Může to znamenat znovu rakovinu?

Od: Datum: 06.01.15 14:54 odpovědí: 13 změna: 07.01.15 12:48

Dobrý den. Mám strašný strach. Před asi 3 roky maminka měla rakovinu prsu a chodí na pravidelné prohlídky. Asi před měsícem byla na prohlídce myslím, že říkala, že je to v pořádku. Dnes jí zavolala paní z onkologie ať ve čtvrtek na toto číslo zavolá. více neřekla. Myslíte, že to znamená, že se nemoc vrátila? máte nějaké zkušenosti? Díky za každou odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.15 14:58
avatar

Bohužel, nejsme jasnovidci. Vyčkejte do čtvrtka, snad to bude jen nějaké došetření, vždyť jí řekli, že to je vpořádku, ne? Tak buďte v klidu.

Ať to dobře dopadne

doplněno 06.01.15 14:59:

jednou mi taky takhle volali, ať se ozvu, chtěli doplnit údaje kvůli zdravotní pojišťovně

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anony
Datum: 06.01.15 15:14

Myslíte, že by si něco doplňovali i když to bylo před 3 roky? Jinak díky moc za podporu tak uvidíme snad budete mít pravdu ! :(((

Od: faithoncemore*
Datum: 06.01.15 15:01

Naprosto chápu, že se bojíš, zažila jsem stejný strach o někoho blízkého kvůli zhoubnému nádoru. A i když Vám paní způsobila tímto načasováním (že máte volat až za dva dny, ne hned) špatné spaní, zkus být v pohodě, ať v Tobě má maminka oporu. Pokud před měsícem bylo vše v pořádku, tak je veliká šance, že ten telefonát neměl nijak závažný důvod, třeba si dávají do kupy administrativu. Já osobně se přiznám, být maminkou, tak bych přidělený termín nectila a zavolala bych tam hned, ale neříkám, že to radím, jen to, že taková jsem já - řekla bych prostě Promiňte, nechce se mi podstoupit dvě bezesné noci, proto volám už nyní, o co se prosím jedná?

Ohodnoceno: 8x
 
Datum: 06.01.15 17:25

faithoncemora. Domnívám se, že kamkoliv volat je naprosto zbytečné, protože lékař nesmí podávat žádné informace po telefonu. Je to z důvodu ochrany osobních údajů - v tomto případě údajů týkajících se zdraví.

Jestliže byla tazatelova maminka před měsícem na prohlídce, tak je pravda, že z prohlídky mohla odejít s tím, že je vše v pořádku. Ale někdy se odebírají různé vzorky a ty se posílají na vyšetření. Tam se mohlo něco objevit, proto maminku kontaktovali.

Také to teď v rodině prožíváme. Před necelými dvěma měsíci šla moje sestra na banální vyšetření...a po několika dnech už ležela v nemocnici. Bohužel je to dost ošklivá forma rakoviny. Už má za sebou operaci, po neděli jí čeká chemoterapie a pak ozařování. Kdyby tak šel dnes vrátit čas, abych mohla napravit tu dobu, kdy jsme spolu moc nemluvily...

Držím palce mamce, ať je všechno v pořádku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdw
Datum: 06.01.15 17:47

My zde nejsme onkologie, ani mamograf. Prsa vaší maminky jsme neměli možnonost nijak vyšetřit. Zde svůj problém nevyřešíte. Pouze se vám může dostat pochopení a útěchy. Pokud mohu poradit, neřešte to. Nevíte nic a zbytečně se stresujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 19:39
avatar

Jak uz tady nekdo psal, ta i ja bych nevydrzela a volala co nejdriv.Na co cekat..Nicmene se mi to nejak nezda a verim, ze vse bude ok pokud probehla nedavno kontrola a vse ok..Mamince i vam moc drzim palce!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.15 08:42
avatar

Vaší mamince držím palec. Myslím si, že to nebude úplně zlé, protože to by jí volali ihned k nástupu. ;) Jednou, asi týden po kontrole mi přišel odpoledne lístek, ať se dostavím k lékařce Xyz na 9.hodinu. To byla jedna z mých nejstrašnějších nocí. Až tak, že jsem zvracela strachem. Když jsem k paní doktorce druhý den přišla, řekla mi, že si doktor, který hodnotil snímek plic všimnul, že mám zvětšené srdce, že se mám nechat vyšetřit u kardiologa. Byla jsem na sebe pyšná, že jsem celou léčbu zvládla bez tragédií, ale v ten moment jsem ztratila sebeovládání a dostala jsem hysterický záchvat. Řvala jsem jak šílená, proč na ten lístek nenapsali, že se nejedná o onkologocký problém a proč mě tak vyděsili. Nemohla jsem se vůbec uklidnit. Ještě teď, když to píšu, se mi sevřel žaludek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.15 09:06
avatar

Někteří doktoři nemají kousek citu a slitování a dělají zbytečné trauma pacientům kvůli naprostým nesmyslům a zbytečnostem. Mně se to stalo v létě, kdy jsem šla na ortopedii a doktor se díval na rentgen mé pánve a řekl, že si myslí, že se mi vrátila rakovina, že tam vidí cystická projasnění v některých místech a posílá mne na scintigrafii kostí.

