Nachlazení v těhotenství

Od: Datum: 08.01.15 19:36 odpovědí: 3 změna: 08.01.15 21:42

dobrý den.mám dotaz, jsem teprve v 5 tydnu těhotenství a jsem celkem solidne nachlazená,mám rýmu a trošku me i zlobí krk,lečím se čajem s citronem,vincentkou,ovocem, spankem,teplem, klidem,

nemůže toto nachlazení mít nejaky špatný vliv na plod,?trošku bolí břicho,když se snažím smrkat,

byla bych rada i za nějaký tip,jak se brzo vyléčit

děkuji za odpovědi,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.15 19:54

Nejlépe by Vám poradil lékař, ale myslím, že dokud nemáte vysokou horečku, neděje se nic fatálního.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.01.15 19:55

Dobrý den. Pijte hodně tekutin, nejlépe vlažný čaj s medem. Nezapomínejte na vitamíny. Proti rýmě je v těhotenství doporučován do nosu stříkat roztok z mořské soli. Jinak samozřejmě teplo a odpočinek. Pokud se to nezlepší, vyhledejte lékaře, ten Vám nejlépe doporučí co v těhotenství můžete během nachlazení brát, abyste se toho zbavila co nejrychleji. Nachlazení plod nepoškodí, nebojte se. Gratuluji k těhotenství a přeji brzké uzdravení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.15 21:42

Sestra v cca 4tt prodělala hnusnou chřipku a ještě k tomu jednou dost pila (Silvestr). Doktorka jí řekla, že pokud něco může způsobit problémy, tak spíše než alkohol by to byla ta chřipka, ale že v tomto raném stádiu těhotenství je to "buď vše, nebo nic", tzn. že buď potratí, nebo bude dítě zdravé. (Malá se nakonec narodila o 2 měsíce dřív, ale souvislost to s tím zřejmě vůbec nemělo.) Vůbec bych se obyčejného nachlazení nebála, ale samozřejmě bych ho léčila dostatečně, až možná přehnaně - žádná práce, spousta odpočinku. Někdo zde nedávno doporučoval zázvor, vzhledem k tomu, že silně prokrvuje pánevní dno, si myslím, že je to hloupost. Jo a vincentku hlídat, prý se při častém užívání dostane do těla spousta jódu, což v těhotenství není žádoucí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.