Svíčky nehoří

Od: Datum: 22.12.14 19:51 odpovědí: 4 změna: 23.12.14 05:35

Dobrý večer, občas si koupím voňavou svíčku, ale stane se, že nehoří. Odhoří jen knot a pak je hotovo. Mám několik takových a chtěla bych je zkusit roztavit a znova nalít do skleniček, ale chci se zeptat co do toho vosku přidat, aby svíčky hořely.Knoty mám koupené, ale když to přetavím a nic tam nepřidám tak hořet zase nebudou.Nevím jestli nějaký olej, no prostě nemám představu, ale je mi líto to všechno vyhodit. Prosím o radu jestli někdo víte co stím.Všem přeji krásné a pohodové svátky vánoční.Alik


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.14 20:23
avatar

Podle mě je to tím, že knoty ve svíčkách jsou příliš tenké. Tomu se říká šetření na správném místě - ušetří se za knot a v důsledku i za svíčku, která nehoří. Svíčka a knot musí být ve vzájemné relaci, aby teplo, které knot nasáklý voskem vyvine, roztavilo zase jenom přesně tolik vosku, aby stihl odhořet s knotem.

Cituji:

Zvolit správný knot vyžaduje zkušenosti. Když použijete příliš tenký, svíčka se bude utápět, příliš tlustý knot zase taví svíčku rychle, čadí a je třeba ho neustále zastřihávat. Přesnou radu vám nikdo nedá, vodítkem mohou být informace obchodu, typicky ale mají dosti velký rozsah např. 3-5 cm. Moje zkušenost byla, že tenhle konkrétní knot je na 3cm svíčku příliš tlustý.

Kromě už zmíněných obchodů můžete také zkusit shánět knot ve včelařských potřebách.

Knot musí být před použitím napuštěn voskem! Použijete-li do svíčky nenapuštěný knot, po zalití se z něj uvolní vzduch a vytvoří kolem knotu vzduchové kapsy, ty způsobují nerovnoměrné hoření svíčky a poklepáváním na formu se vám je nemusí podařit uvolnit.

Zdroj: http://www.tomasek.cz/svicky/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.14 20:26
avatar

proto některé svíčky mívají více knotů...buď jeden akorát nebo více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.14 05:05
avatar

Je to skutečně o velikém šetření. Mně vadí nekvalitní hřbitovní kalíšky. Kdysi je doma dělávala mamka mé kamarádky. Pomáhaly jsme jí. Do kalíšku jsme vkládaly tlusté knoty na takovém "stojánku", který vypadal, jako hlavička od připínáku. Ve starém hrnci se zvolna rozehřívaly tabule vosku, starou sběračkou se to zalévalo. K tomu nás Evina mamka nepustila.

Dneska:koupím ty kahánky, když je otočím dnem vzhůru, do půlky kalíšku není nic. Dno není dole, ale visí kdesi v polovině toho kroužku. Takže je v kalíšku tak 1 cm vosku, i když to zvenku vypadá krásně plné.

A další - ten vosk je nějaký nekvalitní. Vzpomínám si, že jsme pokaždé vyhazovali z hrobu jen prázdné úplně vypálené kalíšky, vosk tam nezbýval žádný. Dneska vyhoří prostředkem až ke dnu dírka o průměru asi 2cm,pak to zhasne a na stěnách kalíšku všechen vosk zůstane. Takže za mě: 1/ Drahé 2/ nekvalitní 3/ ošizené.

Proto nejsem milovnicí voňavých svíček. Raději si nakapu olejíček do aromalampy a to provoní celý pokoj. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.14 05:35
avatar

Aroma svíčky jsou vyhozené peníze (tedy, většinou).

Udělejte si je doma, jak radí Jaga. Knoty seženete v domácích potřebách, nebo v železářství.

Čím větší průměr svíčky, tím hrubší knot. Do cca.5.Cm používejte formy z "hajzltrubky"

T.J. Novodurová trubka, kterou před nalitím vosku vevnitř vymažete silikonovou (nebo jinou) vazelinou. Dobrá je i na mazání

vodního čerpadla v autě. Stojí to pár kaček. Je to proto, ať se Vám vosk nepřilepí k formě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.