Šla jsem tam kvůli lehkým potížím v koleni a vypotácela jsem se z ordinace ve stavu šoku s tím, že tohle se mi snad zdá a jak budu existovat s rakovinou pánve, když se nebudu moci ani posadit, natož chodit.

Na scinti jsem čekala týden a byl to jeden z nejhorších týdnů mého života. Po vyšetření jsem chtěla hned vědět, jak to dopadlo a když mi laborantka řekla, že primář zkouší mediky, řekla jsem jí, ať se nezlobí, ale že už nemohu s touhle nejistotou dále existovat a že si na něj počkám na chodbě, kdyby to mělo být do večera, že domů nejdu.

Jelikož jsem byla radioaktivní, o můj pobyt tam vůbec nestáli, takže se mne snažili zbavit a pan primář přišel velmi rychle a řekl mi, že je vše v pořádku.

Na toho debilního ortopeda mám strašný vztek ještě dnes a nejsem schopna se tam vrátit, protože bych ho musela snad kopnout mezi oči. Když nemá jistou diagnózu, místo toho, aby si kryl záda a líčil, co by kdyby, měl být ticho a počkat si na výsledek, protože mi udělal na týden ze života naprosté peklo.

Doufám, že u vaší maminky to bude něco podobného a bude to v pořádku. Měsíc po vyšetření se nemohlo přece nic až tak změnit, speciálně, když nemá k dispozici jiné vyšetření. Možná chtějí jen povolit zařazení do nějakého výzkumu jejich výsledků nebo dovyšetřit něco. Každopádně ji moc lituji, pro ten zbytečný stres a paní z onkologie nepředvedla profesionální přístup. Prosím, napište, jak jste ve čtvrtek dopadly.

doplněno 07.01.15 09:59:

Pro jaw a honzajs . asi jste mne vůbec nepochopili. Nemám ortopedovi za zlé, že mne poslal na vyšetření a všiml si abnormit, ale že mi hned bez potvrzení naservíroval navíc mylnou diagózu rakoviny. Nepřála bych vám to zažit, pochopí jen ten, kdo si tu hrůzu prožil.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jew
Datum: 07.01.15 09:41

Abych řekl pravdu, vůbec vás nechápu. Já naopak ortopedovi tleskám a je to výborný lékař na svém místě. Více takových. Vaše jednání mi naopak přijde velmi neadekvátní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.15 10:11
avatar

Já zase nechápu jak může ortoped něco takového říct, je snad onkolog?! Proč proboha?! Komu prospěl? Stačilo říct, že to chce ještě jiné vyšetření a je to!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 07.01.15 12:48

Zdravím Váš příspěvek se mi líbí a souhlasím s ním a mile mne pobavila ta pasáž, jak jste se rozhodla jim tam zářit, dokavaď Vám neřeknou výsledek ---chápu, že to nebyla humorná situace ani náhodou, ale takhle zpětně popsáno je to mile vtipné ...škoda, že leckdy člověk nemá takovou páku (že zamořuje a proto má šanci být odbaven)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajs122
Datum: 07.01.15 09:51

Bohužel někteří doktoři jsou opravdoví odborníci, ale lidskost jim chybí.

Každopádně bych nijak neplašil, negativní výsledek by měla maminka víceméně hned po prohlídce. Žádnou paniku, musíte být oporou, ať už je výsledek jakýkoliv. Oni jsou v tomto profíci a musíte jim věřit. Pokud chodí maminka na pravidelné prohlídky, dělá pro sebe maximum.
Sám jsem toto zažil s maminkou před několika lety, čekání na výsledek histologie bylo peklo pro mě, neskutečný peklo, máma to nesla daleko statečněji než já.

Držím palce!

Pro dejavu: buďte ráda, že byl ten doktor tak všímavý, mámin gynekolog byl naprostý idiot a ničeho si nevšimnul (nebo to neuměl)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jew
Datum: 07.01.15 10:05

Lidskost (nepíšu o slušnosti a morálce) u lékařského povolání může být někdy i překážkou. Nehledejte v tom nic víc, než je napsáno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.