Mastné vlasy - časté mytí

Od: Datum: 11.01.15 14:55 odpovědí: 13 změna: 13.01.15 11:14

Nejsem sice žena, ale mám problémy se svými vlasy. Je mi už přes 20, ale mastí se mi jak v pubertě. Meju si je obden, ale ten druhý den už je to dost hrůza. Ideální by bylo mýt si je každý den, ale nechci je tolik zatěžovat (vysušovat). Bude to asi i tím, že mám vlasy rovné a opravdu hodně jemné. Nechci nosit ježka :) , mám klasický krátký sestřih. Na hlavu si nepatlám žádné gely a podobně. Samozřejmostí jsou u mne i lupy. Z běžných šampónů nic nepomahá. Nejvíce se mi osvědčilo mít po ruce tak tři druhy šamponu (jedno jakých) a střídat je tak po dvou umytích. Jak používám jeden šampń déle jak týden tak je to děs.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 15:04

Jojo, kolegyně měla zrovna takové vlasy, byla z toho zoufalá. Vlnité a vůbec kudrnaté vlasy jsou samy o sobě sušší, navíc na rovných vlasech je ta mastnota hned vidět. Nezávidím Vám. Zkoušela jste šampon bez silikonu? Zkuste se poptat i po šampónech, které využívají v nemocnicích, bez parfémů, parabenů, silikonů apod. Ty mi vlasy vždy hrozně vysušovaly. A stejný efekt měl Timotei bezsilikonový, průhledná lahvička, bezbarvý šampon. Isana bezsilikonový od Rossmana také.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.15 15:05

Záleží na tom, jak si vlasy myjete a taky částečně na přípravcích, jimiž vlasy myjete. Zkuste používat šampóny určeny přímo pro jemné vlasy, na ty mastné bych moc nezkoušela. Taky se mi mastily vlasy, problémy s lupy jsem zažila rovněž, ale šampóny určené právě na takové typy vlasy mi uškodily. :( Každý to samozřejmě může mít jinak, ale teď používám obyčejný Glisskur - nejraději mám takový růžový s tekutým keratinem, vlasy si myji 2-3x týdně, podle potřeby. Co se týče lupů, je taky důležité moc si nedrhnout pokožku hlavy. Snad jsem nějak poradila.

Ohodnoceno: 1x

Od: pb®
Datum: 11.01.15 15:25
Jsem žena, mám mastné vlasy a vždy jsem je měla, snad kromě dětského věku. Mají to tak rodiče i sestra, jemné rovné mastné vlasy. No co už s tím, jiné mít nebudu, naučila jsem se s tím žít. Myju je denně, někdy obden, ale to je třeba použít suchý šampon a zkrátka to není ono. Dokonce je taky denně fénuju přes kulatý kartáč. Na lupy jsem nikdy netrpěla a vlasy jsem měla zničené jen kdysi dávno po trvalé. Pokud máte krátké vlasy, nic nebrání tomu mýt je častěji. Suché budou hned a dřív než by se konečky vysušily, půjdete se stejně nechat ostříhat. Co nějaký pořádný šampon z lékárny, třeba Nizoral, zkoušel jste?

Od: vlassy
Datum: 11.01.15 15:34

Šampón z lékárny jsem zatím nezkoušel. Nejsou nejlevnější a dá se to používat snad jen dočasně, ale asi mi nic jiného nezbude. Ted tu mám Schauma citronová tráva proti lupům, Clien proti lupům (šampon z Lidlu, který lidé na internu tak vychvalují) a pak nějaký přírodní Oriflame grep :)

Datum: 12.01.15 18:14

Problém je právě v tom, že si vlasy myjete příliš často. Vlasovou pokožku tím vlastně stimulujete k tomu, aby se přirozeně bránila proti nepřirozenému vysoušení tím věčným odmašťováním různými šampony a tak už produkuje v takzvané sebeobraně více maziva. Moje rada se Vám asi líbit nebude, protože budete muset vydržet víc, než pouze dva dny. Ideálně týden. Ale návrat k normálu bude trvat delší dobu. Pokud vytrváte, do dvou - tří měsíců, nebudete mít ani ty lupy. Lupy jsou z uměle přesušené vlasové pokožky. Tedy působení šamponů a tak dál. Možná, že se tady do mne někteří lidé pustí, ale tohle mám zažité a vyzkoušené.

