčičku, postavil si pěkný domek a s kamiónem už nejezdí, váží si času, který stráví s rodinou. Je to takové povolání pro mladého, bez závazků, ale jak už má člověk rodinu, je to krušné. A to odloučení nese určitě špatně on i rodina, kterou nechal doma.

Naučila jsem se mu zavářet kde co do sklenic. Nejen klasiku, jako polévky, svíčkovou, rajskou, guláše, ale klidně i knedlo, zelo, vepřo, špenát, bramborové knedlíky, nebo dokonce i bramboráčky či francouzské brambory. Pokaždé mi přivezl domů tašku prázdných, vymytých, sklenic a já zavářela nanovo.

Člověk při tomto povolání hodně pozná, nové kraje, získá zkušenosti, umí si pak s lecčíms poradit. Na druhou stranu je honěný termíny vykládky,policisty, které zajímá technický stav kamiónu apod. Té romantiky v tom není určitě tolik, jako dřiny, spěchu. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.01.15 09:39

Manžel jezdí už 14 let.I když tvrdím že jsem si na to zvykla,občas je mi smutno a to se buď dám do úklidu,jdu s pejskem do lesa,nebo vymýšlím co vylepšit v bytě.Je pryč někdy 14 dní,někdy tři týdny a pak je víkend doma.Pokaždé když vařím,dávám mu jídlo zamrazit do kelímků.Taky měl ošklivou bouračku.Zrušil kamion ale jemu se naštěstí nic nestalo.Auto před ním prudce zabrzdilo no a on už nedobrzdil.Syn kdysi taky jezdil ale naštěstí ho to pustilo.

Datum: 14.01.15 18:44

Neměla jsem kamioňáka, ale zájezdového řidiče. Itálie, Řecko, Francie,... A přes týden normálně v práci a o víkendech Bibione, Polsko, Rakousko... Začínal v době těsně po revoluci, mobily nebyly, měla jsem o něho příšerný strach. Děti byly ještě malé a mně bylo hrozně. Ale po pár prosmutněných víkendech jsme si zavedli jiný režim, měla jsem spoustu času pro sebe, kluci byli šastní - měli spoustu volna, já jsem v klidu stihla nakoupit, uvařit, vyprat, upéct - a zase jsme nejezdili na dovolené a na výlety, neb manžel byl naježděný dost. Jezdil tak asi 12 let, pak si koupil dodávku a začal jiný rytmus - o víkendech byl doma. To bylo až legrační, jaké zavládlo doma zděšení a jak nikdo nevěděl, co má dělat. Manžel chtěl "velet" ohledně víkendového programu, já jsem měla navyklý režim po svém, bez něho... chvilku to trvalo, ale zase jsme se sžili.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.