Muze se varit salko ve vode 2 hod?

Od: Datum: 04.01.15 16:32 odpovědí: 17 změna: 05.01.15 20:49

Prosim, poradte!Muze se salko pixla varit ve vode 2 hodiny?.Manzel rika, ze ne, ze to muze vybuchnout a ja rikam, ze varit salko je v pohode, ze zkaramelizuje, ale neveri mi..Mam pravdu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hdo
Datum: 04.01.15 16:34

Co by mělo na mléku bouchnout? Nerozumím tomu.

Ohodnoceno: 2x

Od: mate59

nic nebouchne, klidne ho uvarte a bude karamelové, manžela uklidnete.

Od: wamp®
Máte pravdu,nebouchne nic...Chlapi tomu nerozumí :-D

Datum: 04.01.15 16:35

Super, dekuju vam moc za odpovedi..Manzel mi neveril...moc moc dekuju

Datum: 04.01.15 16:39

jasně,vaří se běžně a nikomu nic nebouchá,ale od té doby co jej salko prodává už karamelizované ,tak už to hodně lidí nedělá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.15 16:50

Vsem moc dekuju..V detstvi jsem si to varila casto..Nasla jsem si karamelovy rez a tam to prave take popisuji, ze mam varit 2 hodiny..Manzel kolem hrnce chodi jako vojakJeste jednou diky moc!

Od: kombajnvpoli
Datum: 04.01.15 16:52

Nebo rovnou kupte karamelizované.

Datum: 04.01.15 16:51

Salko se vařit může, nicméně za ty dvě hoďky až tak nezkaramelizuje (aspoň ne tak, jak si představuji karamel), ale krásně zhoustne, že se z něho dá dělat báječný krém. Je to vyzkoušený, jděte do toho.

Datum: 04.01.15 17:08

Už vám všichni postup schválili. Já jsem jen zvědavá, jaká dobrota z toho bude? Do krému? Na vaječný likér? S kouskem másla na polevu? :-D

Od: ivik®
Datum: 04.01.15 17:14

A nemá být ta konzerva trošku pootevřená?

Datum: 04.01.15 20:17

ivik, v žádném případě. Plechovka musí být neporušená.

Datum: 04.01.15 17:19

Koupené karamelové salko má takovou hnusnou chemickou pachuť a je na jazyku "moučnaté" . Normálně salko uvařte 2 hoďky na mítném ohni a opravdu z něj vznikne karamelové salko. Je to dobré jak do krémů, tak i na domácí "Bejlíz" -
Našleháme dvě SALKA karamelové s 200ml šlehačky nejméně 31% a 500ml Rumu.

Je to dobrůtka a vařím už asi 15 let pravidelně každé vánoce. Nikdy mi nic nebouchlo. ;)

A KONZERVA SE VAŘÍ ZAVŘENÁ!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.01.15 17:50

Sony, úžasně se mi sběhly sliny na to pití. :-D Jen vám vypadla dvě slůvka - vodní lázeň. Vařit ve vodní lázni. Jinak veliká paráda!

Od: mate59
Datum: 04.01.15 17:54

v zadání otázky se vodní lázeň spomíná.

Datum: 04.01.15 18:16
Měli jsme s manželkou kdysi stejný spor. Ukázalo se, že měla pravdu ona. Když jsem ji napoprvé přesvědčil aby udělala do plechovky aspoň dírku tak salko neudělalo nic. . . Váš manžel asi jako já četl v dětství ABC kde v jednom příběhů Strážcú bouchaly konzervy vařené zavřené v kotlíku a chudáci pionýři byli bez večeře :-D

Datum: 04.01.15 20:28

Už tady všichni správně odpověděli. A já dodám, že můžete vařit i v papiňáku. Já to dělám tak, že vařím třeba tři konzerva najednou. Jakmile papiňák začne syčet, snížím příkon elektriky na stupeň jedna až dvě a pak vařím pouze jednu hodinu. Pak mám v zásobě už hotový a nemusím pokaždé vařit. Vydrží úplně normálně uložený jenom ve spíži. Když nespotřebuji celou plechovku, uzavřu tím plastovým víčkem a dám do mrazáku. Vydrží rovněž a to i dva až tři měsíce v mrazáku. Pak nechám při pokojové teplotě jednoduše rozehřát a použiji jako obvykle.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.01.15 20:49

Ahoj. Zmínka o vodní lázni tu byla, ale to, že má být piksla PONOŘENÁ v tý vodě, ani zmínka. Dělala to tak moje žena a i sousedka před 14 dny. Tý jsem tam tu vodu hlídal a doléval a doléval. Takhle vytvořená karamelka, prý je jiná, než ta už zkaramelizovaná, co se prodává. Ahoj.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.