Datum: 12.01.15 18:27

Souhlas. Čím častěji jsem si vlasy myla, tím jsem je měla mastnější. Rozhodla jsem se vrátit "ke kořenům" z dětství a mýt si vlasy 1x za týden, první týdny to není příliš příjemné, nicméně vydržela jsem to a dnes mám minimálně 3 - 4 dny vlasy úplně "nemastné". Myji si je až po 5 dnech. A změnila jsem šampon, používám Kevin Murphy. Něco na tomto článku je, i když pro mě je to extrém, do kterého bych asi nešla: http://zena.centrum.cz/moda-a…-krasa/clanek.phtml?id=804732

Datum: 13.01.15 11:14

Teorie pěkná, věřím, že to funguje, ale pokud člověk chodí do práce, kde se pohybuje mezi lidmi, tak je to bohužel neproveditelné. Pokud tedy člověk nechce být za špínu.

K dotazu - zkuste Nizoral, ten je dobrý, seženete v lékárně. Vyhněte se šmaponům z Avonu nebo Oriflame, to jsou navoněné chemické hnusy. Případně si můžete zkusit dělat zábaly proti lupům i doma, na netu je spousta receptů;.).

Od: vlassy
Datum: 12.01.15 18:48

Já vám věřím, něco jsem o tom také četl a zní to logicky. Ale jak má takhle člověk proboha fungovat :) Třetí den mám vlasy totálně domaštěné a svrbí mne celá hlava. Takhle se nedá chodit mezi lidmi. Když se dají dlouhé vlasy nějak do copu, tak to snad jde, ale na těch krátkých vlasech je to hrozně vidět.

Datum: 12.01.15 19:08

Nechci se Vás rozhodně nijak dotknout, ale osobně bych si šampony, které používáte, vůbec nekoupila, připadají mě "hrozné". Ten Clien jsem zkoušela a měla jsem na něho alergii. Šampony, které jsem v minulosti používala a byla s nimi spokojená do té míry, že mě po nich nesvědila hlava a vlasy se tolik nemastily, byly z lékárny: Vichy, Eucerin, hodně dobré byly šampony z Amway (ale ty jsou na objednávku přes internet a mírně dražší). Z běžných šampónů na sport jsem používala Head and Shoulders. Citrusové šampony vůbec. Anebo koupit ten nejobyčejnější, kopřivový.

Datum: 12.01.15 19:38

Vydržet a přestat na to intenzivně myslet. Hlava Vás ve skutečnosti nesvrbí, to máte zafixované v mozku. Stojíte před otázkou. Chci se toho zbavit, nebo nechci. Nic víc v tom není. Ptáte se, jak má takhle člověk fungovat. Já odpovídám vydržet, nebo pokračovat v tom, co jste dělal doposud. Co jiného může člověk odpovědět.

Datum: 12.01.15 19:21

To si nevyberete na jednu stranu lidi tvrdí,že častým mytím se stimuluje pokožka a vlasy se mastí na druhou stranu časté mytí vlasy vysušuje.Tak jak to teda je?Teď v zimě se vlasy mastí i z čepice,takže pozor a jinak výrobky z Lídlu jsou o.k,ale jak nezabral zkusila bych z lékárny,které cenově nejsou tak drahé a jsou dobré http://www.lekarna.cz/dr-mull…mpon-mastne-vlasy-250ml/potom časem třeba bude stačit i obyčejný.Pokud by vlasy byla mastné a nechcete je mýt často , tak používám trochu dětského zásypu do dlaní a rozpráším ho ve vlasech.Zbaví mastnoty okamžitě a vlasy vypadají sametově.

Od: host
Datum: 12.01.15 19:30

Nejsem ... žena, .. svými vlasy. Je mi už přes 20, ale mastí se ..

Ergo => jste muž. Lepší je když se vám vlasy mastí, než kdyby se už nemělo co mastit. V jednom cestopise z afriky se domorodci domnívali, že běloch cestovatel má pleš proto, že si po jídle neutírá mastné ruce do vlasů. Možná na tom něco je. Lepší je mít mastné vlasy než žádné. Mastné jsou přírodní a příroda asi ví, proč vlasy mastí a chrání před vlivy prostředí.

Datum: 12.01.15 20:23
Těmi šampony si moc moc nepomůžeš. To je jako by ti tekla střecha a ty bys neustále doma utíral strop. Měl by se zaměřit na správnou stravu. Vynechat nasycene tuky, cukry, sůl a přijímat stravu s nízkým glykemickym indexem. Hladina inzulinu zvyšuje i hladinu pohlavních hormonu, které stimulují činnost mazovych žláz. Vitamin B2 a B6 je naopak regulují. Zinek podporuje růst zdravých vlasů. Šampon s ph 6. Nezapomenout hodně pít čistou vodu.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.